Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 13 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu
121 den 130´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Standart CRF 1000L Africa Twin Kullanımda

Alıntı ahmet ozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    At'ını teslim alan abiler hayırlı uğurlu olsun rabbim kaza bela vermesin.
    Bu arada arif abi ile burak'ın ATlar ne oldu?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ahmet aynen Burak'ın dediği gibi Cuma 16:40 da kamyondan indi Esengüle, gecesinde vereceklerdi. Bende Pazartesi alıcam.
    Konu Arif Oral Unal tarafından (17-04-2016 Saat 08:17 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye ahmet ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet özcan
    Motosiklet
    xt 1200z super tenere 2012
    Marka
    Yamaha

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet aynen Burak'ın dediği gibi Cuma 16:40 da kamyondan indi Esengüle, gecesinde vereceklerdi. Bende Pazartesi alıcam.
    Şimdi onlar beklesin diyorsun yani.
    Hayırlı olsun tekrar abi. Sizinde A.T tecrübelerinizi merak ediyorum...

Enduroist Üye Sertac Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Ihtiyacı olan varsa, bir alıntı:

http://www.ruzgarinizinde.com/sifir-...ka-cikartilir/

Sıfır Motosiklete Nasıl Ruhsat ve Plaka Çıkartılır?

Geçenlerde yeni aldığım Super Tenere motosikletin tescil işlemlerini kendim yapmaya karar verdim. Hem zamanım müsaitti, hem de hızlıca halledip bir an önce motora binmek istiyordum. Tabii vekalet ücreti ve muamelecilerin istediği yüksek ücretleri de ödemeye pek istekli değildim. Zaten sistem çok daha kolay olmuş. Hatta geçen hafta arabanın ruhsatı kaybolduğu için yeniden çıkartmıştım, bu işlemin de aynı olduğunu öğrenince bizzat kendim yapmaya karar verdim. Bu arada eski motorumda 3 defa plaka düşürüp yeniden bastırdığım için plaka kısmına da aşinaydım.

Şimdi gelelim nasıl yapılacağına. Burada en önemli kısım trafik tescil için randevu almanız. Randevuyu http://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/ adresinden alabiliyorsunuz. Unutmadan adrese dayalı nüfus kaydına göre ikametgahınız neresi ise oranın İlçe Trafik Tescil Şubesi’ne başvurmanız gerekiyor. Randevu sistemi her sabah saat 9′da açılıyor ve bir sonraki gün için randevu veriyor. İstanbul için 9:30′da girerseniz tüm randevular dolmuş olabilir. Haftasonu pazartesi için randevu alamak istiyorsanız, pazar günü öğleden sonra sistem açılıyor ve gece geri kapanıyor, aklınızda bulunsun.

Randevu işlemini hallettikten sonra geriye evrakları toparlamak kalıyor. Motoru aldığınız bayii size fatura, ötv tahakkuk fişi ve ödeme makbuzu, teknik/uygunluk belgesi, bayii yetki belgesi evraklarını veriyor. Siz bunun üzerine kimlik aslı ve fotokopisini ekliyorsunuz. Ayrıca Şoförler Odası’ndan 2 adet Ek-1 formu ve tüm evrakları koyacağınız bir dosya almanız gerekiyor. Ek-1 formunun daktilo ya da bilgisayarla doldurulma şartı var. Onun için Trafik Tescil Şubeleri’nin etrafında bulunan muamecilerden bunu temin edip 5 dakikada doldurtabilirsiniz, 10-20 TL (pazarlık şart) arası ücret alıyorlar. Daha sonra tüm ekranların bir fotokopisini alıp dosyaya koyuyorsunuz.

Son olarak, başvurmadan önce trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor. Plaka olmadan nasıl yaptıracağız diyebilirsiniz. Direkt olarak şase numarasına yapılıyor, plaka ve ruhsat çıktıktan sonra da zeyil yapılıyor. Sigortanın fiyatı çok değişken, 100-200 TL arası değişebilir. Onun da fotokopisini alıp dosyaya ekliyorsunuz. Hepsi bu kadar. Toplam yarım saatte hepsini halledebilirsiniz.

Geriye randevu saatinde gidip dosyayı teslim edip bir imza atmak kalıyor. Trafik Tescil Şubesi’nde işiniz ancak 5 dk sürüyor. Rusat için toplam 162,50 TL (2014 yılı) peşin olarak ödüyorsunuz. Size ruhsatı almanız ve plakayı bastırmanız için iki tane kağıt veriliyor. Ruhsat genelde 3. iş günü çıkıyor ve gidip alıyorsunuz. Plaka için de ilçenin Şoförler Odası plaka basım yerine gidip plakayı hemen bastırabilirsiniz. Plaka basımı 12,50 TL (2014 yılı) tutuyor.

Ben plakayı bastırır bastırmaz takıp motoru kullanmaya başladım. 2 gün sonra da gidip ruhsatımı aldım.

4. Sertac Sen güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ayhan Yılmaz (10-08-2017),Ediz Gürkan (18-04-2016),Enver kutlu (18-04-2016),Yasin Erol (18-04-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

En çok sigorta bedeli üzdü beni. 😢
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

6. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ozgurcakici (19-04-2016)

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Merhabalar,

Honda Mototal den , Tricolur DCT AT mi teslim aldım sayılır, faturam kesildi, kredim onaylandı, sigortam yapıldı, motor parçaları montajı yapılıyor ve yarın nasipse teslim alıyorum.
    3 Beyaz 4 kırmızı gelmiş oraya, biri benim bir kırmızı oradaki bir arkadaşın geriye kalan 2 beyaz ve 3 kırmızının sahiplerini bilmiyorum ama rakam artık git gide artıyor.
    Umarım grupta yazan bekleyen arkadaşlarındırda hepimiz artık özlemi bitmiş olur.

8. semihyontem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

SONAY YÜKSEL (19-04-2016),Tuğberk Çelikkol (19-04-2016)

Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Arkadaslar;

Bugun en sonunda motorumu aldim.. Ilk is tabi ki benzin doldurmak oldu, sonra biraz dolastim... Sonay' la, Erdim' le ve Tolga abiyle bulustuk, biraz km yaptik..Kendi motorumda ilk 140 km sonunda ikda oldum ki, bu DCT deli bisey.. Keyifli, performansli.. Viraja girerken, bayir asagi giderken, manuelde surucu ne yaparsa aynisini yapiyor.. Hele viraj yaklasirken sol bas parmak butonuna iki kez tiklayip vitesi 6 dan 4 e dusurunce viraja cok keyifli girilip cikiliyor.. Bu arada tabi, motorun rodaj suresince ozellikle D modunu kullaniyorum.. Motorun sesi surus sirasinda surekli duyuluyor ve cok tok, doyurucu.. Suspansiyon bana bir onceki motorumdan (Transalp) biraz daha sert geldi, herhalde cadde icin ayarlanmis, alisacagiz.. Motoru sadece orjinal koruma demiriyle aldim.. Canta icin Givi' nin 46 lik trackerini bir de aluminyum 42 lt lik olanini denedim ama karar veremedim. 42 lt aluminyum daha yakisikli gorunuyor ama kucuk. Kaski koydun, montu koyamazsin. 46 lt lik tracker daha kullanisli gorunuyor, bir de ust kapagin ucundan acilma ozelligi hosuma gitti ama bu da biraz iri oldu, bu yuzden karar veremedim. Bir sure kullanip sonra karar verecegim. Su ana kadar ilk gun icin ozellikle DCT terciginden dolayi cok memnun kaldim.. Umarim tum bekleyen arkadaslar motorlarina en kisa zamanda kavusurlar...

10. Sertac Sen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

semihyontem (20-04-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Sertac Sen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar;

Bugun en sonunda motorumu aldim.. Ilk is tabi ki benzin doldurmak oldu, sonra biraz dolastim... Sonay' la, Erdim' le ve Tolga abiyle bulustuk, biraz km yaptik..Kendi motorumda ilk 140 km sonunda ikda oldum ki, bu DCT deli bisey.. Keyifli, performansli.. Viraja girerken, bayir asagi giderken, manuelde surucu ne yaparsa aynisini yapiyor.. Hele viraj yaklasirken sol bas parmak butonuna iki kez tiklayip vitesi 6 dan 4 e dusurunce viraja cok keyifli girilip cikiliyor.. Bu arada tabi, motorun rodaj suresince ozellikle D modunu kullaniyorum.. Motorun sesi surus sirasinda surekli duyuluyor ve cok tok, doyurucu.. Suspansiyon bana bir onceki motorumdan (Transalp) biraz daha sert geldi, herhalde cadde icin ayarlanmis, alisacagiz.. Motoru sadece orjinal koruma demiriyle aldim.. Canta icin Givi' nin 46 lik trackerini bir de aluminyum 42 lt lik olanini denedim ama karar veremedim. 42 lt aluminyum daha yakisikli gorunuyor ama kucuk. Kaski koydun, montu koyamazsin. 46 lt lik tracker daha kullanisli gorunuyor, bir de ust kapagin ucundan acilma ozelligi hosuma gitti ama bu da biraz iri oldu, bu yuzden karar veremedim. Bir sure kullanip sonra karar verecegim. Su ana kadar ilk gun icin ozellikle DCT terciginden dolayi cok memnun kaldim.. Umarim tum bekleyen arkadaslar motorlarina en kisa zamanda kavusurlar...
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Sürüş hakkında yine bilgiler verirsen memnun oluruz.

Isim
    Sertac Sen
    Marka
    Honda

Ediz, tesekkur ederim.. En yakin firsatta senin icin de deneme sansini olusturmamiz lazim :-)

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

Bende cumartesi tricolor dct mi teslim aldım, yavaştan turlara başladım. 350 km lik az da olsa tecrübemle eğer seri kullanılmıyorsa dct mükemmel ama biraz süratli kullanıma geçilirse 3. Nesil DCT henüz bizden akılı değil ;)

Dct nin sensörü var, virajda bayırda vites değiştirmez kısmıda biraz güzelleme olmuş. Devir çok yükselirse vites büyütüyor kompresyon azalıyor. Dik inişlerde manuel kullanmak avantajlı. Bir kaç kez müdahele etmem gerekti.
    kaymak asfaltlı döner kavşaklarda dönüş sırasında hızı arttırırken hiç beklemediğiniz bir anda vitesi büyüterek arka tarafın yalpalamasına da sebep oluyor. Başlarda dikkatli olmak lazım

Çayır çimen hafif arazide ve sıkışık trafikte dct çok büyük konfor. Vitesle mitesle uğraşmadan sol el ve ayak boşta gidiyorsun.

Sık virajlı ve eğimin çok fazla olmadığı yollarda performanslı kullanmak istenirse S3 modu iyi. Sanırım yağmurda kullanım ve uzun yol içinde D modu ideal olur.

350 km lik tecrübemle istendiğinde manuel vites olarak tüm kontrolü size bıraktığı için yine dct diyorum ;)

Dct Yakıt değerleri:
    Cumartesi: gemlik - armutlu - delmece yaylası arası Dct genelde S3 modda 6,6 lt / 100km yaktı.
    Pazar: Bursa keles Kocayayla dct S2 modda 5,7 lt/100km ortalama gösterdi.
    Bu iş ortalama hıza ve kişinin tarzına göre çok değişecektir.
    Telefonda Kullandığım Gas cubby uygulamasıyla kullandığım 3 motorda yaklaşık 70 bin km nin yakıt verilerini hep kaydettim değerlendirirken Zaman'la tecrübenin artmasıyla ortalama süratin artmasını ve bunun tüketime etkisinide düşünmek lazım.

Sırasıyla Vstrom dl 650 ile 5,25 lt , Transalp xl 700 le 5,4lt , r 1200 adv ile 6,3 lt ortalamalarım vardı.
    Benim kullanım hızım ve tarzımla Africa Twin adv den az yakmaz sanırım. (6-6,5 lt/100 km)
    Konu Burak Zeytincioğlu tarafından (19-04-2016 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

14. Burak Zeytincioğlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

semihyontem (20-04-2016),Tuğberk Çelikkol (20-04-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Burak Zeytincioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende cumartesi tricolor dct mi teslim aldım, yavaştan turlara başladım. 350 km lik az da olsa tecrübemle eğer seri kullanılmıyorsa dct mükemmel ama biraz süratli kullanıma geçilirse 3. Nesil DCT henüz bizden akılı değil ;)

Dct nin sensörü var, virajda bayırda vites değiştirmez kısmıda biraz güzelleme olmuş. Devir çok yükselirse vites büyütüyor kompresyon azalıyor. Dik inişlerde manuel kullanmak avantajlı. Bir kaç kez müdahele etmem gerekti.
    kaymak asfaltlı döner kavşaklarda dönüş sırasında hızı arttırırken hiç beklemediğiniz bir anda vitesi büyüterek arka tarafın yalpalamasına da sebep oluyor. Başlarda dikkatli olmak lazım

Çayır çimen hafif arazide ve sıkışık trafikte dct çok büyük konfor. Vitesle mitesle uğraşmadan sol el ve ayak boşta gidiyorsun.

Sık virajlı ve eğimin çok fazla olmadığı yollarda performanslı kullanmak istenirse S3 modu iyi. Sanırım yağmurda kullanım ve uzun yol içinde D modu ideal olur.

350 km lik tecrübemle istendiğinde manuel vites olarak tüm kontrolü size bıraktığı için yine dct diyorum ;)

Dct Yakıt değerleri:
    Cumartesi: gemlik - armutlu - delmece yaylası arası Dct genelde S3 modda 6,6 lt / 100km yaktı.
    Pazar: Bursa keles Kocayayla dct S2 modda 5,7 lt/100km ortalama gösterdi.
    Bu iş ortalama hıza ve kişinin tarzına göre çok değişecektir.
    Telefonda Kullandığım Gas cubby uygulamasıyla kullandığım 3 motorda yaklaşık 70 bin km nin yakıt verilerini hep kaydettim değerlendirirken Zaman'la tecrübenin artmasıyla ortalama süratin artmasını ve bunun tüketime etkisinide düşünmek lazım.

Sırasıyla Vstrom dl 650 ile 5,25 lt , Transalp xl 700 le 5,4lt , r 1200 adv ile 6,3 lt ortalamalarım vardı.
    Benim kullanım hızım ve tarzımla Africa Twin adv den az yakmaz sanırım. (6-6,5 lt/100 km)
    Burak hayırlı olsun, bende DCT aldım daha yorumlarımı paylaşmıyorum biraz daha kıllanayım paylaşacağım.

Ben DCT yi özellikle geniş virajlı Şile yolunda çok sevdim S3 modunda kullandım. Virajlara girerken de arka tekerin kitlemeyeceğini bilerek tık tık vites düşürmek çok eğlenceli.

Ben viraj çıkışında yalpalama sorunu yaşamadım ama gazı biraz sert açarsam doğal olarak sallayabilir ki şehir içinde yonca kavşaktan çıkarken yaptı ki bu bence normal.

Sayfa 13 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 3910111213141516172363 ... SonuncuSonuncu