Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 60 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye bircanefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

hepinize vakit ayırdığınız için teşekkür ederim...izin alamadığım için fuara gelemeyecektim ama sonunda cumartesi sabaha uçak bulup kaçacağım fuarda sanırım önerileriniz doğrultusunda daha sağlıklı bir karara varırım..çok teşekkürler.kaş a yolu düşen enduroistleri beklerim.görüşmek üzere

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Merhaba,

2006 F650 GS' den 2014 ABS' siz Tenere 660' a geçen biri olarak yorumlarımı iletmek isterim:

1. Boyum 1,85 o nedenle Tenere' de hiç zorlanmıyorum. Bilakis değişiklikten sonra 650 GS' de zorlandığımı anladım (gerçi benim GS' im alçak seleydi)

2. ABS' siz Tenere' nin arka tekeri bırakma eğilimi var. Bu da 650 GS' e göre kullanımda zorluk yaşatabiliyor

3. 650 GS' in viraz ve denge kabiliyeti Tenere' ye göre daha iyi.

4. Tenere çok moduler bir motor. Tamiri ve masraflara 650 GS' e göre daha ekonomik

5. 2006 650 GS' de tek silindirdi. O nedenle titreşim konusunda pek bir fark yok diyebilirim.

6. Tenere' de hissedilen rüzgar, 650 GS' e göre çok daha az. 650 GS' de omuzdan itibaren rüzgar alırken Tenere' de alından rüzgar alıyorum.

7. Tenere yüksek olduğu için şehir içinde çok daha rahatım diyebilirim. ( Bu durum her sürücü için değişkenlik gösterebilir. Ben otomobil ve motosiklet yüksekliklerini baz alarak söylüyorum. Aynalar otomobil aynalarından yukarıda olduğu için rahat geçiş imkanı var, daha yüksekte olduğunuz için görünürlüğünüz artıyor)

8. Tenere' nin kadranı daha teknolojik. Yakıt göstergesi, dijital hız göstergesi, 4' lü flaşör düğmesi (2006 650 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

9. Tenere' nin selesi daha konforlu. En azından kaydırmıyor. (2006 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

10. Tenere aynalarının görüş kabiliyeti 650 GS' e göre daha kısıtlı. Ama yüksek hızlarda ayna titreşimi daha az (2006 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

11. Fiyat / performansa göre Tenere iyi bir motosiklet.

Şöyle toparlayayım:

Ben 2006 F 650 GS' le 2014 Tenere 660' ı kıyasladım. Elbette ki aralarında 8 yıllık bir fark var. Bu farka göre Tenere daha iyi bir motor. Ama 2014 F 700 - 2014 Tenere' mi derseniz BMW daha ağır basacaktır. (Bu noktada işin maddi boyutunu da ayrıca değerlendirmek gerekir tabi)

Ayrıca Tenere yüksek olmayı seviyor. Yani Tenere' nin sele yüksekliği düşürülürse performansı nasıl olur onu kestiremiyorum.

Not: Yorumlarım kendi tecrübelerime dayanarak yazdığım gözlemlerimdir. Farklı bakış açıları olabilir.

Saygılarımla.

3. Çağın Sarılar güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (27-02-2016),Bora Karayel (27-02-2016),Ediz Gürkan (27-02-2016),halil yılmaz (27-02-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2006 F650 GS' den 2014 ABS' siz Tenere 660' a geçen biri olarak yorumlarımı iletmek isterim:
    .......
    Not: Yorumlarım kendi tecrübelerime dayanarak yazdığım gözlemlerimdir. Farklı bakış açıları olabilir.

Saygılarımla.
    Vallaha çok ayrıntılı ve makul bir açıklama olmuş.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

5. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (29-02-2016)

Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

Alıntı Çağın Sarılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

1. Boyum 1,85 o nedenle Tenere' de hiç zorlanmıyorum. Bilakis değişiklikten sonra 650 GS' de zorlandığımı anladım (gerçi benim GS' im alçak seleydi)

2. ABS' siz Tenere' nin arka tekeri bırakma eğilimi var. Bu da 650 GS' e göre kullanımda zorluk yaşatabiliyor

3. 650 GS' in viraz ve denge kabiliyeti Tenere' ye göre daha iyi.

4. Tenere çok moduler bir motor. Tamiri ve masraflara 650 GS' e göre daha ekonomik

5. 2006 650 GS' de tek silindirdi. O nedenle titreşim konusunda pek bir fark yok diyebilirim.

6. Tenere' de hissedilen rüzgar, 650 GS' e göre çok daha az. 650 GS' de omuzdan itibaren rüzgar alırken Tenere' de alından rüzgar alıyorum.

7. Tenere yüksek olduğu için şehir içinde çok daha rahatım diyebilirim. ( Bu durum her sürücü için değişkenlik gösterebilir. Ben otomobil ve motosiklet yüksekliklerini baz alarak söylüyorum. Aynalar otomobil aynalarından yukarıda olduğu için rahat geçiş imkanı var, daha yüksekte olduğunuz için görünürlüğünüz artıyor)

8. Tenere' nin kadranı daha teknolojik. Yakıt göstergesi, dijital hız göstergesi, 4' lü flaşör düğmesi (2006 650 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

9. Tenere' nin selesi daha konforlu. En azından kaydırmıyor. (2006 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

10. Tenere aynalarının görüş kabiliyeti 650 GS' e göre daha kısıtlı. Ama yüksek hızlarda ayna titreşimi daha az (2006 GS' e göre değerlendirilmiştir.)

11. Fiyat / performansa göre Tenere iyi bir motosiklet.

Şöyle toparlayayım:

Ben 2006 F 650 GS' le 2014 Tenere 660' ı kıyasladım. Elbette ki aralarında 8 yıllık bir fark var. Bu farka göre Tenere daha iyi bir motor. Ama 2014 F 700 - 2014 Tenere' mi derseniz BMW daha ağır basacaktır. (Bu noktada işin maddi boyutunu da ayrıca değerlendirmek gerekir tabi)

Ayrıca Tenere yüksek olmayı seviyor. Yani Tenere' nin sele yüksekliği düşürülürse performansı nasıl olur onu kestiremiyorum.

Saygılarımla.
    Teşekkür ederim açıklamanız ve vakit ayırdığınız için...

7. bircanefe, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (07-03-2016)

Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

Hepiniz vakit ayırdınız.Verdiğiniz değerli fikirler ve önerileriniz için teşekkürler..Enduro diye başlayıp ne yazıkki dual purpose bir motorsiklette karar verdim)Fuarda görür görmez bir yerden başla artık dedim kendi kendime..Suzuki v strom xt sahibiyim artık)) (bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dediğinizi duyar gibiyim tenere li bir başlıktan sonra) Şimdi dört gözle kızıl fırtınamın Antalya ya gelmesini oradanda beraber kaşa gelişimizi hayal etmekteyim ha bu arada bayan dr dan sigara içilmemiş hyosung gv 250 2007 15000 de satılıktır

Isim
    BİRCAN YARICI
    Motosiklet
    vstrom xt 650
    Marka
    Suzuki

10. bircanefe, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (05-03-2016)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Enduroist Üye Barbaros Dökmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barbaros oxxo Dökmez
    Motosiklet
    2012 nc 700x
    Marka
    Honda

güzel sürüşler olsun
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene !...
    Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı bircanefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepiniz vakit ayırdınız.Verdiğiniz değerli fikirler ve önerileriniz için teşekkürler..Enduro diye başlayıp ne yazıkki dual purpose bir motorsiklette karar verdim)Fuarda görür görmez bir yerden başla artık dedim kendi kendime..Suzuki v strom xt sahibiyim artık)) (bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dediğinizi duyar gibiyim tenere li bir başlıktan sonra) Şimdi dört gözle kızıl fırtınamın Antalya ya gelmesini oradanda beraber kaşa gelişimizi hayal etmekteyim ha bu arada bayan dr dan sigara içilmemiş hyosung gv 250 2007 15000 de satılıktır
    Hayırlı olsun, Kaş a XT test Drive a geliriz artık. Yalnız kaş virajları da zorlar dikkat

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun. güle güle binin. kazasız belasız inşallah.

Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu