Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye bircanefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

Standart Bitmez enduro hayali yetmez boy hesabı:))) yine yeni yeniden

Milyon kere sorulmuş bir soruyu sormaktan utanç duymakla birlikte Tenere ailesine katılma heyecanım ve hevesimle iyi halden yırtarım diye düşünüyorum) Yıllarca bmw gs 650 hayalleri kurmuş ama annesinin motorsiklet kullanırsan hakkımı helal etmem söylemleriyle nadir de olsa( ilk defa )laf dinlemiş; 3 -4 yıl boyunca offroadla uğraşıp hatta ulusalda yarışıp 4 teker araçla nasıl iki teker gidildiğini ispattan sonra anne icazeti almış bir bayan olarak oldukça uzun sorularım olacak..Zahmet edip okuyan ve cevap yazanlara şimdiden teşekkürler...
    Evet hedef bmw gs 650 idi..çünkü klasik Türk bayan ortalaması boyumla(167cm) enduro hedefime ulaşabileceğim bence tek motorsikletti...(bu arada yıllardır forumu takip ettim ama ne yazıkki cehaletimle birlikte transalpe ısınamadım)
    2. el bmw bakarken ne yazıkki temiz ve sıkıntısız bulma hayalim de suya düşünce( Kaş ta yaşıyorum tüm satılık ilanlarına bakma şansım olmuyor) bir anda dellenip borca girmeyide göze alarak Tenere ye tekrar göz kırptım.(daha önce tek eleme sebebim boydu.)Dün bir bayide gidip gördüm.Abs siz model var ellerinde..Deneme amaçlı biraz alçalttılar aparatla..İstersem aparatın daha uzununu yaptırıp seleyi dahada düşürecekler ve gidon ve amortisör ayarıyla rahat edeceğimi söylediler.Ne yazık ki bitmiş haliyle satın almadan deneme şansım yok...Derdim offroad yapmak değil.Uzun yol gidebilmek arada köy yollarında gezebilmek,kampa çıkabilmek.Kaş'ı bileniniz varsa oldukça virajlı ve bayırlıdır.
    1)..Bu boyla tenere fantazi yada gereksiz cesaretmi dir???
    2).uzun geziler hariç şehir içi kullanımda çok yorulur bunalırmıyım?(167cm 55 kg)
    3).gerekli düzenleme sonrası motoru delirip genede satın aldım ve kullanamadım satarken zor satarmıyım çok zarar edermiyim(umarım gerek olmasında keyifle bineyim)
    4).Eğitim mutlaka alacağım bu eğitimle bu ağırlıkta yükseklikte motora virajlı ve rampalı yollarda hakim olma şansım artar mı
    5) satın alacağım 2015 model bayiden.malum 2016 zamlı fiyatla baya fark var arada..bu bir avantajmıdır...

soracağım daha çooook şey varda teşekkürler)
    Konu bircanefe tarafından (25-02-2016 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.