Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye
    Isim
    Enis ŞİMŞEK
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Standart Vizeler Hakkında (Şengen, Transit vs.)

Merhaba Beyler,

Evdeki hesap çarşıya uyar da çıkabilirsek yazın yapmayı düşündüğümüz bir gezi için bilgi toplamaya çalışıyorum, Avrupa, Balkan Turu yapmış olanlar bilir; Yunanistan'dan 48 saatlik transit vizesi alanlar (normal pasaport hamilleri için) acaba kapıdan mı aldı yoksa önceden konsolosluğa mı gittiler? Prosedür nedir? Çok uğraştırır mı? Masrafı nedir?

Ayrıca şengen vizesi için önerileriniz var mı? Hırvat ve Macaristan için özellikle, başvuru şekli vs bellidir ancak bilmediğimiz incelikleri varsa diye soruyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Enis
    (Erzurum)

NOT: şahsen yeşil pasaportum var, hiçbir vize sıkıntım yok ancak arkadaşlar için konuyu detaylıca araştırmam gerekiyor.
    Konu Enis ŞİMŞEK tarafından (16-02-2016 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: NOT

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Enis ŞİMŞEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Beyler,

Evdeki hesap çarşıya uyar da çıkabilirsek yazın yapmayı düşündüğümüz bir gezi için bilgi toplamaya çalışıyorum, Avrupa, Balkan Turu yapmış olanlar bilir; Yunanistan'dan 48 saatlik transit vizesi alanlar (normal pasaport hamilleri için) acaba kapıdan mı aldı yoksa önceden konsolosluğa mı gittiler? Prosedür nedir? Çok uğraştırır mı? Masrafı nedir?

Ayrıca şengen vizesi için önerileriniz var mı? Hırvat ve Macaristan için özellikle, başvuru şekli vs bellidir ancak bilmediğimiz incelikleri varsa diye soruyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Enis
    (Erzurum)
    Farklı ülkelere (Vizesiz) çıkışlarım mevcut fakat sırf vize prosüdürleri sebebi ile yıllarca ertelediğim , eşim ile beraber avrupa turunu umarım bu yıl gerçekleştireceğim. Bu sebeple ilk adımımı attım , arkadaşlarımdan referansını aldığım bir vize danışmanı başvurdum.Şu an için edindiğim ilk tecrübeler.
    1- Bulgaristan Vizesi almayın , schengen ülkelerine geçiş sıkıntılıymış.
    2- Yunanistan vizesi özellikle bu dönem çok zorluk çıkartıyor ve sadece gösterdiğiniz ziyaret sebebine yetecek kadar kısa süreli vize veriyormuş.

bu sebeplerden ve vizecimin tavsiyesi üzerine bende italya yada fransa vizesine başvuracağım.

Bundan sonra olacak gelişmeleride sizlere aktarırım.

3. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Enis ŞİMŞEK (16-02-2016),omercem (18-02-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Takipteyim...
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Enduroist Üye
    Isim
    Enis ŞİMŞEK
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farklı ülkelere (Vizesiz) çıkışlarım mevcut fakat sırf vize prosüdürleri sebebi ile yıllarca ertelediğim , eşim ile beraber avrupa turunu umarım bu yıl gerçekleştireceğim. Bu sebeple ilk adımımı attım , arkadaşlarımdan referansını aldığım bir vize danışmanı başvurdum.Şu an için edindiğim ilk tecrübeler.
    1- Bulgaristan Vizesi almayın , schengen ülkelerine geçiş sıkıntılıymış.
    2- Yunanistan vizesi özellikle bu dönem çok zorluk çıkartıyor ve sadece gösterdiğiniz ziyaret sebebine yetecek kadar kısa süreli vize veriyormuş.

bu sebeplerden ve vizecimin tavsiyesi üzerine bende italya yada fransa vizesine başvuracağım.

