Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456
51 den 58´e kadar. Toplam 58 Sayfa bulundu
    Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Serkan ne oldu vazmigectin bekliyorum bir gun

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

yok Alper abi.
    bir yandan görev yoğunluğu var
    bir yandan da benim araba conta yaktı. bu gün 3-4 saat sanayide vakit geçirdim ve hala işide bitmedi.
    kaskı senin için işyerine götürdüm. hafta içi bir fırsat bulur bulmaz mutlaka yanına geleceğim.

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok Alper abi.
    bir yandan da benim araba conta yaktı. bu gün 3-4 saat sanayide vakit geçirdim ve hala işide bitmedi.
    kaskı senin için işyerine götürdüm. hafta içi bir fırsat bulur bulmaz mutlaka yanına geleceğim.
    Geçmiş olsun ,acelem yok zaten bu aralar motora da binmiyoz...

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

yok Alper abi.
    Geçmiş olsun. Bu soğukta Nasıl hararet yapmış ilginç.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu soğukta Nasıl hararet yapmış ilginç.
    hararetten değil Ali hocam. 25 yıldır anahtar değmemiş bir motor. kış başı antifirizi değiştirince son zamanlarda artarak su eksiltmeye başladı. muhtemel conta diye diye gittim söktürdüm ama maalesef üst kapak gitmiş. neyse artık taşlamacıya gitti. bakalım gelince ordan tekrar toplayacağız motoru. Allahtan blokta pistonlarda felan bişey yok.
    25 yaşında araba nerdeyse hiçbir yerine anahtar değmemiş. 236.000 de ve hala motor %90.
    daha ne olsun.
    Konu serkan uğurlu tarafından (27-01-2016 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

hararetten değil Ali hocam. 25 yıldır anahtar değmemiş bir motor. kış başı antifirizi değiştirince son zamanlarda artarak su eksiltmeye başladı. muhtemel conta diye diye gittim söktürdüm ama maalesef üst kapak gitmiş. neyse artık taşlamacıya gitti. bakalım gelince ordan tekrar toplayacağız motoru. Allahtan blokta pistonlarda felan bişey yok.
    25 yaşında araba nerdeyse hiçbir yerine anahtar değmemiş. 236.000 de ve hala motor %90.
    daha ne olsun.
    Vay anam vay....
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart BU KASKI NE YAPSAM ?

Antifirizin pas sökücü özelliği vardır. Bu yüzden ılıman iklimlerde araç kullananlarda (Adana Mersin gibi) hiç antifiriz konulmamış motorlara koyulmasını pek tavsiye ermiyorlar. Çünkü ilk koymada eskiden oluşan paslı kısımları çözüyor, genelde üst kapağın conta kısımları hararetten aşırı paslanmış oluyor ve antifiriz koyulduğu anda contayı çözmeye başlıyor ve yağa su bile karıştırabiliyor. Ben babamın aracında bu konuda tecrübe yaşadım. Babam, burası eksi dereceye düşmüyor deyip boşa antifirize koymayalım. zaten hiç koyulmamış diye öyle binmiş. Bir üst kapağa ve komple rektefeye mal oldu. Genelde hararetten dolayı üst kapak conta izinden dolayı hasar görür o yüzden üst kapağı tek seferliğine alırlar ama daha fazla almak tavsiye edilmiyor. Bir de sökmüşken alt tarafı iyice kontrol ettirin derim. Hatta segmanlarını değiştirin derim bir nevi yenilenmiş oluyor. Çünkü motor kısmını indirmek sökmek takmak işçilik demek. Hem Zaman hem de maddi yonden ikinci kez masraf etmeyin. 236 bin km de motor kısmı Nasıl %90 olur. Üstelik ilk defa açılmış. Neyse size Geçmiş olsun. Umarım bundan sonra bir arıza çıkartmaz. Antifirizinizi hiçbir zaman eksik etmeyin ve her sene tazeleyin. 20-30 TL ye malolur.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (27-01-2016 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antifirizin pas sökücü özelliği vardır. Bu yüzden ılıman iklimlerde araç kullananlarda (Adana Mersin gibi) hiç antifiriz konulmamış motorlara koyulmasını pek tavsiye ermiyorlar. Çünkü ilk koymada eskiden oluşan paslı kısımları çözüyor, genelde üst kapağın conta kısımları hararetten aşırı paslanmış oluyor ve antifiriz koyulduğu anda contayı çözmeye başlıyor ve yağa su bile karıştırabiliyor. Ben babamın aracında bu konuda tecrübe yaşadım. Babam, burası eksi dereceye düşmüyor deyip boşa antifirize koymayalım. zaten hiç koyulmamış diye öyle binmiş. Bir üst kapağa ve komple rektefeye mal oldu. Genelde hararetten dolayı üst kapak conta izinden dolayı hasar görür o yüzden üst kapağı tek seferliğine alırlar ama daha fazla almak tavsiye edilmiyor. Bir de sökmüşken alt tarafı iyice kontrol ettirin derim. Hatta segmanlarını değiştirin derim bir nevi yenilenmiş oluyor. Çünkü motor kısmını indirmek sökmek takmak işçilik demek. Hem Zaman hem de maddi yonden ikinci kez masraf etmeyin. 236 bin km de motor kısmı Nasıl %90 olur. Üstelik ilk defa açılmış. Neyse size Geçmiş olsun. Umarım bundan sonra bir arıza çıkartmaz. Antifirizinizi hiçbir zaman eksik etmeyin ve her sene tazeleyin. 20-30 TL ye malolur.
    orijinal ebat sekmanla blok içinde ölçüm yaptık blokta %10 luk bir aşınma olmuş. sökmeden evvelde kompresyon ölçümü yaptık sadece bir göz %85 diğerleri %90 hala maşallah.
    236.000 de olup hiç anahtar değmeden hala %90 motora sahip olmak heralde Mercedes farkı hocam...

9. serkan uğurlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (27-01-2016),Arif Oral Unal (28-01-2016),Ersan ÖZYURT (27-01-2016)

Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456