Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 46 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Berke e katılıyorum. 660 Tenere fiyat performans açısından alternatifi olmayan bir enduro/touring... Birkaç arkadaşım yüksek cc motosikletlerden ve enduroya benzeyen fundurolardan Tenere ye geçti. Benim motosikletim de şu an ilan da satılırsa ben de tenere almak (hatta ABS siz) niyetindeyim.

Yamaha da bu alternatifsizliğin farkında ... Ve ne yazık ki ülkemizde de facebook/blog sosyal iletişim kanallarında gizli reklam da kullanılarak Tenere abartıldı. Dağla bayırla işi gücü olmayan bir sürü insan Yamahanın kapısına sıra oldu aylarca Tenere bekledi. Şu an sahibinden com da 100 e yakın 660 var satılmayı bekleyen. o yüzden abartılı zamları gönül rahatlığı ile yapıyorlar...

2. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Özgür Özsoylar (22-01-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla bende anlaştığım motorun sahibi bu fiyatlardan dolayı vazgeçip yan çizmezse tenereci olucam ama Sanki bu fiyat fazla yahu...

Tamam alternatifsiz ama hiç bir şeyi tam yapamayan bir motor bence tenere Ha evet benim işimi görür ve bana uygun ama bu fiyatlarla bence popülaritesini yitirir

29 / 32 tenere için bence psikolojik olarak çok f800 alabilirsin tabanca gibi 3/5 daha koyup... 990 alabilirsin Ktm... 1150 Adv alırsın.... temiz bulsan dakar alırsın

Neyse bekleyip göreceğiz Bu fiyatlar ikinci eli ve sıfır satışlarını nasıl etkileyecek...

Aynı şey süper tenere içinde geçerli 61 lira veri sıfır süper tenere alacağıma 61 liraya tril tril 2012 Adv alınır

Belki sahip olup kullandıktan sonra fikrim değişir ama şimdilik yarı dışardan bakan biri olarak fikrim böyle
    Good Things Come To Those Who Wait

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben WR nin cross genleri taşıdığı için özel bir model olduğunu düşünerekten CRF 250L ile kıyaslanmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Şu an Türkiye'ye gelmeyen ama Zaman'ında efsane olan CRF 450 R olsa WR ile mukayesesi edilir. WR özel bir motosiklet olmasından dolayı rakibi ktm ile fiyatları mukayese edilirse daha doğru olacağını düşünüyorum. Tenereye gelince fiyatı yılbaşından önce çok uygundu ABS lisi 27 bin civarıydı. Şuan 30 bin civarı sanırım. Ben bu zammı çok buluyorum. Ancak enduro maksadına çok uygun bir motosiklet olduğunu düşünüyorum. Ancak yeni zamdan sonra da diğerleri ile mukayese edilince yine de orta şeker diyerek, bu fiyata alınır denecek bir motosiklet.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

21/17 ya da 21/18 jant olculerinde tek silindir yol endurosu kalmadi turkiyede. O yuzden rakipsiz

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21/17 ya da 21/18 jant olculerinde tek silindir yol endurosu kalmadi turkiyede. O yuzden rakipsiz
    Katılıyorum bu paraya daha iyi Enduro alabilir misiniz ?

Çift silindir alacaksanız AT alacaksınız oda 43.500 düz vitesi.

Aradaki fiyat farkı da ciddi esasında.

ST için ise hayat çok zor.

1. AT 1200 lere gel gel yapıyor kesin (bana yaptı mesela)

2. 61.000 e 2012 GS 1200 ADV alırsın ki ben almıştım.

7. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet gül (19-01-2016)

Enduroist Üye Gökhan Coral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan CORAL
    Motosiklet
    2018 Africa Twin manuel
    Marka
    Honda

Bu vergi düzeniyle 660 cc lik tek silindirli bir motosiklet, 30 küsüre almak yerine 645 cc lik çift silindirli bir motor almak çok daha mantıklı. (Örneğin yeni tel cantlı suzuki DL650). Ben cebime bakarım. Motor garajda duracak ve ben ona yılda 623 TL vergi vereceğim. 650 cc altı MTV 243 TL.
    Konu Gökhan Coral tarafından (21-01-2016 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Gökhan Coral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu vergi düzeniyle 660 cc lik tek silindirli bir motosiklet, 30 küsüre almak yerine 645 cc lik çift silindirli bir motor almak çok daha mantıklı. (Örneğin yeni tel cantlı suzuki DL650). Ben cebime bakarım. Motor garajda duracak ve ben ona yılda 623 TL vergi vereceğim. 650 cc altı MTV 243 TL.
    bu vergi düzeninde 1.6 dacia logan ile 1.6 5.20 BMW nin de vergisi aynı dilimde zaten... o yüzden vergiye takılırsanız arazide takılırsınız. TNR ile DL çok farklı motosikletler ...

10. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (22-01-2016)

Enduroist Üye Gökhan Coral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan CORAL
    Motosiklet
    2018 Africa Twin manuel
    Marka
    Honda

Bu yaz sıfır bir motor almayı düşünüyordum. 660 tenere de sırf fiyatı yüzüden ilk sıradaydı. Geçmişte de 4 yıl süreyle xt660r kullanmıştım. Ancak yamahanın yaptığı bu anlamsız zamdan sonra bu motordan soğudum. Otomobiller arasındaki vergi farkını bir derece anlayabiliyorum. Otomobillerimizi motorlarımızdan daha fazla kullanıyoruz çoğunlukla. Ama motosikletli yaşamı özendirecekleri yerde resmen soğuttular. Yamahanın hangi teknolojik ilavesiyle bu motoru zam şampiyonu yaptı anlamadım. Tek mantıklı açıklama son zamanda bu modele olan ilgidir. Vatandaş bu zamma rağmen gidip de sıfır alırsa kendi bilir. Gider 2 el alırım daha iyi.
    Konu Gökhan Coral tarafından (22-01-2016 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar sabredin çinlilerle görüşüyorum.... paralel çift silindir, 70-90 bg, 21/18 jant ölçülü, kuru ağırlığı 160-170 kg, asgari grenajlı, elcek koruma, motor koruma, karter koruma ve su geçirmez soft çanta takımı, tour cam standart aksesuar olarak üzerinde bir enduro/touring i 20.000 TL +KDV ile piyasaya sürüp bmw/yamaha/honda ne varsa sileceğim ortalıktan )

13. omercem güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (22-01-2016),Erdi Şenkaya (23-01-2016),ERDIM ELITEZ (22-01-2016),yılmaz yılmaz (22-01-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Yavuz Yücel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Yücel
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Ömercem söylediğin özelliklerde daha ucuz Çin motor yok mu? Mesele sadece almak değil ki? Lakin Yamaha 'nın yaptığı iş değil, rakip sevindirmek.

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu