Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye bircanefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

Standart Bitmez enduro hayali yetmez boy hesabı:))) yine yeni yeniden

Milyon kere sorulmuş bir soruyu sormaktan utanç duymakla birlikte Tenere ailesine katılma heyecanım ve hevesimle iyi halden yırtarım diye düşünüyorum) Yıllarca bmw gs 650 hayalleri kurmuş ama annesinin motorsiklet kullanırsan hakkımı helal etmem söylemleriyle nadir de olsa( ilk defa )laf dinlemiş; 3 -4 yıl boyunca offroadla uğraşıp hatta ulusalda yarışıp 4 teker araçla nasıl iki teker gidildiğini ispattan sonra anne icazeti almış bir bayan olarak oldukça uzun sorularım olacak..Zahmet edip okuyan ve cevap yazanlara şimdiden teşekkürler...
    Evet hedef bmw gs 650 idi..çünkü klasik Türk bayan ortalaması boyumla(167cm) enduro hedefime ulaşabileceğim bence tek motorsikletti...(bu arada yıllardır forumu takip ettim ama ne yazıkki cehaletimle birlikte transalpe ısınamadım)
    2. el bmw bakarken ne yazıkki temiz ve sıkıntısız bulma hayalim de suya düşünce( Kaş ta yaşıyorum tüm satılık ilanlarına bakma şansım olmuyor) bir anda dellenip borca girmeyide göze alarak Tenere ye tekrar göz kırptım.(daha önce tek eleme sebebim boydu.)Dün bir bayide gidip gördüm.Abs siz model var ellerinde..Deneme amaçlı biraz alçalttılar aparatla..İstersem aparatın daha uzununu yaptırıp seleyi dahada düşürecekler ve gidon ve amortisör ayarıyla rahat edeceğimi söylediler.Ne yazık ki bitmiş haliyle satın almadan deneme şansım yok...Derdim offroad yapmak değil.Uzun yol gidebilmek arada köy yollarında gezebilmek,kampa çıkabilmek.Kaş'ı bileniniz varsa oldukça virajlı ve bayırlıdır.
    1)..Bu boyla tenere fantazi yada gereksiz cesaretmi dir???
    2).uzun geziler hariç şehir içi kullanımda çok yorulur bunalırmıyım?(167cm 55 kg)
    3).gerekli düzenleme sonrası motoru delirip genede satın aldım ve kullanamadım satarken zor satarmıyım çok zarar edermiyim(umarım gerek olmasında keyifle bineyim)
    4).Eğitim mutlaka alacağım bu eğitimle bu ağırlıkta yükseklikte motora virajlı ve rampalı yollarda hakim olma şansım artar mı
    5) satın alacağım 2015 model bayiden.malum 2016 zamlı fiyatla baya fark var arada..bu bir avantajmıdır...

soracağım daha çooook şey varda teşekkürler)
    Konu bircanefe tarafından (25-02-2016 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Hiç maceraya girmeden temiz bir 2. el F 700 gs alın. dediğiniz işlerin tamamını aynı şekilde yapabilecek kapasite de sorunsuz bir motosiklettir. Tenere zor bir motosiklet. virajı, freni, yüksekliği vs . herşeyi ile zor.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç maceraya girmeden temiz bir 2. el F 700 gs alın. dediğiniz işlerin tamamını aynı şekilde yapabilecek kapasite de sorunsuz bir motosiklettir. Tenere zor bir motosiklet. virajı, freni, yüksekliği vs . herşeyi ile zor.
    Katılıyorum bugün fuarda da gördüm tam motorudur.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Selamlar Bircan hanım...

