Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu
    Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Standart Nereye gidiyor bu kask işi.

Az önce BMW bülteninden gelmiş. Özellikle, yola çıkmadan önceki motosiklet kontrolü kısmını çok beğendim.

https://www.youtube.com/watch?v=Vkhp8Z1IloQ
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Bora Karayel (27-01-2016),ozgurcakici (04-02-2016),SONAY YÜKSEL (27-01-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Valla çok güzel bir yere gidiyor gibi

Süpermiş
    Good Things Come To Those Who Wait

4. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (27-01-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Anladığım kadarı ile bu muhteşem kask tan sadece BMW sahipleri faydalanacak , Bir kaç yıldır yurt dışında satılıyor diye bildiğim skully_AR-1 diye benzer özelliklere sahip bir kask var , bu fuarda görebiliriz umarım . 3500 TL lik bir fiyatı varmış , Kask+Action Cam+İntercom + diğer aksesuarları ayrı ayrı alındığında zaten benzer rakamlara geldiğinden , rakam çok mantıksız değil gibi ..

6. SONAY YÜKSEL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Katılımcı Üye Can Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Kurtulmus
    Motosiklet
    R1200GS ADV
    Marka
    Bmw

Şahane bir yere gidiyor kanımca

8. Can Kurtulmus, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Bende geçen yaz kask konusunu baya araştırmıştım. Navigasyon, telefon, müzik, telekonferans vs. hepsinin üzerinde olduğu orijinal bir kask var mıdır diye. Araştırmamda aşağıdaki ürünü bulmuştum. Bunda benim düşünmediğim arka kamerada var. Aynalara bakmadan sürüşe devam edebiliyorsunuz.

https://youtu.be/ZdcWd594lRw

Yalnız bende; fazladan bir şey daha düşünmüştüm, oda GoPro benzeri kayıt yapabilen dahili kamera, en azından güvenlik amaçlı olarak.

İncelediğim kaskı nasıl alırım diye baktım ama kafamda denemeden satın almayı göze alamadım. Malum bu linkteki http://www.enduroist.com/forum/showt...ASKI-NE-YAPSAM Serkan'ın yaşadığı sıkıntıları fazlası ile yaşama riski vardı.

Ersan Hocamın verdiği linkte BMW bu sisteme motosikletin sürüş öncesi kontrollerini ilave etmiş, yalnız arka kamera yok galiba. Böyle bir ürün çıkartmasına sevindim, fiyatı mantıklı olursa en azından deneyerek alabilme imkanı olacak.

Not: Sonay'da yukarıda bahsetmiş.
    Konu Oktay Oksak tarafından (27-01-2016 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile bu muhteşem kask tan sadece BMW sahipleri faydalanacak , Bir kaç yıldır yurt dışında satılıyor diye bildiğim skully_AR-1 diye benzer özelliklere sahip bir kask var , bu fuarda görebiliriz umarım . 3500 TL lik bir fiyatı varmış , Kask+Action Cam+İntercom + diğer aksesuarları ayrı ayrı alındığında zaten benzer rakamlara geldiğinden , rakam çok mantıksız değil gibi ..
    Ayrıca kendisi ile ilgili tartışmalarda sürüyor. Özellikle geri görüş kamerasının kafa karışıklığı yaratıp yaratmayacağı tartışılıyordu diye anımsıyorum. Gelişmeleri merakla bekliyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Kask işi de her şey gibi teknolojik oluyor. Motorlar bile teknoloilerle doldu. Lastik hava basıncından, cruise kontroller, absler, esa lar bilmem neler. Artık motorlarda kendi kendini yönetiyor. Eski motorculara özeniyorum valla. Eskiden bütün kontrol sürücüdeyken, şimdi motorlar karar veriyor herşeye. Ahhh ahhh nerde eski motorcular dermişim şimdi, ki; kendim de bilgisayarlar içindeyim.....
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

12. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

aslında videodaki teknoloji günümüz koşullarında 10 yıl önceki döneme denk geliyor.
    zaten çooook çoooook aşırı fiyatlara satılan ve herkesin zaten mecburen aldığı bir ürünü neden geliştirsinlerki...
    geçen borusan ı aradım. siytem 6 evo + intercom fiyatı 3.100 tl. schubert için aynısı 3.000 tl. shoei de aynı fiyat.
    ya allah aşkına elinizi vijdanınıza koyun bu kaskların 3.000 tl lik neyi var. deli paralar kazanıyorlar bu işlerden. almıyormuyuz peki? tabiki mecburen alıyoruz.
    ürünün başında motosiklet kelimesi geçince fiyat şişiyor.

mesela basit bir örnek.
    benim babam mann filtre bayisidir memlekette.30 yıldır bu işin içinde ve al-satçı değildir. bir dönem imalatta yaptılar. yani filtrenin kanını bilir.
    sıkı durun : mann filtrede Tofaş şahin ve BMW r1200 lerin yağ filtreleri tamamen aynı. içinde kullanılan kağıttan basınç değerlerine ve vida diş yapısına kadar herşey aynı. aralarındaki tek fark r1200'ün filtresi 2 cm daha kısa.
    1200'ün geliş fiyatı 56 tl şahininki 4 tl.
    şahininkini 1200'e takarsan ne olur? kartelden dışarı taşar ve en ufak darbede delinir.

diğer örnek : honda cbf150 nin komple farı 28 tl. varaderonun farı 1.500 tl. aralarındaki fark varaderonunki daha büyük. tam iki katı olmasa da büyük. peki 2014 model mercedesin adaptif özellikli ve varaderonun 2 katı büyüklüğündeki farı ne kadar? 1850tl.

ne diyeyim bilmiyorum.

14. serkan uğurlu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (28-01-2016),Ali KORKMAZ (27-01-2016),Arif Oral Unal (28-01-2016),Ersan ÖZYURT (27-01-2016),MelihUlubilgen (29-01-2016),ozgurcakici (04-02-2016)

Enduroist Üye çağın bayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    çağın bayrak
    Marka
    Honda

Bu açıdan baktığımızda sıfır km toyota 1.33 motor başlangıç fiyatı 52bin TL, buna mukabil büyük endurolar daha pahalı

Toyoto da 4 teker, 5 kişilik koltuk, 2 Cam açma kapama motoru, 5 büyük cam, 1300cc turbosuz 4 silindir motor, klima, ABS, ESP var.
    Büyük enduro da ne var kaliteli ön-arka süspansiyon, ABS, patinaj çekiş kontol, manuel plexi minik cam, sünger ses, 3 adet disk bitti gitti

Yani motosiklet daha satınalırken bile otomobil gibi seri üretim bir makiyeye göre çok daha pahalı...

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı çağın bayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu açıdan baktığımızda sıfır km toyota 1.33 motor başlangıç fiyatı 52bin TL, buna mukabil büyük endurolar daha pahalı

Toyoto da 4 teker, 5 kişilik koltuk, 2 Cam açma kapama motoru, 5 büyük cam, 1300cc turbosuz 4 silindir motor, klima, ABS, ESP var.
    Büyük enduro da ne var kaliteli ön-arka süspansiyon, ABS, patinaj çekiş kontol, manuel plexi minik cam, sünger ses, 3 adet disk bitti gitti

Yani motosiklet daha satınalırken bile otomobil gibi seri üretim bir makiyeye göre çok daha pahalı...
    Ben motosikletlerdeki teknolojinin arabalardan daha yoğun olduğunu düşünüyorum. Bir motosikletin üzerindeki her parçanın arabalara göre daha küçük, hafif, aerodinamik ve dengeli olması gerekiyor. Bu da daha fazla Ar-Ge, daha maliyetli metal ve malzemeler demek oluyor. Anladığım kadarı ile fiyat politikalarını da biraz farklı yapıyorlar. Örneğin pahalı maliyeti olan bir ekipmanı çok kar marjı ile satmayıp, daha az maliyetli fakat sirkülasyonu fazla olan malzemelere daha fazla kar marjı ekleyerek satıyorlar.

Bu durum kasklarda da aynı galiba, daha yoğun Ar-Ge, daha hafif, daha fazla güç ve dayanıklılık = para.

Anlayacağınız şemsiye misali.

17. Oktay Oksak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (30-01-2016)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu