Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 102 Sayfadan 123451151101 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Standart CRF 1000L Africa Twin Kullanımda

Arkadaslar, Africa Twin için teslimat, rodaj ve sonrası tecrübe ve gorusleri paylaşmak uzere Arif' in de onerisi üzerine yeni konuyu acıyorum, kullanımla ilgili gorus ve yorumları buraya davet ediyorum..

2. Sertac Sen güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (30-03-2016),Ayhan Yılmaz (16-08-2017),Erdi Şenkaya (06-04-2016),Gürol Kıvırcık (30-03-2016),ioriengek (Dün),SONAY YÜKSEL (30-03-2016),Tuğberk Çelikkol (30-03-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

haydi hayırlı olsun kullanın artık merakla yorumlarınızı bekliyorum.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Ben daha çok eski AT cilerin yorumunu merak ediyorum. acaba bu kadar elektronik aksam kronik AT kullanıcılarında ne etki yapacak. TA ters tepti çünkü. Umarım Böyle bir efsane TAnın akıbetine uğramaz.
    By JeRu SaLeM

5. İbrahim KARAASLAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet şen (21-09-2016)

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

İlk olarak manuel Africa Twin sipariş etmiştim. Öyle ya, arabada gücün her daim kontrolüm altında olması için manuel vites tercih ederken, motosiklette kontrolü bir yazılıma bırakmak hiç olmazdı. Sonra, epeyce kitabi bilgi, yabancı kaynaklardan inceleme ve daha önce Honda’nın bir önceki DCT sistemini kullanan Onur ağabey ile konuştuktan sonra herhangi bir deneme sürüşü yapmadan fikrimi değiştirdim ve siparişimi DCT’li AT olarak değiştirdim. Fakat, hala aklıma takılan bir sürü soru vardı ve her an manuele geri dönme ihtimalim de az değildi. Bugüne kadar. Bugün yaptığım bir deneme sürüşünden sonra kesin kararımı verdim. DCT ile devam edeceğim. Neden mi? Sebepleri aşağıda:
    Başlamadan bu deneme sürüşü imkanını Honda ile hiçbir alakası olmayan, ama senelerdir Rider Motor ile bizlere mükemmel hizmetler sunan sevgili Kemal Kantar’ın sağladığının altını çizeyim. Benim bu kararsız halimi görünce, konuyla hiç alakası olmamasına rağmen ve resmi Honda satıcıları dahi test sürüşü imkanı sunamazken, henüz 140 km'deki yeni DCT’sini hemen bana tahsis etti. Öyle sıra beklemeden, sınırlı süreye ve parkura sıkıştırılmış bir deneme olmadan motoru şehir içinde, otobanda, arazide her koşulda rahat rahat test edebildim. Keşke, tüm işletmeler bu profesyonellikte mükemmelleştirilmiş hizmet sunabilse.
    Şimdi başlayalım. İlk olarak, aslen bu Africa Twin testi değil, bir DCT denemesi. Yine daha önce kullandığım yol/arazi enduro segmenti motorları (ukalalık için değil, performansı hangi motorlarla kıyasladığımı belirtmek için yazıyorum, KTM 450 EXC-F, GasGas 125 Six Days, Yamaha XT 660, BMW R1200 GS Adv, BMW G650 GS Sertao) ile kıyaslamalar olacak, ama aslen DCT endişeleri, DCT’nin manuelin üstüne ilave kontrol, sürüş güvenliği ve konfor ekleyebilmiş mi ona yoğunlaşacağım. Motorun genel performansı zaten manuel ve DCT’de aynı. En iyi motorun herkesin kendi motoru olduğu ve manuel & DCT tercihinin tamamen bireysel bir tercih olduğunun altını çizerek manueli tercih edenleri de kararlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Konu benim gibi scooter harici ilk kez otomatik motor kullanacak kafası karışık DCT’cilerle ilgili.
    Endişe 1: Otomatik sürüşte (D veya S modları) viraj içinde (özellikle rampa veya yokuş aşağı viraj) motor kendi kendine vites değiştiriyor mu?
    Ankara’lılar bilir, Eymir’e inen çıkan yollar aynen böyledir, veya uzaklarda Artvin, Şavşat yolları, daha uzaklarda Dolomitiler, Transfaragan, vs. Bunun için özellikle Eymir’e bu yollardan gittim geldim, motoru da virajda vites değiştirmesi için gaz, fren çok zorladım. Çok düşük devirlerde çok fazla vites değiştiren D modunda bile tahriklerime kapılmadı, vitesi hiç ellemedi. İyice zorlayınca vitesi değiştirdi, ama vites değişimi öyle akıcı ve hissedilmiyor ki, motorun dengesini hiç etkilemedi, viraj içindeki benim zorlamamdan kaynaklanan hız değişimi de tolere edilebilir sınırlardaydı. Ben bu işi manuel yapsaydım, bu kadar yumuşak ve sorunsuz yapamazdım. Nokta. Belli ki, Honda mühendisleri 3. nesil DCT’de ev ödevlerini çok iyi yapmışlar.
    Endişe 2: Yarım debriyaj benim için vazgeçilmez, düşük hızlarda dar kurblu dönüşlerde ne yapacağım?
    Manuel motorlarda yapılan yarım debriyajlı dönüşü önerildiği üzere arka frenle manuel, D ve S modlarında denedim. Genel olarak sıkıntılı, zira otomatik modlarda düşük devirde gazda kalmak zor, motor akmak istiyor, gaz var yok arası denedim, sol dönüşlerde sıkıntı yok, ama sağ dönüşte ayak arka fren pedalı üstünde psikolojik olarak sıkıntılı, dengeyi kaybedersem ayağı hemen koymam gerek duygusu rahatsızlık veriyor. Bir de, S modları gaza çok duyarlı, motor hemen fırlıyor, aynı şekilde gaz tepkisini arttıran G modunu da kullanmamak lazım. Ben durumu ruhsuz D modunda optimize ettim, manuel modda 1. viteste de olabilir, biraz çalışınca oluyor, ama yarım debriyajın yerini tutmuyor. Tabii, diğer artılardan dolayı sırf bu yüzden manuele dönmeyeceğim.
    Şimdi de tespitler;
    Frenler:
    Frenleri ön arka ayrı ayrı, normal hızda dönerken ön freni, yüksek hızda tek tek ve beraber panik fren hepsini test ettim. Kolayından başlayalım, arka frenin en önemli parametresi olan yüksek hız panik frenlemesinde beklendiği üzere ön fren olmadan tek başına yeterli değil (olan motorda görmedim bu arada). Çok yüksek hızda kazık frende bile ABS’yi devreye sokamadım. Ön fren çift disk ile oldukça güçlü ve arka fren ile beraber oldukça iyi bir performans sağlıyor, ama BMW’nin telelever sisteminin kaynaklanan avantajının üstünden gelemiyor. Yani, panik frenlemede, biraz da yüksek enduro motorun uzun ön süspansiyon hareket mesafesinden dolayı, önde rahatsız edecek kadar fazla yığılma var. Kafa iyice aşağı iniyor. Teleleversiz Sertao’da böyleydi, ama ön süspansiyonun sunduğu sıkıştırma bırakma ayarlarını iyice sertleştirmek durumu biraz daha iyileştirir sanırım, Touratech buna bir çözüm önerir diye düşünüyorum.
    Honda, arka freni sağ ayak yerine scooterler gibi sol ele verse (el freni elektronik düğme olabilirdi) ve sadece arka fren ABS’sini tek başına devreden çıkarma fonksiyonundan vazgeçerek BMW’ler gibi her iki teker ABS’sini devre dışı bırakarak integral fren yapsaydı, fren sistemi çok daha verimli olurdu.
    Süspansiyon sistemi:
    Süspansiyon sistemini detaylı test etmedim, ama yine de iki lakırdı edeyim. Arka süspansiyonu konuşmuyorum bile, zira test etmeye gerek olduğunu bile düşünmüyorum. Ön süspansiyonda sıkıştırma bırakma ayar imkanı tanıması çok iyi, fakat yukarıda bahsettiğim panik fren ve düşük hız dönüş freninde yaşanan sıkıntı yüksek enduro motor ve 21” ön tekerin cilvesi, ne yardan ne serden vazgeçme durumu yok yani. Bunun dışında, ön süspansiyonun zayıf olduğu ve yüksek hızda kafa salladığı iddiaları tamamen safsata. Tek başıma, çantasız, yüksüz, tapa gaz 200 km/s’te, en ufak bir kafa sallama veya ön tarafın hafiflemesi gibi bir durum olmadı. 170-180 km/s otoban uzun virajlarında ön tarafın tutuşunda azalma hissetmedim. Artçılı, çantalı ve yüklü, elbette ki ön süspansiyon performansı azalacaktır, ama bunun da çözümü sert ön süspansiyon ve gidon amortisörüdür. Hala beğenmeyenler için çözüm gidip teleleverli BMW almak galiba.
    En yüksek hız:
    Tapa gazda rahatça 200 km/s’e geliyor, yokuş aşağı 215 km’s’i gördüm.
    Tork:
    1000 cc motordan düşük devirde alınan 100 Nm tork kendini çok hissettiriyor, motorun her viteste hızlanarak alıp götürmesi sadece çok iyi tasarlanmış otomatik sürüş modlarından değil, aynı zamanda yüksek torkundan kaynaklanıyor, tatmin edici.
    Kompresyon:
    DCT’nin manuel modu gerçek manuel mod olmadığı (sistem sınırları dışına çıkıldığında müdahale ediyor) ve otomatik modun yapısı gereği motor kompresyonu kullanılamadığı (otomatik mod panik frende vites düşürüyor, ama motor freni yapmak için değil, vitesi motorun düşen hızına uydurmak amacıyla) için kompresyon etkisi pek anlaşılamıyor, yine de yüksek hızda ani gaz kesince frenleme etkisi hissediliyor. Ani yavaşlamada kompresyon etkisini güçlü biçimde hissetmek isterdim doğrusu.
    Manuel mod:
    Gerçek manuel gibi anlık tepkili değil demişlerdi, halt etmişler. Benim, debriyaj ve vites pedalı kullanarak vites değiştirmemden çok daha hızlı ve çift kavramadan dolayı güç kesintisi olmadan vites değiştiriyor. En güzel yönü de motor hangi modda olursa olsun elden vites değiştirebilmek mümkün, manuel vitesin önceliği var, acil durumlar için bu çok önemli. Ayrıca, hiç ekstra para verip ayak pedalı falan almaya gerek yok, hem daha hızlı olmaz hem de paraya yazık. Bir de manuel viteste gaz keserseniz motor öksürmeye başlıyor, ama asla stop etmiyor, manuel moddayken vitesi kendi kendine düşürüyor, ta ki durana kadar. Bu güzel bir şey. Fakat, tam tersi böyle değil, yani manuel modda herhangi bir viteste gazladığınız zaman vitesi arttırmıyor, red line devri geçince gücü kesiyor. Bu da güzel bir şey zira, gaz verince vites arttırma işini otomatik mod zaten yapıyor, manuel modda kontrol biraz bizde olsun, değil mi!
    Yani, manuel moda ilişkin endişeler tamamen şehir efsanesiymiş, manuel mod güzel olmuş.
    A/M düğmesi:
    Otomatik moddan manuel moda veya tersi için düşünülmüş, ama bana pek anlamsız geldi, zaten hiç kullanmadım. Zira, manuel modun her zaman önceliği var, otomatik moddayken manuel +/-‘ye basarak vites değiştirebiliyorsunuz, ama motor yine otomatik modda kalıyor. Yani, manuel modu acil durumlar harici kullanma ihtiyacı ortaya pek çıkmıyor.
    D otomatik mod:
    Hiç hoşlanmadım, eski 4 vites otomatik Amerikanlar gibi baygın. Amaç, yakıt ekonomisi olduğu için hep düşük devir prensibi var. 80-90 km’s’te 6. vitesi görmek dehşet verici. Tek olumlu yanı, sağır gaz tepkimesi. S modları çok azgın olduğu için G moduyla beraber anlık gaz tepkisi şehir içinde düşük hızlarda sıkıntı yaratabilir. Şehir içi düşük hızlar ve vites değiştirme ihtiyacı olmadan saatlerce gidilen Asya stepleri için uygun olabilir.
    S otomatik modları:
    Motor dediğin böyle olur, makine yazılımı ve çift kavrama sayesinde seri ve güç kaybı olmadan vites değişimi ve hızlanmayı manuel olarak yapabilmek mümkün değil. S3 modu drag yarışlarının tartışmasız şampiyonu olur. Benim tercihim, şehirde miskin bir günümdeysen, otobanda veya uzaklarda normal virajlı bir yolda S1, dinamik bir şehir, otoban veya uzun yol sürüşünde S2, birileriyle kapışıyorsam S3 kullanırdım, ama bu tamamen kişisel tercih ile ilgili bir durum.
    Motor ilk çalıştırıldığında önce D moduna geçiyor, sonra S düğmesine basılınca ilk önce S3 geliyor, S modlarının 1. ve 2. kademelerine motor yürürken de geçebiliyorsunuz, ama bu gazdeyken olmuyor, ancak gazı kesince S düğmesine basarak S1 ve S2’ye geçebilmek mümkün oluyor.
    Yüksek ivmeli hızlanma ve yavaşlama insanın yapabileceğinden çok daha iyi, hızlanmada kesintisiz, yavaşlamada kompresyonsuz.
    Otomatik modlar ve diğer destek sistemleri elektronik sistemler bir sıkıntı yaratmazsa arazide çok iş yapar, düşünsenize, mesela hep ayakta gitmek zorunda olduğunuz Moğolistan’da otomatik vites değiştiren motor, çekiş kontrol sistemi, G modu ile birlikte arazide yapılması gerekenlerin çoğunu sizin için yapıyor, sabahtan akşama kadar motor sürmek zorunda olduğunuz bu durumda risklerin çoğunu azaltan bir motor harika bir fikir.
    G modu:
    Hızlı gaz tepkimesi verdiğini söylüyorlar, denedim, ama önemli bir fark gördüğümü söyleyemeyeceğim. Belki, biraz daha kullanırsam, daha sağlıklı bir fikrim olabilir. G moduna giriş çıkış da S modları gibi ancak gazı kesince mümkün olabiliyor.
    Çekiş kontrol sistemi:
    Hiç kullanmadım, kullanma ihtiyacı da hissetmedim. Fikir basit, patinaj istemiyorsan 3. seviyede kullan, asfaltta veya arazide yanlamayı seviyorsan sistemi devre dışı bırak. Bu arada, bu uzun yol asfalt + arazi endurosunu alan niye yanlamak ister, onu da anlamış değilim. Uzaklarda bir yerde arazide tek başına sürerken en önemli kriter üst düzey sürüş güvenliği, kendi kendime şov mu yapacağım ki, bu tür işler yapayım. Bence, çekiş kontrol sistemini 3 seviye yapmak pek anlamlı olmamış, devrede veya değil şeklinde yapsalardı, işi fazlasıyla görürdü. Motor giderken açıp kapama veya seviye değiştirme mümkün.
    Sonuç: Bütün bu yukarıda yazdıklarım hiç ama hiç kafa karıştırıcı değil, ben 1 saat içinde konuyu kavradım ve sisteme alıştım, hiç gözünüz korkmasın. Tabii, bu yazdıklarıma bakarak bir karar vermeyin, tembellik yapmayın, kitabi verileri inceleyin, incelemeleri okuyun ve Honda lütfedip test sürüşü imkanı tanırsa, mutlaka test sürüşü yapıp kendi fikrinizi oluşturun. Sonuçta, en güzel motorun herkesin kendi motoru olduğunu, yukarıda yazılan manuel & DCT tercihinin ve sürüş modları seçiminin mutlak doğrular olmadığını, fakat tamamen kişinin bireysel tercihleri olduğunu unutmamak lazım.

by Tankut Güzel.....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

7. GürbüzOKATAN güzel mesajın için 24 üye sana teşekkür etti :

Ademkoyuncu (11-11-2017),Ahmet Fuat Dilaver (21-04-2016),Arda Girgin (23-12-2016),Berkay İnal (01-04-2016),Burak Mehmet ÜÇKOL (01-04-2016),Can Kurtulmus (31-03-2016),Cem oruç (01-04-2016),Dogan Delipinar (20-04-2016),Ediz Gürkan (31-03-2016),engintuna (31-03-2016),Enis ŞİMŞEK (31-03-2016),Evren Taylan (22-03-2018),Gürol Kıvırcık (05-04-2016),İbrahim KARAASLAN (02-04-2016),kartal032 (26-11-2017),M. Ferit Sırmalı (17-05-2020),ozgurcakici (01-04-2016),semihyontem (06-04-2016),sinan karagöz (12-04-2016),Tamer GEVECİ (29-10-2017),Tuğberk Çelikkol (01-04-2016),UĞUR KOÇ (01-04-2016),Yaşar1001 (19-03-2018)

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Abi çok güzel bir yazı olmuş. Üşenmeden yazmışsın. Dct şanzımanı çok iyi anlatmış. Ama benim asıl merak ettiğim konu debriyajdı. Var mı yok mu diye düşünüyordum. Belki dönüşler için eklemişlerdir sanıyordum ama yokmuş.

Bu motor çok güzel bir Enduro-Touring bir Motor olabilir. Çok yüksek satış rakamlarına da ulaşabilir. Ama eski AT ciler beğenmeyecektir.
    Çok yüksek sayıda başkalarının beğeneceği kesin ama bence bu Motor AT felsefesinden uzak diye düşünüyorum.

Pirinç pilavını ne kadar güzel yaparsan yap. O asla bulgur pilavı olamaz. Aynı şey bulgur için de geçerli. Çok güzel Motor. Çok sevilecek orası kesin ama bir AT değil.
    By JeRu SaLeM

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Arkadaşlar kullanalardan hiçbir yorum yokmu? yahu motorlar gelmeden günde 10 mesaj yazılıyorken şimdi motorlar gelmişken hiçbirşey yazılmıyor olması nedendir,
    bakın yapmayın etmeyin 3 gün sonra bizde alıyoruz varsa aldığımızda dövülecek birtarafı hatası söyleyinde kedinin bacağını baştan yırtalım.
    En son yorumu diğer tarafta Erdim den aldık dediki tüm yorumlarımı unutun tek yorumum DEHŞET MAKİNE........sonrası mechul kapıldı gitti dehşete haber alamadık kendisinden, bir ara Düzce dolaylarında Rafting te görülmüş ama dedikoduda olabilir emin değilim.

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullanalardan hiçbir yorum yokmu? yahu motorlar gelmeden günde 10 mesaj yazılıyorken şimdi motorlar gelmişken hiçbirşey yazılmıyor olması nedendir,
    bakın yapmayın etmeyin 3 gün sonra bizde alıyoruz varsa aldığımızda dövülecek birtarafı hatası söyleyinde kedinin bacağını baştan yırtalım.
    En son yorumu diğer tarafta Erdim den aldık dediki tüm yorumlarımı unutun tek yorumum DEHŞET MAKİNE........sonrası mechul kapıldı gitti dehşete haber alamadık kendisinden, bir ara Düzce dolaylarında Rafting te görülmüş ama dedikoduda olabilir emin değilim.
    Evet Vakti gelmişti,

AT yi teslim aldığım geçtiğimiz haftadan itibaren rodajını tamamladık ve yaklaşık 1500 km yi de devirdik , yorumlarım profesyonel değil ve bir önceki motorum olan NC 750 x DCT ye göre olacağından bazı arkadaşlar benimle hem fikir olmayacak ve onlara ilginç gelebilecektir , (## herkes hem fikirdir ki , gerek motor dinamikleri , gerek diğer özellikleri ile NC çok farklı bir motordur.##)
    AT nin iyi özellikleri ni herkes biliyor uzun süre konuşuldu , o yüzden yorumuma sevmediklerim başlıkları ile başlayacağım.

Benim NC sonrası AT de sevmediklerim
    * NC ye göre özellikle düşük devirdeki titreşimi fazla ( Bknz.##)
    * NC ye göre arka abs çok erken devreye giriyor.
    * Orjinal çanta ile orta ayağa almak tam bir eziyet ( Çantasız bir sıkıntı yok )
    * Yakıt tüketimi kendi sınıfındakilere göre iyi bile olsa NC ye göre yüksek ( Bknz.##)
    * 120-130 km/h arasındaki kafa sallama , fakat artçılı sürüşte bu durumun olmaması ( Bu durum AT nin dinamikleri ile kesinlikle alakası yok , arkada bulunan 52 litrelik normalde olmaması gereken çantanın oluşturduğu direnç sebebiyle oluşmakta artçılıyken de çantanın arasındaki boşluk dolduğundan tirbülans azalmakta ve kafa salamada azalmakta diye yorumluyorum)
    * Sürat Göstergesi yaklaşık %15 fazla gösteriyor , tüm motorlarda sürücü doyuma erken ulaşsın diye güvenlik maksadı ile bir miktar fazla gösterdiğini biliyorum ama AT de bu fark biraz daha fazla gibi
    * Eski motorumda alışkanlık bayır aşağıda yada park yerinin fiziksel özelliklerine hiç aldırmadan istediğim yere dikine park ediyordum , AT ile NC nin ağırlık farkı çok olmasa da aynı şekilde park ettiğimde ayak ile geri sürüş NC ye göre çok zor , bir GS kadar zor olmasa da (aynı yerde GS de denedim) NC ye göre zor
    * Fazladan bir depo çantası taşıma gereksinimi , onun alışkanlığı olmadığından da sürekli motor üstünde unutmam , yada kaybetmem ( Bknz.##)

Artçımın NC sonrası sevmedikleri
    * Sürüşteki yüksek motor sesi , ki ben NC sonrası motor sesine bayılıyorum ( Bknz.##)
    * Frenleme ve duruş esnasında oluşan durmayacak hissi , ( Bunu sebebi de , motorun NC ye göre yüksek ve ön amortisör salınımın fazla olmasına bağlıyorum)
    * Ayaklarım eski motorda daha rahattı sanki .... ( Bu sıkıntı da daha önce konuşulmuştu , alışkanlıkla alakalı şu an rahat olduğunu belirtiyor )

Bahsedilmeyen veya az bahsedilen sevdiklerime gelirsek
    * Uzun tur camını kesinlikle öneririm özellikle yazın çok rahat edersiniz 180 km/h süratte dahi çok rahat vizörüm açık sürüş yapabiliyorum.
    * En önemlisi Artçım artık çok rahat mola sayımız artık daha düşük , NC deyken en ufak bir kasis ve çukurda artçım için ya riskli manevralar yapardım yada onu uyarırdım aman dikkat diye , şimdi çizgimi bozmadan artçımı da hiç uyarmadan devam ediyorum çünkü çok rahat olduğunu belirtiyor.
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (05-04-2016 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

11. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 11 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (21-04-2016),Berkay İnal (05-04-2016),Ediz Gürkan (06-04-2016),Emir ÇELTEK (05-04-2016),Enis ŞİMŞEK (05-04-2016),Enver kutlu (05-04-2016),Gürol Kıvırcık (05-04-2016),Güven Çifçi (21-04-2016),semihyontem (06-04-2016),Tuğberk Çelikkol (05-04-2016),yılmaz yılmaz (05-04-2016)

Enduroist Üye Tuğberk Çelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Ben henüz vakitsizlikten 500 km yi anca tamamladım. Yakıt tüketimim 5.3 lt civarında seyrediyor. Şehiriçinde rahat bir sürüşü var. Vites oranları uzun o sebeble 1. viteste yarım debriyaj yapmak gerekiyor. Artçılı olarak bir kez 190 km hıza çıktım ancak kafa sallama yaşamadım. Tek çanta olması ve orjinal cam kullanmam dolayısıyla bende olmadı demek ki. Bugün orhaneli yolunda çok keyifli bir sürüş yaptım. Eksi olarak söyleyebileceğim başka bir şey yok.

13. Tuğberk Çelikkol güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (21-04-2016),ioriengek (Dün)

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Zorunlu trafik sigortasi yaptiran var mi AT icin.

15. Enver kutlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ioriengek (Dün)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Enver kutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zorunlu trafik sigortasi yaptiran var mi AT icin.
    950 TL olarak şairden yaptırdım.

Gelelim benim yorumlarıma;

EL frenine hala gıcığım.
    NC nin on bagajını hasretle anıyorum.
    Sehır dişi 90-100 km/h ile 4,5Lt olarak düzceye gittim.
    Donuste dilovasından istanbula 180-200 km/h ortalama ile 5,7 yaktı.
    Kasis diye bir şey kalmadı yollarda. Bosuna yapmışlar
    Orj cam ile sıkıntı yaşamadım. Uzun cam çok da gerekli değil kanımca...
    Motor hareket ettikten sonra 40 kg oluyor 2-5 km/h da..
    Düzce donuşu G tuşunu kullanma şansım oldu. AT kısaltması bence yanlış keçi olmalı...
    hala DEHŞET MAKINA...

Not: Ustunden inemediğimiz için yorum yapamıyoruz...

17. ERDIM ELITEZ güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ahmet Fuat Dilaver (21-04-2016),Ali KORKMAZ (06-04-2016),Can Kurtulmus (05-04-2016),Erdi Şenkaya (05-04-2016),semihyontem (06-04-2016),SONAY YÜKSEL (06-04-2016),Tuğberk Çelikkol (05-04-2016)

Sayfa 1 Toplam 102 Sayfadan 123451151101 ... SonuncuSonuncu