Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Talat TUĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Talat TUĞ
    Motosiklet
    XL650 V Transalp
    Marka
    Honda

Standart Türkiye Genelinde Güvenilir Yedek Parça-Aksesuar Mağazası

Herkese iyi günler, TA650 kullanıcısı 2 arkadaşız ve yaklaşık 1 aydır çeşitli yedek parça arayışındayız. İzmirdeki Burak21 Motor haricinde muhatab alıp düzgünce ilgilenen olmadı. Biz aradığımız parçaların bir çoğunu oradan temin ettik fakat 16" ön dişliler eksik kaldı. Konunun özü görüştüğüm büyük mağazaların biri hariç hiçbirinden esnafa yakışır bir tavır yada tatminkar bir cevap alamadım. Aradığım parça olur olmaz farketmez esnaf bildiğiniz mağazalar varsa irtibat adres telefonlarını yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Enduroist Katılımcı Üye ALPER TÜRKŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TÜRKŞEN
    Motosiklet
    CRF 1000L MT
    Marka
    Honda

merhaba ilk olarak eksik bilgilerinizi tamamlarsanız sonrasında yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.
    Alıntı GürbüzOKATAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailemize hoş geldiniz.

Profilinizde Üye fotoğrafı (Avatar) olarak
    yüzünüzün görüneceği bir portre fotoğraf kullanmanız forum kuralımızdır.
    Bu işlemi
    Üye Kontrol Panelinden girip ==> AVATARINI DEĞİŞTİR bölümünden eklemelisiniz.
    Bu kurala uymadığınız takdirde uyarılacaksınız onun için özen gösteriniz.

Örnek benim ki gibi..

Lütfen mesajı dikkatli okuyup uygulayınız.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.....

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

++++1 İstanbul dışında yaşayanlar için, netten bazı şeylere ulaşabilenler için bu tarz bir arşiv oluşturmak faydalı olacaktır.
    Konu Cem oruç tarafından (02-03-2016 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Enduro Markette var diye biliyorum, bir araştırın
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Talat TUĞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler, TA650 kullanıcısı 2 arkadaşız ve yaklaşık 1 aydır çeşitli yedek parça arayışındayız. İzmirdeki Burak21 Motor haricinde muhatab alıp düzgünce ilgilenen olmadı. Biz aradığımız parçaların bir çoğunu oradan temin ettik fakat 16" ön dişliler eksik kaldı. Konunun özü görüştüğüm büyük mağazaların biri hariç hiçbirinden esnafa yakışır bir tavır yada tatminkar bir cevap alamadım. Aradığım parça olur olmaz farketmez esnaf bildiğiniz mağazalar varsa irtibat adres telefonlarını yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Siz Antalya'da mı yaşıyorsunuz yoksa İzmir'de mi? Duruma göre öncelikle ihtiyacınızı karşılayacak malzemelerinizi tedarik etmeye çalışalım. Sonra Türkiye geneli için konuşulur. Sitemizde de TA kullanıcıları mevcut, size bu konuda gerekli yardımı seve seve sağlayacaklardır. İzmir için de benim tanıdığım bir esnaf var. Gerektiğinde paylaşabilirim.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Talat TUĞ
    Motosiklet
    XL650 V Transalp
    Marka
    Honda

Ben Antalyada diğer arkadaşım Tekirdağ'da (şimdilik) yaşıyoruz. Parçaların çoğunu İzmirden aldım zaten, eksik kalanlar Km dişlisi (rediktör), ön zincir dişlisi (standardı olan 15" lik değil 16" lik arıyoruz) ve konjektör . Enduro Markette bulamadım hatta şöyle ki sahibinden.com dan TA650 için herhangi bir yedek parça satan satıcıların tamamına mesaj attım. 8 Tanesi olumsuz dönüş yaptı, bulduğum 2 site ise Amotor (istanbul) ve Kma Depo (istanbul). Kma 20-25 gün sonra ellerine ulaşacağını söyledi fakat Amotor için ne söyleyebilirim bilemiyorum. 2 gün 6 telefon görüşmesi ve 4-5 kez mesajlaşma sonunda ellerinde parça olduğunu öğrenebildik ancak. "Bilader bura çok yoğun" cümlesi ile 4 kez savuşturuldum o yüzdendir ki böyle bir esnaf arayışı içerisindeyim. Site kurallarına uygunmudur yazdıklarım bilemiyorum ama en azından okuyan arkadaşlar buna göre yaklaşıp sinir katsayılarını daha aşağıda tutabilirler. Sn. Ali Korkmaz gibi bu başlık altında yedek parça aksesuar temin edilebilecek mağaza iletişim adreslerini paylaşırsak hepimize daha pratik olur sanuıyorum.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Talat bey bir önceki motorum XL 650V TA idi. Anlamadığım Honda servislerinde parça yok mu? Fiyatı mı çok?

Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Hakan bey, şöyle bir durum söz konusu, olay, mevcut dişlilerin (15-48) den 16-47 ye değiştirilmesi istemiyle başlıyor hikaye. elbette körüktür, km telidir dişlisidir bir pazar araştırması yapılır iken bazı firmalar müşteri odaklı çalışır iken, bazıları hiçbir şeye odaklanamadan çalışıyor malesef. böyle olunca da aranılan ürün için stok sorgulama süreci bugün git yarın gele dönüşüyor. sonuç olarak ta arkadaşım, en azından kaliteli esnafın kıymetinin bilinmesi adına böyle bir konu ortaya atıyor.
    Gerçekten de, eminim sizlerde yaşamışsınızdır, bu sevdaya yeni yeni bulaşanlar ve ayrıca İstanbul, izmir gibi Motosiklet kullanımının daha yoğun olduğu ve nispeten yan kollarının da yurdumun diğer köşelerine göre geliştiği yerlerde yaşamayanlar için, daha neyin ne olduğunu, nerede nasıl bulunacağını inanın cahillile başlıyor, önce paniğe sonra stress e dönüşüyor.

Sözün özü siz tecrübeli arkadaşlarımızın deneyimlerinden yararlanarak bu tarz parça ve aksesuar işlerimizi temin edebileceğimiz müşteri memnuniyetinize layık olmuş esnaflar varsa bunları bilmek isteriz. yoksa her yeni arayış yeni bir heyecan, adrenalin diyorsanız diyecek sözüm yok gülü seven dikenine katlanır.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    Talat TUĞ
    Motosiklet
    XL650 V Transalp
    Marka
    Honda

TA orjinal yedek parçası evet pahalı fakat kendini kanıtlamış markaların TA için uyumlu modellerini araştırdığında bu sefer de önüne serbest piyasa geliyor. Allah bozmasın işleri oldukça iyi olan esnaf "kardeşim senin dişlinle mi uğraşacam çok yoğunum zaten" tavrı sergilerken bu yoğunlukta hala insan yerine koyup cevaplayanlar da var. Arayışımız bu edepli ve parça skalası geniş esnaf. Hondayı amortisör körüğü için aradığımda tanesini 120 tl den temin ettiklerini söylediler. Yine bir forumda gezinirken yapılan bir "MZ körüğü uyuyor" yorumu çiftini 35 Tl den bulmama yardımcı oldu mesela. Biz de burda bu tarz bilgiler ve bulunabilecek esnaf isimleri paylaşalım adına yazdım.
    Moderatör arkadaşlara da sorma bahanem olsun burada mağaza dükkan ismi telefonu yada adresi paylaşmak sorun olmayacaksa bu başlığı yedek parça temini adı altında kullanabiliriz.