Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 40 Sayfa bulundu
    Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Standart 19 Mayıs ATATÜRK'Ü ANMA ,Gençlik ve Spor Bayramı Anı Defteri

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı 19 Mayıs 1919 tarihidir.

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.

Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir.
    19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugünkü mevcudiyetimizi ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz.

Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir.

Sevgili gençler,

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyor ve tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

2. GürbüzOKATAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (20-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Necdet Okcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Necdet Okcan
    Motosiklet
    1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

Sevgili Gürbüz, senin de, senin gibi genç olanların ve her daim genç kalanların bayramı kutlu olsun

Enduroist Kadim Üye Bülent İNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent İNAL
    Motosiklet
    V-Strom K/05 Kırmızı
    Marka
    Suzuki

SONSUZA KADAR YAŞAYACAK VE YAŞATILACAK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin
    Bu uğurda her daim mücadele eden neferleri olacağız.
    Bülent İNAL

Herkes aynıyken Ben farklıyım
    Şimdi herkes fark peşinde
    Ben aynıyım
    Buda benim farkım

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

19 Mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kıdemli Üye Ünsal Ömer ÇAKMAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ünsal Ömer ÇAKMAKLI
    Marka
    Bmw

İstiklal ve istikbal mücadelemizin ilk adımının atıldığı bu kutlu günün sene-i devriyesinde , İstiklalimizi bizlere armağan edenleri sonsuz bir saygıyla anarken, İstikbalimizin teminatı gençlerimizin bayramını en içten dileklerimle kutlar , gözlerinden öperim.

Birinizde beni öpsün fena kompleks yaparım bak

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Ep gene Trakya beeyaa Avrupa'lıyız çekemiyo susaklar...

0 532 4258807

Canlar Makina , Canlar A.Ş.

.

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

19 mayısta Samsuna çıkan Büyük önderimiz Mustafa Kemal ,arkadaşlarıyle Havza kırsalından geçerken tarlasını süren bir çiftçi görür, arabasını durdurur, çiftçi ile aralarında kısa bir konuşma geçer.Mustafa Kemal ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatır,tüm millet olarak mücadele etmemiz gerektiğini söyler.Çiftçi saygıyle dinler ve çanakkalede iki oğlunun şehit olduğunu söyleyerek tarlasının kenarına elindeki sopayla bir çizgi çizer ve '' paşam düşman ancak bu çizgiye gelirse ben silahıma sarılırım'' der.
    Bu yaşanmış örnek milletin içeinde bulunduğu ruh halini göstermektedir.
    İşgalin sona erdirilmesi ve Türk ulusunun özgürlüğüne bir an önce kavuşması gereğine tüm benliğinle inanan ulu önderimiz Türk ulusunun özgür ruhunu, emsalsiz önderliğiyle yeniden ateşlemiş ve dünyaya örnek olan bir ulusal kurtuluş savaşını başararak bizlere bugünkü Cumhuriyetimizi hediye etmiştir.
    Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 mayıs hepimize kutlu olsun.Bu özel gün nedeniyle 20 nci yüzyılın dünyadaki en büyük lideri, Atatürkümüz ve bağımsız Türkiye cumhuriyeti için bayrama gider gibi düşmanın üzerine giderek canlarını feda eden aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyle eğiliyorum.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

Enduroist Kadim Üye Ömer Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    KTM 690 R
    Marka
    Ktm

Tüm Milletimize kutlu ve mutlu olmasını diliyorum.Milletsiz bir toprak vatan, vatansız millet olmaz.Emanetlerimize sahip çıkmamız temennimle.
    _____

Enduroist Kıdemli Üye Volkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan yilmaz
    Motosiklet
    '03 R1150GS
    Marka
    Bmw

ben orta yasli delikanli tum genc arkadaslarimin genclik ve spor bayramini kutlarim unutmamak lazim saglam kafa saglam vucutta bulunur...
    Volkan YILMAZ 0 Rh+
    532 2840943

ride to hell

Enduroist Üye iskender çapkın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    iskender çapkın
    Motosiklet
    Fazer 600
    Marka
    Yamaha

Enduroist gençleri olarak ATAM İZİNDEYİZ. Herkezin bayramı kutlu olsun.

Enduroist Kadim Üye EmreCeylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Ceylan
    Motosiklet
    Ramzey QM200GY
    Marka
    Ramzey

herkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun....

ben oynucam yarın o gösterilerde ama kule yapmıcaz biz karadeniz oyunlarını oynucazz
    EmreCEYLAN Arh(-)
    Ramzey QM200GY 10FV559
    554 2517406
    emreceylanblk@gmail.com
    Balıkesir/Merkez

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu