Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 25 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 152122232425262728293575 ... SonuncuSonuncu
241 den 250´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz Hafta Sonu AT sahibi Gürol ve Ertuğrul ile Hasanpaşa da malzeme bakarken , İlginç bir tesadüf eseri AT de bir özellik keşfettik ..Bu özellik Bence At ye özel değil tüm motorlarda olabileceğini düşünüyorum ,hatta eminim çoğu forum kullanıcısı yuh ulan daha yeni mi öğrendin bunu falan da diyecektir belki ama keşfedince haaaaaa ondanmıııış, bu şekilde oluyomuuuuş dedim çünkü ,
    uzun zamandır motor kullanmama karşın hep kafamı kurcalamıştır. Acil bir durumda motoru kontağı kapatım 4 lü Flaşör leri yakamıyoruz zannediyordum , çünkü arabalarda ki gibi 4 lü flaşörler kontaktan bağımsız çalışsa , park halinde gelen geçen , çoluk çocuk oynayacak bu düğmeyle , motor başına gelince de akü süprizi ile karşılaşacağız , .... meğerse bunun da çözümü varmış ( Tekrarlıyorum , her motorda yıllardır kullanılan bir özellik olabilir , ama ben yeni keşfediyorum)

Kontak Açık iken 4 lü Flaşör ü açıp kontağı kapatırsanız 4 lü flaşörler yanmaya devam ediyor , kontak kapalı iken yanan 4 lü flaşörleri kapatırsanız da , kapanıyor ve bir daha açılmıyor.

Tahminim bu method her motor markası ve modelinde böyle diye tahmin ediyorum , bu durumu diğer marka motor kullanıcı arkadaşlarımız da teyid edebilirse kullanıcalara fayda sağlamış oluruz.
    Yuh daha yeni mi keşfettin dermişim😂😂
    Abi şaka bir yana ben GS de aynı şekilde keşfettim ama benimkisi 2. Günde keşfedildi. İzmir'de trafikte çektim sağa görünmek için yaktım dörtlüyü sonra baktım işim uzayacak kapadım motosikleti yanıp sönmeye devam etti. Kapatıp tekrar açayım acaba direk mi bağlamışlar dedim, yanmadı. Ben şaşır😂
    Bu arada bu alet 2006 ve bu kasa ilk 2004 yılında çıktı. Sanırım çok eski bir sistem.
    Şimdi ben dicem ki BMW farkı ama AT nin duvarına işemek gibi olacak en iyisi ben böyle bir kelime etmeyim. 😂

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şaka bir yana ben GS de aynı şekilde keşfettim ama benimkisi 2. Günde keşfedildi. İzmir'de trafikte çektim sağa görünmek için yaktım dörtlüyü sonra baktım işim uzayacak kapadım motosikleti yanıp sönmeye devam etti. Kapatıp tekrar açayım acaba direk mi bağlamışlar dedim, yanmadı. Ben şaşır😂
    Bu arada bu alet 2006 ve bu kasa ilk 2004 yılında çıktı. Sanırım çok eski bir sistem.
    Şimdi ben dicem ki BMW farkı ama AT nin duvarına işemek gibi olacak en iyisi ben böyle bir kelime etmeyim. 😂

Geçtiğimiz Hafta Sonu AT sahibi Gürol ve Ertuğrul ile Hasanpaşa da malzeme bakarken , İlginç bir tesadüf eseri AT de bir özellik keşfettik ..Bu özellik Bence At ye özel değil tüm motorlarda olabileceğini düşünüyorum ,hatta eminim çoğu forum kullanıcısı yuh ulan daha yeni mi öğrendin bunu falan da diyecektir belki ama keşfedince haaaaaa ondanmıııış, bu şekilde oluyomuuuuş dedim çünkü ,
    uzun zamandır motor kullanmama karşın hep kafamı kurcalamıştır. Acil bir durumda motoru kontağı kapatım 4 lü Flaşör leri yakamıyoruz zannediyordum , çünkü arabalarda ki gibi 4 lü flaşörler kontaktan bağımsız çalışsa , park halinde gelen geçen , çoluk çocuk oynayacak bu düğmeyle , motor başına gelince de akü süprizi ile karşılaşacağız , .... meğerse bunun da çözümü varmış ( Tekrarlıyorum , her motorda yıllardır kullanılan bir özellik olabilir , ama ben yeni keşfediyorum)

Kontak Açık iken 4 lü Flaşör ü açıp kontağı kapatırsanız 4 lü flaşörler yanmaya devam ediyor , kontak kapalı iken yanan 4 lü flaşörleri kapatırsanız da , kapanıyor ve bir daha açılmıyor.

Tahminim bu method her motor markası ve modelinde böyle diye tahmin ediyorum , bu durumu diğer marka motor kullanıcı arkadaşlarımız da teyid edebilirse kullanıcalara fayda sağlamış oluruz.
    öğrenmenin sonu yok be Şefler. Kimbilir bilmediğimiz ama bildiğimizi sandığımız daha neler neler var.

Mesela Ali Şefim, GS'te, kısa farları yakmadan marşa basmanın yolunu biliyor musun, han akü zayıflayınca lazım oluyor da...
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist Öner BAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ÖNER BAKIR
    Motosiklet
    KLE 500
    Marka
    Kawasaki

Gürol abi için yaptığımız ve uyguladığımız fullset tankpad çalışması (dikkat,reklektif içermektedir )

Öner BAKIR - A Rh(+)
    iletişim = 0555 425 05 58

Her türlü etiket,sticker,damla sticker,tankpad,depopad vb... işler için irtibata geçin...

4. Öner BAKIR güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ERDIM ELITEZ (30-05-2016),ersel şenkaya (30-05-2016),Gürol Kıvırcık (30-05-2016),Tuğberk Çelikkol (30-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Mesela gs'in gidonu sağa da kilitleniyormuş ben de bunu yeni öğrendim 😊

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (30-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Yahu Adam birilerine faydası olur diye birşey paylaştı olayı yine GS i olan çok zengindire getirdiniz,her paylaşının ardından BMW çok fena motor yaparı bence BMW GS sayfasında yaparsanız onunda kullanıcılarına daha faydalı olursunuz hemde bu sayfada konular güme gitmez diye düşünmekteyim,tabi bu benim fikrim kimsyeide bağlamaz
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (30-05-2016 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu Adam birilerine faydası olur diye birşey paylaştı olayı yine GS i olan çok zengindire getirdiniz,her paylaşının ardından BMW çok fena motor yaparı bence BMW GS sayfasında yaparsanız onunda kullanıcılarına daha faydalı olursunuz hemde bu sayfada konular güme gitmez diye düşünmekteyim,tabi bu benim fikrim kimsyeide bağlamaz
    Yok yok. Haklısın. Yersiz oldu. Küçük tüyolar verelim istedik. Pardonlar....
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (30-05-2016)

Enduroist Üye Haluk Tamdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Tamdoğan
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Merhaba AT sürücüleri ve meraklıları, Cuma günü orjinal koruma demiri ve orta sehpanın montajı yapıldı. Son toplantıda "çok lazım mı emin değilim" diye görüş bildirmiştim. Arif, Gürol ve Soner Beyler hatırlayacaktır. Bu sabah lazım oldu ve işini gördü çok şükür.
    Şirket otoparkının girişi bariyerli ve dik yokuş. Bariyer bu sabah yarım açıldı. Dedim "kurtarır, kafayı eğer geçerim". Tam 1 metre kala yarım açılan bariyer haşırt! diye kapanayazdı. "Önden gireceğime frene abanayım" dedim ve klasik yan yattım. Paniklemesem durabilirmiydim? Ancak duramasaydım ya motor bariyere girecekti, yada motoru kurtarsak bile ben kafadan bariyere girecektim motorda ilk bulduğu arabaya...
    Dediğim gibi motoru sola yatırdım. Koruma demiri sıyrıldı hafif biraz da elcik koruma. Ciddi mevzu yok.
    Alınan ders: 1.Benzer durumlar için panik fren pratiği yapmalıyım. Belki bugünki düşmeyi engelleyebilirdim.
    2.Tam emin olmadan harekete geçme.

Sevgiler
    Haluk
    Konu Haluk Tamdoğan tarafından (30-05-2016 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    Hep ilk günkü gibi...

11. Haluk Tamdoğan güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (30-05-2016),ersel şenkaya (30-05-2016),Gürol Kıvırcık (30-05-2016),Tuğberk Çelikkol (30-05-2016)

Enduroist Üye Selimcan Dalgıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selimcan Dalgıç
    Motosiklet
    CRF 1000L
    Marka
    Honda

Alıntı Haluk Tamdoğan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba AT sürücüleri ve meraklıları, Cuma günü orjinal koruma demiri ve orta sehpanın montajı yapıldı. Son toplantıda "çok lazım mı emin değilim" diye görüş bildirmiştim. Arif, Gürol ve Soner Beyler hatırlayacaktır. Bu sabah lazım oldu ve işini gördü çok şükür.
    Şirket otoparkının girişi bariyerli ve dik yokuş. Bariyer bu sabah yarım açıldı. Dedim "kurtarır, kafayı eğer geçerim". Tam 1 metre kala yarım açılan bariyer haşırt! diye kapanayazdı. "Önden gireceğime frene abanayım" dedim ve klasik yan yattım. Paniklemesem durabilirmiydim? Ancak duramasaydım ya motor bariyere girecekti, yada motoru kurtarsak bile ben kafadan bariyere girecektim motorda ilk bulduğu arabaya...
    Dediğim gibi motoru sola yatırdım. Koruma demiri sıyrıldı hafif biraz da elcik koruma. Ciddi mevzu yok.
    Alınan ders: 1.Benzer durumlar için panik fren pratiği yapmalıyım. Belki bugünki düşmeyi engelleyebilirdim.
    2.Tam emin olmadan harekete geçme.

Sevgiler
    Haluk
    Geçmiş olsun Haluk. Koruma demirinin işini görmesi sevindirici.

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

13. Selimcan Dalgıç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Haluk Tamdoğan (30-05-2016)

Enduroist Üye Tuğberk Çelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Geçmiş olsun.

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Dörtlü ney yav bende o bile yok
    Çekerim araziye durur

Sayfa 25 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 152122232425262728293575 ... SonuncuSonuncu