Bundan sonra olacak gelişmeleride sizlere aktarırım.
    Güzel bilgiler, devamı gelir inş.
    2. madde için zaten ülkeyi güzergah olarak kullanacağımız için 48 saati geçmeyeceğiz, 1 gece Selanikte konaklama yeter bize, yani transit vizesi işimizi görecektir.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

1- Shengen kurallarına göre ilk giriş yapacağınız ülkeden vize almak durumundasınız. Aksi bir durumda sınırda kabul etmeme hakları var.
    2- Motor için transit vizeyi sadece gideceğiniz ülkede (misal arnavutluk) vize istenmiyorsa alabiliyorsunuz. Bunun diğer opsiyonu da havaalanlarında geçerli. Yani misal Meksikaya gidecekseniz almanyadan geçiş için transit vizesi alıyorsunuz. Ancak shengen içinde başka bir ülkeye gitmeniz durumda ilk ülkeden normal vize almak zorundasınız.
    3- Hiç transit vize almadım ama o da konsolosluk vasıtası ile alınıyor diye biliyorum.

Gecen hafta yunana vize için başvurdum. Dun cıkmıs bugun alıcam pasaportu. Aksama yazarım ne kadar kastırmışlar.

7. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enis ŞİMŞEK (16-02-2016)

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

45 gun kastirmislar. Ben 1 aylik bir tur yapacakmis gibi basvurmustum.

9. ERDIM ELITEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Enis ŞİMŞEK (16-02-2016),yılmaz yılmaz (17-02-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

45 gün mü? Yahu ne oldu bir yıllık, altı aylık vizelere?
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

11. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enis ŞİMŞEK (16-02-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Enis ŞİMŞEK
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Bilgiler için teşekkürler.
    Ha 15 gün vermiş, ha 45 ama değil mi? 45 günün bir başında bir de sonunda iki kere gidipgelecekseniz o ayrı tabi, ama kimse o kadar kasmaz sanırım. Mülteci muhabbetinden dolayı vermiyorlar sanırım ha? Masrafı nedir bu arada?

Bugün telefonu açmadı ama yarın denk getirirsem Macar Konsolosluğunda çalışan birini gıdıklayacağım, bakalım neymiş son günlerdeki muhabbetler?

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Enis ŞİMŞEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkürler.
    Ha 15 gün vermiş, ha 45 ama değil mi? 45 günün bir başında bir de sonunda iki kere gidipgelecekseniz o ayrı tabi, ama kimse o kadar kasmaz sanırım. Mülteci muhabbetinden dolayı vermiyorlar sanırım ha? Masrafı nedir bu arada?

Bugün telefonu açmadı ama yarın denk getirirsem Macar Konsolosluğunda çalışan birini gıdıklayacağım, bakalım neymiş son günlerdeki muhabbetler?
    Gunahı 270 TL. Yeşil pasaportunuz varsa neden vizeyi soruyorsunuz?. Yeşil pasaporta vize yokki. Direk 90 gün kalma hakınız var zaten.

Edit Sonradan gordum diğer arkadaşlar içinmiş.

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Vize olaylarından canı yanan, ve hayallerini bir süre erteleyen biri olarak planınızı iyi yapın. Ben Yunanistan'a başvurdum, bir ay kadar randevu süresi sürdü, sonra sistemlerde sıkıntı olduğunu söyleyerek bir 15-20 gün daha uzattılar. (Sonradan öğrendik Yunan konsolosluğunda yolsuzluk olmuş) Nihayet randevu günü geldi, elimizde bir klasör dolusu A4 evrakla gidip sunduk, oradaki ilgili bayan (*/-/*-) ayrıntılı bir şekilde inceledi. Biz gitmeden önce Bookingten sallama rezervasyonlar yaptık, (bunu istemelerini hala anlamıyorum, sanki tutturabileceğiz tarihleri) o evrakları gördüğünde İtalya'da 5 gün Yunanistan'da 4 gün rezervasyonumuz olduğunu gördü, bize vizenin onaylanamayacağını belirtti, isterseniz İtalya'dan alın dedi. Tabii İtalya'ya başvursa o da en az bir ay süreceğinden şansızımı deneyelim dedik, denedik olmadı 15 gün sonra sonuç geldi, benim çevirebildiğim kadarıyla, kalacak yer problemi gibi bir şey okudum. Reddedildiğinden çok da incelemedeim.

Ne oldu ben kaybetmedim onlar beni kaybetti (Fakir tesellisi) Bende kendi güzel ülkemi gezdim, bir açıdan iyi de oldu. Kendi ülkemi daha da tanımış oldum. Onlar beni canı gönülden kabul edene kadar protesto ediyorum, gitmiyorum.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

15. İbrahim DEĞERLİ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Enis ŞİMŞEK (17-02-2016),Ercan Çelen (17-02-2016),ERDAL ORAL (02-04-2016)

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu