Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Ben çadırda kalmak istiyorum arkadaş illa oteldemi kalmak zorundayım. İsterlerse çadır faturası ibraz edeyim. Malesef bende protesto ediyorum. Ama şansımı yinede deneyecegim
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

2. Cem oruç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enis ŞİMŞEK (17-02-2016)

Enduroist Üye
    Isim
    Enis ŞİMŞEK
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize olaylarından canı yanan, ve hayallerini bir süre erteleyen biri olarak planınızı iyi yapın. Ben Yunanistan'a başvurdum, bir ay kadar randevu süresi sürdü, sonra sistemlerde sıkıntı olduğunu söyleyerek bir 15-20 gün daha uzattılar. (Sonradan öğrendik Yunan konsolosluğunda yolsuzluk olmuş) Nihayet randevu günü geldi, elimizde bir klasör dolusu A4 evrakla gidip sunduk, oradaki ilgili bayan (*/-/*-) ayrıntılı bir şekilde inceledi. Biz gitmeden önce Bookingten sallama rezervasyonlar yaptık, (bunu istemelerini hala anlamıyorum, sanki tutturabileceğiz tarihleri) o evrakları gördüğünde İtalya'da 5 gün Yunanistan'da 4 gün rezervasyonumuz olduğunu gördü, bize vizenin onaylanamayacağını belirtti, isterseniz İtalya'dan alın dedi. Tabii İtalya'ya başvursa o da en az bir ay süreceğinden şansızımı deneyelim dedik, denedik olmadı 15 gün sonra sonuç geldi, benim çevirebildiğim kadarıyla, kalacak yer problemi gibi bir şey okudum. Reddedildiğinden çok da incelemedeim.

Ne oldu ben kaybetmedim onlar beni kaybetti (Fakir tesellisi) Bende kendi güzel ülkemi gezdim, bir açıdan iyi de oldu. Kendi ülkemi daha da tanımış oldum. Onlar beni canı gönülden kabul edene kadar protesto ediyorum, gitmiyorum.
    Yunanda Büyükelçilik yapmış birinden dinlediğim kadarıyla (özel işletmeler farklıdır elbet ama) beş-para etmez bir bürokrasisi olan, tembelliğin, yolsuzluğun kol gezdiği bir ülke, zaten ters düştüklerinden "persona non grata" ödülünü(!) alıp geri dönmek zorunda kalmış...

Çadır fikri çok güzel ;)

4. Enis ŞİMŞEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (17-02-2016)

olcay avşar
    Guest

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 gun kastirmislar. Ben 1 aylik bir tur yapacakmis gibi basvurmustum.
    Abi bir aylık tur yapacakmış gibi ne demek oluyor?

Ben de mayıs ayında eşimle 3-4 gün yapacağım, ilk kez olacak. fakat olurda vizeyi fazla alabilirsek belki sonradan giden başka bir gruba da katılabilirim diye sordum.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Vize islemleri icin uyduruk kurumlar varya kkoyde onlardan birine gittim. İstenen evraklari verdim. Hic bir rezervasyon ve yon bilgisi vermememe ragmen kendileri selanik-sofya-budapeste-viyana-prag-berlin ve donus yolu olmak uzere 1 aylik bir tur rotasi cizdiler ve bu rota uzerindeki otellere booking den fake rezervasyon yaptilar. Basvuru esnasinda bu rezv bilgilerinide verdim. Zira bahsedildigi gibi minimumda veriyorlar vizeyi artik.

olcay avşar
    Guest

Yunan vize işlemleri için kosmos denilen araı bir kurum varmış sanırım, ona mı başvurmamız lazım. bu karaköy işi nedir ne değildir biraz bilgi ver de insanlar faydalansın

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Yunanistan (uyuz olduğundan sanırım) vize işlemlerini kosmos adlı kurum vasıtası ile yurutuyor. Diger shengen ulkeleri ise VSF adlı kurumla çalışıyorlar. Kosmos üzerinden direk başvuru yapabiliyorsunuz. Oradaki formu doldurup istenen evraklarla randevu alıp evraklarınızı teslım ediyor parayı bayılıyor ve bekliyorsunuz. Bunun dışında vize almak için internet ozurlu yada geri zekalı olduğunuzu varsayan bir takım sirketler var. (Bir benzeri uçak bilet satısında da mevcut sanki siz alamıyorsunuz da onlar uyduruk ofislerde bilet satıyorlar) bu şirketler belirli bir ucret karşılığında hiçbir yetkileri olmamasına rağmen evraklarınızı kontrol edip bir yanlışlık varsa kosmos yada konsolosluktan geri tepmenizi engelliyorlar. Iste benimki de bunlardan biriydi. Diyeceksinizki sen ozurlu yada geri zekalımısın yok tamamen üşengeçlikten birde biraz daha uzun soluklu vize alabilmek adına bu yolu seçtim. Zira en son Mertol'a 15 günlük kastırmışlardı riske girmek istemedim.

9. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enis ŞİMŞEK (17-02-2016)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı olcay avşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunan vize işlemleri için kosmos denilen araı bir kurum varmış sanırım, ona mı başvurmamız lazım. bu karaköy işi nedir ne değildir biraz bilgi ver de insanlar faydalansın
    Ayn4wn kosmos vwriyor. İnternete girip oradaki evrak listesini hazirlayip yelwfonla randevu aliyorsun
    Fakat erdimimde dediği gibi baska araci firmaya başvurmak bence daha saglikli. Cunku bunlar isin bitun hilesini biliyorlar. Riske girmek istemiyorsan araci kuruma ver.
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Katılımcı Üye bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bahadır Çolak
    Motosiklet
    Tiger 900 GT Pro
    Marka
    Triumph

Herhangi başka bir Avrupa Schengen almak en mantiklisi duruyor. Ben gecen sene Hollanda vizem ile Bulgar ve Romanya gumruklerinden sorunsuz geçtim. Herhangi bir Schengen olması yeterli. Ilk giris yapilacak ulke olmasi zorunlu degil. Hatta son ülke olsa daha avantajlı.
    Ayakları yerden kesmek için zannediyordum, meğer uçmaya yarıyormuş kanatlanmadan...
    Stripe-rider

Enduroist Katılımcı Üye ÖzgürAyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özgür ayhan
    Motosiklet
    NC 750 X
    Marka
    Honda

Geçen sene İspanya için aracı kurum kullandım pişman oldum, boşuna fazladan para vermiştim. Ama bu sene Yunanistan'a motor ile gideceğim için giriş çıkış için bir bilet gösteremediğimden biraz çekiniyorum. Erdim Bey siz hangi firmadan yaptırdınız. Benim de en az 3 aylık almam gerekiyor ki yaz sonunda bir daha çıkabileyim.

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Ozaman ben eşimin elini öpeyim yahu...Kim uğraşacak bu kadar konuyla...

14. GÖKÇEN KÖSEOĞLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (05-03-2016)

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu