Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 21 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 111718192021222324253171 ... SonuncuSonuncu
201 den 210´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye engintuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    engin tuna
    Motosiklet
    Africa twin crf1000 dct
    Marka
    Honda

Geçen sivriler kampı dönüşünde çimenlik bi araziye girim dedim arkadaşlarla acemisi olduğumuz için girdikten hemen sonra gazı açınca arka taraf bi attı motor bi tarafa ben bi tarafa düştüm. Allahtan koruma demiri takılı ve çim zemin olduğu için çizik dahi olmadı. Sonra G moduna geçtikten sonra sürüş düzeldi ve çim zeminde dahi zorlanmadan kullandım. Yinede standart lastiklerle arazide dikkatli olmak lazım...

2. engintuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (04-05-2016)

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Arif Oral Unal, selam . msj kutun dolmus sanirim. Cevap yazdim ama ulasmiyor.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Enver kutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arif Oral Unal, selam . msj kutun dolmus sanirim. Cevap yazdim ama ulasmiyor.
    Enver sildim teşekkürler

Enduroist Üye Haluk Tamdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Tamdoğan
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Bahsettiğim gibi, dün yeni bir vizör ve pinlok alıp görece eski xlite x-551 kaskıma taktım. Terekli olmasına rağmen bu sabah çok rahat bir sürüş yaptım. Demek ki mesele AT camı değil, türbülans yapan ve ses alan yeni kaskmış. Tereksiz olmasına rağmen gürültü yaptığı için aerodinamiği "yeterli değil" çıkarımı yapıyorum. Ucuz ve AT ye rengi uyuyor diye aldım ama boşa harcama ve 330 TL lik bir tecrübe oldu.

Selamlar
    Haluk
    Hep ilk günkü gibi...

6. Haluk Tamdoğan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (04-05-2016)

Enduroist Üye özcan cebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    özcan cebeci
    Motosiklet
    crf1000l AFRİKA TWİN
    Marka
    Honda

Haluk bey motorunuz hayırlı uğurlu olsun RABBİM kaza bela vermesin. Bence orta sehpa nasıl şartsa koruma demiride o derece şart.
    Biliyorsunki bu kalabalık trafikte heran herşey olabilir. Bir ani fren, biraz ıslak bir zemin yada kum hoop yerdesin zaten motor 235 kilo bakmışsın
    yan grenaj yok yada enazından boyası yok. Onun için hazırlıklı olmak lağzım. Ben benim tricolor a hebco&becker 'den alt üst taktırdım. çokta
    saglam gözüküyor. Tabiyki hiçbirimize lağzım olmaz inşallah. yolumuz açık olsun...

Enduroist Üye Haluk Tamdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Tamdoğan
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Haftasonu eşimle beraber Sapanca’ya 130km lik bir artçılı seyahatimiz oldu. 1 haftada 800km ye dayanmış oldum böylece.
    Gidiş yolunda Litvanyalı bir grup gezginle karşılaştık ve ayaküstü sohbet ettik. Grupta eski bir Africa Twin de olunca, hemen fotograflar çekildi.
    İyi dilekler eşliğinde vedalaştık. Yolları uzun: Azerbaycan ve sonrasında Gürcistan üzerinden kendi ülkelerine dönecekler.

Benzin alındı ve yola devam. Tüketim, hesaplarıma göre 5.5. Rodaj biteyazarken tüketim de giderek artıyor.

Kısa süreliğine 120 üstü hızlara çıktım. Ancak eşim bu durumdan hiç memnun olmadı. Benim de durumum harika değildi doğrusu. Nedeni ise yüksek türbülans. Sanırım daha önce yapılan bir yoruma katılıyorum: Bizim arka kısım biraz yüksek. Acaba ön cama takılacak bir rüzgar spoyleri bu türbülansı azaltır mı? Bakıcaz çaresine, keşke en büyük derdimiz bu olsa.

Natürköy diye bir bölgeye tırmanışımız oldu. Manuel vites düşürmek durumunda kaldım çıkışta zira devir çok düşük kaldı. Rodaj bitmiş olsaydı rahatlıkla G butonunu kullanırdım yada S modunu. Şimdilik rodaj olduğu için D deyim. Epey güven veren bir gücü var motorumuzun. Ben özellikle dik yokuş çıkışını artçılı ve eşyalı yapabilmek fikrini çok sevdim.

Hareket etmeden önce arka ön yüklemeyi biraz daha sertleştirdim. Ancak manuel bir iş ve subjektif. Bir an diğer büyük enduro markalarının tek düğmeli ayarlanabilmesine gıpta ettim. Bu konuda öğreneceklerim var. Başlıktaki eski notları kontrol etmeliyim.

Yan ayaklık konusunda ufak bir maruzatım var. Kırılacak gibi esniyor. Doğası gereği böyle belki ama sırf bu sebeple ayaklık üzerinde dar alanda döndürme işini yapmaya çekindim. Bu döndürme işi bana çok lazım oluyor, konuya eğilmem gerekecek.

Dönüş yolunu da bitirdikten sonra Sultanbeyli’den başlayan sıkışık İstanbul trafiğine adapte olmak kolay olmadı. Hele Erenköy. Ayakları son ana kadar yere koymamak benim için bir hırs meselesidir. Malesef bir iki defa oldu Ancak ilk güne göre çok daha iyiyim, DCT ile dar alan manevraları konusunda. Artçılıydım neticede.
    Çok güzel bir 260km oldu. Eşim türbülans dışında çok mutluydu. O mutlu olunca ben de. Arkadaşlarla güzel bir Cumartesi akşamı da cabası.

Sevgiler
    Haluk
    Hep ilk günkü gibi...

9. Haluk Tamdoğan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Burak Zeytincioğlu (10-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Hafta sonu gezi planlarımı bozmamak adına Rodajı 880 km de bitirip 1000 bakımı Cuma gününden yaptırdım,
    Cumartesi günü Dostlarla yaptığımız yaklaşık 500 km lik Tekirdağ uçmakdere Şarköy Gelibolu Keşan İstanbul hattında zaman zaman yapılan gazlamalar genelde 120-130 km ortalama hızlarla artçısız yakıt ortalaması 100/5,00 Litre oldu
    Pazar günü ise 420 km lik artçılı nispeten daha tırmanmalı ve topraklı yollarda çoğunlukla 2-3 viteslerde tırmanılmasına rağmen yakıt ortalaması 100/4,8 Litre oldu oldu, Dönüşte İstanbul trafiğini asıl Pazar akşamı görmeliydin Haluk Eski hisardan İkitelli gişelere kadar Ara ara emniyet şeridini kullanmama rağmen 60 üzerine çıkamamak ne demek hemde motosikletle.
    Tekrar yakıt konusuna dönersek diyeceğim oki manuel CRF 150 hiç yakmıyor gibi yahu )))

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Dun son dk ya kadar test ettim. Sehir içi 320 Km gittim. Depo tam 18 Lt aldı. 80 TL odedim. GS cilere hakikaten acıdım. O depo dolmaz yahu Basit hesapla sehir içi 5,5-5,6 yakıyor diyebiliriz kesinlikle.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

erdim niye acıdın, gs 10lt mi yakıyormuş?

only nc'ci can judge me

13. ahmet korkmaz güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (11-05-2016),harun solmaz (11-05-2016),omercem (10-05-2016),ozgurcakici (10-05-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Yok yakmasi degil depo dolumu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 21 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 111718192021222324253171 ... SonuncuSonuncu