Yakın Zamanda Absli bir Tenere Aldım... İlla Tenere ise Absli olanı denemenizi tavsiye ederim 3 cm seleden alçak ama bacakta gerçekten çok fark ediyor... Motoru Sele Dışında Alçatmak olayına pek sıcak bakmıyorum açıkçası motorun dizayn edilmiş dinamikleri ile oynamak bana mantıklı gelmiyor...Tenereyi 2015 fiyatıyla aldığınızda kesinlikle zarar etmezsiniz... Alçatma işlemi yaptığınızda Eski parçalarını saklayın tekrar eski haline döndürür aldığınız parçaları da ayrı olarak satabilirsiniz böylelik zararınız minimum olacaktır yada hiç olmayacaktır yeni fiyatları gördünüz

Ama Ömer Abinin Dediği gibi Tenere Gerçekten Farklı ve zor bir makine gibi geldi bana da... Acemi işi kesinlikle değil Hatayı affetmez bir yapısı var daha konuşmam için çok erken 1000kmdir kullanıyorum ama Dakar yada f650 gibi değil... ( 23.000 Km 2003 km bmwf650 dakar kullandım)... Bütçe müsaitse az kmli bi f700 yada Sitemizde Emir Çeltek Arkadaşımızın Kız gibi bir F650si var temiz sitemizin ustası Uğur abi tarafından bakılmış,değişmesi gereken tüm parçaları değişmiş temiz bir motor ayrıca bmw her zaman bmwdir

Ne olursa Olsun Seçiminiz şimdiden hayırlı olsun...
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Ben 1.70 cm boyundayım absli tenere kullanıyorum. Abs li model abssiz modele göre 2-3 cm daha kısa

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Emirin motor tam istediğiniz gibi....

7. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (07-03-2016)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Tenere ve bmw f 800 tecrübe ve boy gerektirir arazide de kullanacaksanız.Bmw 650 veya 700 daha uygun olur arkadaşlara katılıyorum.

9. alper ozbas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (26-02-2016)

Enduroist Üye Mustafa Tüter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Tüter
    Motosiklet
    VARADERO (2008)
    Marka
    Honda

Standart Bitmez enduro hayali yetmez boy hesabı:))) yine yeni yeniden

Burada f 650 diyen arkadaşlarımıza uyarım şudur.. En alçak selesi olan BMW f 650 cs serisidir.. Sayın Bircan bu hususa dikkat etmenizi öneririm f 650 serileri 3 e ayrılır. Cs , gs, gs dakar olarak sınıflandırılır. Alacağınız motorun kimyasıyla oynamamanızı tavsiye ederim.. BMW f 650 cs dışındaki motorlar uygun olmayan motorlar diye düşünüyorum.. Saygılar

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Alıntı Mustafa Tüter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada f 650 diyen arkadaşlarımıza uyarım şudur.. En alçak selesi olan BMW f 650 cs serisidir.. Sayın Bircan bu hususa dikkat etmenizi öneririm f 650 serileri 3 e ayrılır. Cs , gs, gs dakar olarak sınıflandırılır. Alacağınız motorun kimyasıyla oynamamanızı tavsiye ederim.. BMW f 650 cs dışındaki motorlar uygun olmayan motorlar diye düşünüyorum.. Saygılar
    Evet aynen katiliyorum tenere sizi yorar ve cok zorlar en azindan baslangic icin cs almanizi tavsiye ederim
    Hatta hic motor tercubesi yoksa 125 veya 250 cc ile baslayin en az bir sene kullanin sonra buyutursunuz.Ben 40 senelik tercubeme ragmen bir kac yil ara verdikten sonra bile 250 cc biraz tercubemi yeniliyorum
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

12. HALİDUN KAYA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Mustafa Tüter (21-03-2016),Sabahattin KOÇAK (26-02-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

ABS siz tenereyi kullanmaktan ben bile imtina ediyorum boyum 1,78. Ama abs li olan gerçekten çok daha alçak ve sanırım abs kapatılabiliyor. F700 fikrine katılamıyacağım Oktay'da var bindim çok alçak değil ve bir enduro havası bulamadım ben. F700 e de alçaltma yapmak gerekir gibi. Alçaltma tenere için de amortisorle oynanırsa enduro kabiliyeti de azalır kanımca. Olmayan bir motoru oldurmaya çalışmaktansa uygun bir motoru bulmaya çalışmak daha mı iyi acaba?

14. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (27-02-2016)

Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu