Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 100 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 509096979899100101102 SonuncuSonuncu
991 den 1,000´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Güney Biçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güney Biçer
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Barış ÖZTOPÇULAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....Bu nedenle Honda nın alçak selesini (84 cm) almayı düşünüyorum.
    Alçak seleyi aramızda kullanan varmı ? Konforu, sertliği nasıl? Alçak sele ile ayaklar yere rahat değmekle beraber sürüş esnasında ayaklar pegde iken dizler daha kırık bir pozisyonda olduğu için sıkıntı çeken var mı?
    Görüşmek üzere....
    Hayırlı oldun seleyi en alt seviyeye ayarlamayı denediniz mi? Teslimatta orta seviyede geliyor en alt seviye yanılmıyorsam 86 cm bence masraf etmeden deneyin derim.

Bu arada tecrübeli kullanıcılara danışmak istediğim birşey var gelen biraz gaz açtık üst devirleri zorladım sonra durup gaz açtığımızda egzos patlaması gibi ses çıkmaya başladı. Rölantide normal ses, gaz açınca açık egzos gibi patlamalar.. acaba susturucuyu fazla mı zorladım. İşin garibi motor soğuyunca geçti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Bülent Berksan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar
    Afrikacıların Nisan sonunda Kastamonu civarında kampı olacakmış diye duydum ama hiçbir yerde bulamadım . Varmı bilgisi olan?
    Bülent nereden kimden duydun
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Arkadasim var vespa servisi Muhittin ... O soyledi.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Barış ÖZTOPÇULAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, dün akşam 2018 model MT AT mi bayiiden teslim aldım. Daha önce Honda nın test sürüşlerinde de AT kullanmıştım. İlk 50 km deki izlenimlerimi paylaşayım. İlk dikkatimi çeken şey sürüş modları arasında ki farklı dinamikler oldu. Özellikle gaz açmalarda ki hızlanma ve gaz kesme anlarında ki kompresyon farklılıkları güzel olmuş. Tour modunda gaz tepkisi tam bir canavar iken, urban modunda daha yumuşak NC 750 tarzı bir gidişi oluyor. Gravel modunu deneme fırsatım olmadı. Egzoz değiştiği için sesinde nasıl bir farklılık olduğunu ancak önceki modeller ile yan yana gelince anlayabileceğim. Yeni gösterge paneli hakkında izlenimim belki daha şık ama tüm veriler tek bir alana sıkıştırıldığı için karakterlerin küçüklüğü ve sürüş esnasında verileri ayırt etmedeki güçlük oldu. NC 750 nin göstergelerindeki sadelikten sonra belkide öyle algıladım. Zamanla alışılabilirmiyim bilmiyorum. Dönüşlerden ve sollamalardan sonra sinyallerin otomatik kapanması hoşuma gitti, lüks bir yenilik olmuş.
    Sıkıntıma gelince; NC ye göre standart selesinin 2 cm daha yüksek olması ve boyumunda 176 olması nedeniyle duruşlarda bir ayağım tam yere basarken diğeri ayak ucundan yere değiyor. Yalnız kullanımlarda pek problem olmasa da eşimle bindiğim ve zemininde hafif eğimli olduğu durumlarda sıkıntı yaşayabileceğimi fark ettim. Bu nedenle Honda nın alçak selesini (84 cm) almayı düşünüyorum.
    Alçak seleyi aramızda kullanan varmı ? Konforu, sertliği nasıl? Alçak sele ile ayaklar yere rahat değmekle beraber sürüş esnasında ayaklar pegde iken dizler daha kırık bir pozisyonda olduğu için sıkıntı çeken var mı?
    Görüşmek üzere....
    Yanlış anlamazsanız sol ayak yerde sağ ayak arka frende rahat şekilde durabileceğinizi düşünüyorum, iki ayak basmaktansa. Bir de eşiniz arkaya binince amortisörler biraz daha kapanacaktır bu da kolaylık sağlayabilir.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Arkadasim var vespa servisi Muhittin ... O soyledi.
    Muhittin vespacı haberi var Africa’cıların yok utanıyoruz
    Şaka bir yana evet Kamp var, hikayesi de kısaca şöyle geçen yılki kampa katılım sağlayan dostlarla whatsapp üzerinden sadece A.T kullanıcılarının katılımı ile oluşturduğumuz bir guruptuk,bu gurup giderek büyüdü ve sıkı dostluklar oluştu Facebookta sayfası 5000 kişiyi geçen kimin ne söylediği belirsiz her önüne gelenin katılıp Africa’yı bilmeden kullanmadan saçma sapan yorumlar yapabildiği özü ve yönetimi olmayan bir güruh oldukça gerçek kullanıcılar yorum yapmaz yada sorulan sorulara cevap vermez oldu.
    Dolayısı ile bizi duyan yada içimizdeki üyelerin eklediği kişiler bize geldi ve yakında yine bu insanların isteği ile bir Face sayfasını hayata geçirdik,bu dostlar ikinci bir kamp istediler gerekçe ise Africa kampı olacaksa katılımcılar bizleriz ve bu kampı yapması gerekenlerde biziz dediler bu işleri başlatan bizde "aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" diyerek kolları sıvamak zorunda kaldık,biz yaptık böyle olacak demeden sayfada her üyenin katılım hakkı ile önce Tarihi (28 Nisan-1Mayıs) sonrada bölgeyi (Kastamonu Küre Dağları) belirledik şimdi ise kamp noktasının uygunluğu konusunda Valilik, Belediye, Orman Müdürlüğü ve Jandarma ile görüşme halindeyiz nokta önümüzdeki hafta belli olacak,kampın duyulmama sebebi bunu düzenleyen bizlerin hiç bir beklenti içinde olmaması ve reklama gerek duymaması zira bu maddi beklentilerin olduğu festival havasında bir kamp değil tamamen her zaman birlikte olup konuşabileceğimiz tartışabileceğimiz yol yapabileceğimiz herkesin telefonunun adresinin belli olduğu ve her üyesinin Gerçek Africalı olduğu kapalı bir sayfa üye kabul ederken üyenin Africa sahibi olması olmazsa olmaz kural.
    Kamp Africalılara açık,tabi onların aileleri ve diğer motorlu dostlarına,herkes yanında getirdiği kişiye kendisi referans oluyor.
    kampta Tişört yok,Bandana yok,hiç bir firma ile organik bağ yok,arkamızda kendi reklamını yapmaktan başka hiç bir şeye yaramayan Honda Tr falan da yok satıcı yok bu insanlardan maddi beklenti içinde olan sadece kendi reklamı için bulunan motosiklet esnafı yok dolayısı ile sayfada ve toplaşmalarda garip garip ilanlar da yok.
    Ve tüm bunlara rağmen Muhittin bizden nasıl haber aldı valla haberim yok.

Not: Bu cevap Baskanımız Gürbüz Okatan dostumuzla görüşülüp izin alınarak yazılmıştır,Reklam,Tanıtım gibi bir amaç gütmez.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (15-03-2018 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

6. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Burak Zeytincioğlu (16-03-2018),cemkucuk (15-03-2018)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

yaw bizim Muhittin'in dükkanı tekke gibidir aynı mahalle berberi gibi. Geleni gideni cok olur mudavimleri vardır. Haberi olması normal bana da laf arasında soyledi. Ben de bir onceki kutahya kampına gidemediğim için çok üzülmüştüm bu sefer mutlaka gidicem dedim. Ama aradım taradım bulamadım bu kamp hakkında hiçbirşey. Artık şehir efsanesi olduğunu düşünmeye başlamıştım. Peki Gürol'cuğum bizim bu iş kesinleştiğinde haberimiz olacak degilmi? Yoksa bir yere uye filan mi olmak lazım?
    I need your boots your clothes and your motocycle

Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

yaw bizim Muhittin'in dükkanı tekke gibidir aynı mahalle berberi gibi. Geleni gideni cok olur mudavimleri vardır. Haberi olması normal bana da laf arasında soyledi. Ben de bir onceki kutahya kampına gidemediğim için çok üzülmüştüm bu sefer mutlaka gidicem dedim. Ama aradım taradım bulamadım bu kamp hakkında hiçbirşey. Artık şehir efsanesi olduğunu düşünmeye başlamıştım. Peki Gürol'cuğum bizim bu iş kesinleştiğinde haberimiz olacak degilmi? Yoksa bir yere uye filan mi olmak lazım?
    Bülent buradaki bir çok gerçek kullanıcı olduğunu bildiğim arkadaşımızı sende dahil, ben sayfayı kurduğumda Facebook üzerinden davet ettim bilemiyorum ya Face kullanmıyorsunuz yada Ciddiye alınmadı.
    Kamp konusunda sadece tam nokta belirlenmedi tarih ve bölge belli yukarıya ekledim dediğim gibi bunun duyurusu olmayacak zira Afrika ile ilgili görünüp her yerde boy gösteren ama kullanıcısı bile olmayan kişleri aramızda istemiyoruz,herhangi bir duyuruda bunun önüne geçebilmemiz zor.
    Duymak bilmek için evet sayfamızda yazıp çiziyoruz tüm üyeleden fikir alıyoruz, yani üye olunması gerekiyor evet,sayfa linki işi ise her nekadar Gürbüz Başkan ok demiş olsada bu forumdan ana kuralları gereği vermek istemiyorum,whatsapp uzun süredir olsada sayfa yeni,kapalı bir sayfa yeni olmasına rağmen 200 e yakın üyemiz var,sanırım Facede arayıp bulabilmeniz için bu kadar tiyo yetecektir.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (15-03-2018 Saat 17:09 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Barış ÖZTOPÇULAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış ÖZTOPÇULAR
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin MT
    Marka
    Honda

Alıntı Güney Biçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı oldun seleyi en alt seviyeye ayarlamayı denediniz mi? Teslimatta orta seviyede geliyor en alt seviye yanılmıyorsam 86 cm bence masraf etmeden deneyin derim.

Bu arada tecrübeli kullanıcılara danışmak istediğim birşey var gelen biraz gaz açtık üst devirleri zorladım sonra durup gaz açtığımızda egzos patlaması gibi ses çıkmaya başladı. Rölantide normal ses, gaz açınca açık egzos gibi patlamalar.. acaba susturucuyu fazla mı zorladım. İşin garibi motor soğuyunca geçti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yorum için teşekkür ederim. Sele alçak konumdaydı. Meğerse sorun motosiklet pantolonumdaymış. Kışlık astarın darlığı nedeniyle bacak hareketlerimde kısıtlama yapıyormuş. Sorunu çözdük. :-)

10. Barış ÖZTOPÇULAR güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (16-03-2018),Güney Biçer (17-03-2018)

Enduroist Üye yiğit alan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yiğit alan
    Motosiklet
    africa twin
    Marka
    Honda

Gürol üstad, ben facebook kullanmıyorum. WhatsApp üyeliği nasıl oluyor, afrikayla ilgili etkinliklere katilmak isterim.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Eskiden bavyeralılar vardı motosikletlerine toz kondurmayan şimdi afrikalılar bayrak yarışı galiba ....

13. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (25-03-2018)

Sayfa 100 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 509096979899100101102 SonuncuSonuncu