Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 115 Sayfa bulundu

Hybrid View

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Nihayet akşam üstüne doğru Maçahel uzaktan gözüktü. Hemen köye girip motoru park ettim. Bir şeyler yiyelim dedik ama ne bir restoran ne bir market yiyecek hiç bir şey yok. Mecbur gidip köy bakkalında tost yaptırdık.

Akşam olduğundan çadır kuracak yerde bulamadık. Biz de gidip oradaki okulun bahçesine çadırımızı kurup geceyi burada geçirdik.

Sabah kalktık ki; hava harika oksijen full ohh miss. Yine bakkala geçip tostla kahvaltımızı yaptık. Bir kaç kare resim:
    Bir köy önceki camii

Tarihi Maçahel Camiisi (Fatih Sultan Mehmed Han Zamanından Kalma)

Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Tam sınır:

Gürcistan dağları:

Geldik yolculuğumun en zor, en bedbaht, en çileli, en sinirli yerine. Deyim yerindeyse zurnanın zırt dediği yer. Olay benim tamamen masumane gezgin yolcu edasıyla köyün bakkalı ile muhabbet ederken rotamı anlatmamla başladı. Ben buradan geldiğim yoldan Şavşat'a dönecek oradan da Artvin'e geçeceğim diye anlattım. O tostunu yediğimin bakkalı da
    "Habu yolu göri misin?"
    "Evet görüyorum"
    "Heh bu yolu bırakma gir yolunu 60 km. daha kısalatacak"
    "Abi yol iyi gözükmüyor, yol bozuk değil, değil mi?"
    "Olur mu yeeeaaa, biz arabayla burdan gidiyoz. Yol 5 km. sonra güzelleşiyor"
    Biz de "tamam" deyip motoru topladık, eşyaları yükledik, artçımı da aldım çıktım yola. Aman Allah'ım yol yol değil resmen traktör yolu, bildiğin orman yolu yani. Arka yüklü, artçı var, virajlar keskin, yollarda kafam kadar taşlar var. Tam virajı dönüyorum ön lastiğin altı boşalıyor, tam üç defa motoru yatırdım. Yine ayak pegini kırdım.
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Burası güzel hali:

Ben böyle pis yol görmedim. Amotisör patlayacak diye içim içimi yiyor. Bir yandan bakkala aklıma gelen en güzel türküleri söylüyorum. 60 km. yolu üç saatte geldim. Diğer yoldan gitsem 110 km. ama iki saatte giderdim zaten. Bana çok büyük bir ders oldu bu da.
    Yoldan kareler :

Şavşat'a gelmeden bir çok tarihi yerlere de uğramadan geçmiyorum tabii ki. Şavşat Kalesi:
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Yine Şavşat'a bağlı Tibet kilisesi'ne uğruyorum:

Burada hem çayımızı içip hemde dinleniyoruz. Sonrasında sürmeye devam ediyorum. Bir arkadaşımın taviyeyesi ile Artvin - Ardanuç'a Cag Kebabı yemeye gidiyorum. Ardanuç Şavşat'a 55 km. uzaklıkta rota üstünde olmamasına rağmen bu tadı tatmak için bastım gittim. Yolları gayet güzel.
    Yolda sıcaktan serap görüyorum sanırken bu güzel manavda serinledik:

Ardanuç Küçücük şirin bir ilçe. Çarşı da hemen fark ediliyoruz. Uzaydan gelmişiz gibi hemen etrafımız çevrildi, malum sorular başladı. Sağolsunlar hemen çay ikram ettiler. Esnafla biraz sohbet edip, en iyi kebapçının yerini tarif ettiler. Gidip yedik.

Tadı, gitmemize değecek şekildeydi. Feda olsun 110 km.
    Ardanuç'tan çıkıp, Artvin/Merkez'i de görelim deyip çıkıyoruz yola. 50 KM. gittikten sonra Artvin'in girişinde; daha önce görmediğim üniformalı polisler, askerler, yolu kesmişler. Terör olaylarının başladığı ilk günlerdi, şehre giren çıkan tüm araçları arıyorlar. Sıra bize geldi, neredeyse yarım saat sorguya çektiler. Nerden gelirsin, nereye gidersin biir sürü soru soru soru... Bütün çantaları boşalttırıp aradılar. Bir şey bulamayınca tamam dediler. 45 dk. da eşyaları topladım. Selam verip geçtim gittim. Artvin / Merkez'i hiç beğenemedim, şehir merkezine çık babama çık, tırmana tırmana bi hale kaldık. Aaa bi de baktık ki hiç bir şey yok.
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Sinirlerde bozuldu zaten. Dedim "biz gidelim sahile aga" bizi sahil paklar. Döndük gerisin geriye. Çoruh nehri manzarası ile çıktık yola :

Cankurtaran Geçidi:

Nihayet Hopa'ya geldik. Bence Hopa Artvin'in şehir merkezinden yüzlerce kat güzel. Hatta Şavşat bile daha iyi, o kadar yani. Hopa'da selin izi silinmediğinden çarşı bile çamur deryası içindeydi. Çadır kuracak yer bulamadık. Otelde kalalım dedik bütün oteller yardım kuruluşları doldurmuş, boş olan yerlerde fiyatlar fahiş. Öğretmen evine gittik full dolu. Bizde öğretmen evinin yan tarafımda bulunan okulun bahçesine kurduk çadırımızı.
    Sabah uyanınca, artçımla yolumuzu ayırmaya karar verdik. Onu Hopa terminalinden Sakarya otobüsüne atarak yolculuğuma tek devam ettim. İlk hedefim Batum, zaten Hopa / Batum arası 15 km. hemen gümrüğe gidip 15 TL karşılığında pul alıp Türkiye'den çıkıyorum.
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:28 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Batum güzel şehir, yüksek binalar, geniş yollar. Her taraf otel, kumarhane. Ben de başladım şehir turuna. Çok fazla yürüyerek gezemedim gitmeden çok tırstıttılar beni, motoru bırakamadım hiç bir yere. Gittiğim yerde motor göz hapsimde oldu. Burada hiç büyük motor görmedim. Halk motorculara acaip ilgi gösteriyor. Kızlar falan da el sallayınca, bana motorum GS gibi geliyor tabii

Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:29 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Burada da güzelce gezip eğlendikten sonra akşam olmadan yurda gireyim diyorum ve dönüş yoluna geçiyorum. Dönerken Türkiye sınırına yakın bu küçük şelaleyi de fotoğraflıyorum.
    [IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/t31.0-8/12615673_10153833974182380_1893090340922481499_o.j pg/IMG]
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:30 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Normal rotamda Trabzon'dan Erzincan - Elazığ - Malatya üzerinden Adıyaman Nemrut Dağına çıkıp, Oradan da Şanlıurfa - Diyarbakır - Mardin yaparak doğu turunu tamamlayacaktım. Ama Artvin'deki çevirmede polisler bu fikrimden beni caydırmıştı. Üzerimdeki yelek te Polis yeleğine benzediğinden ve en önemlisi kızımın ilk yaş gününü kutladıktan sonra çıktığım bu turda başıma bir şey gelmesinden korktum.
    En çok ta zoruma bu gitti. Arkadaş! Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorum ama kendi ülkemin belki de en güzel yöresini can güvenliğin tehlikede diye gezemiyorum. !!! Evde bekleyen olmasa hiç dinlemez basar giderdim ama, kızım gözümün önüne gelince vazgeçip bu yöreyi de başka bahara bıraktım.
    Giderken Trabzon Akçaabat'ta durarak kalite kontrol yaptım :

Giresun / Dereli üzerinden İç Anadolu'ya girmeye karar verdim. Dereli'de asker arkadaşımla buluştum.

O kadar ısrarlarına rağmen yolum uzun diye orada kalmadım. İlk hedefim Şebin Karahisar. Giderken Kümbet Yaylasına uğramadan gitmeyim diyerek Kümbet Yoluna girdim.

Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Dereli / Şebin Karahisar yolu tamamen felaket. Tek gidiş - geliş, yollar dar gece bir tane uyarı levhası, bir ışık olmadan 80 km. yol sürdüm. Gece saat: 22.30 da nihayet şehre gelebildim. O Günlük rotam :

Çok yorgun olduğumdan çadırla uğraşmadım, gidip ucuz bir otelden oda kiraladım. Güzelce duşuma alıp, motoru da sağlama alıp şehir turuna çıktım.

Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Şehri gezdikten sonra, hemen gidip uyudum. Şebinkarahisar'ın merkezinin rakımı 1350 mt. Hava o kadar güzel ki çok kaliteli bir uyku çektikten sonra, burayı gündüz gözüyle de gezeyim dedim.

Şehri gezip yöresel kahvaltımı da yapıp çıktım yola. Rotam Sivas - Kayseri üzerinden Ürgüp'e geçmek. Yol Sivas / Suşehri'ne kadar berbattı. Karadeniz'de ağaçlara alışmışken, Sivas'a doğru hiç ağaç olmaması bana çok garip geldi. Her taraf uçsuz bucaksız vadiler.

Sivas'ı daha önce gezdiğimden şehir merkezini es geçip Kayseri yoluna giriyorum. Hava beter sıcak, Sivas / Şarkışla Bölge Trafik Merkezi önünde biraz soluklanıyorum. Baktım biri arkamdan bağırıyor, polisin biri ordan gel gel işareti yapıyor. Hemen merkeze gidiyorum. Bir de bakıyorum ki polis amcamlar mangal yapmış, üstümdeki reflektörlü yelekten beni de polis sanmışlar. Hemen mangala davet ediyorlar. Bende hemen çömdüm, biraz atıştırdım, bir de çay patlattık. Güzelce muhabbettimizi yapıp yola devam için izin istedim.
    Konu İbrahim DEĞERLİ tarafından (25-01-2016 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Sayfa 3 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu