Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456781454 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Honda CRF 1000 Africa modelinde güzelim motorsikletin içine etmiştir,Kırmızılarda üçüncü kez teslim tarihi değiştirmiş olmaları basiretsizliğin daniskasıdır,
    şahsen beni sadece Honda veya CRF 1000 den değil topyekün motosikletten soğutlar ve ben siparişimi iptal etme sınırına geldim,Honda Türkiye yi aradığımızda bayiniz teslim zamanınızı biliyor diyorlar,bayi zamanı söylüyor ama o zaman geldiğinde Honda Türkiye tekrar teslimi geciktiriyor...yalan söylüyorlar,TÜM BAYİLERİNİ TENZİ EDİYOR ve Merkezi beceriksizlikle itham ediyorum. honda honda olalı bukadar saçmalamamış ve müşterisini üzmemiştir..Honda TR olarak bunu başardılar...KUTLUYORUM.

2. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (07-04-2016),kartal032 (26-11-2017),SONAY YÜKSEL (07-04-2016),yılmaz yılmaz (07-04-2016)

Enduroist Üye semihyontem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih YÖNTEM
    Motosiklet
    CRF 1000L Africa Twin DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Honda CRF 1000 Africa modelinde güzelim motorsikletin içine etmiştir,Kırmızılarda üçüncü kez teslim tarihi değiştirmiş olmaları basiretsizliğin daniskasıdır,
    şahsen beni sadece Honda veya CRF 1000 den değil topyekün motosikletten soğutlar ve ben siparişimi iptal etme sınırına geldim,Honda Türkiye yi aradığımızda bayiniz teslim zamanınızı biliyor diyorlar,bayi zamanı söylüyor ama o zaman geldiğinde Honda Türkiye tekrar teslimi geciktiriyor...yalan söylüyorlar,TÜM BAYİLERİNİ TENZİ EDİYOR ve Merkezi beceriksizlikle itham ediyorum. honda honda olalı bukadar saçmalamamış ve müşterisini üzmemiştir..Honda TR olarak bunu başardılar...KUTLUYORUM.
    Gürol Abi,
    Pazartesi bayiye uğradım geçerken, motor için ne zamana hazırlık yapayım dedim, aaa biraz önce mail geldi gemi 10 gün gecikecek falan. Orda bir iki kibra söz söyledikten sonra sabahında Honda 'yı aradım. Hemen bayi geri döndü ve bizimde elimizden bişi gelmiyor ama tarh kesinleşti falan 17 sünde burada falan.
    Neyse peşine Honda'dan aradılar teit ettiler.
    Demem odurki dedim ben demorajın , CIF'in veya FOB'un ne olduğunu bilirim. Gemi programları otobüslerin bile rötar yapmadığı zamanlarda öyle ay lastik patladı falan filan olmaz onların maaliyetleri çok büyük olur dedim.
    Ayrıca Honda gibi bir firma nakliyesi amacıyla anlaştığı firmalar, teslimde problem yaşarsa, o kişilerin canına okur , tazminatı çatır çatır alır.
    Mesele şu ki aralık ayında şubat sonu mart başı fuardan hemen sonra teslim diye sattığınız motorları nisan ortasına teslim için ertelediniz. Şimdide bu son diyince inanmamı bekliyorsunuz. Bu konuda telefonda tarih almış bulunuyorum. Yetkililerden.
    Eğer bu tarhde oynamaolursa benimde kendime göre yapmış olduğum planları, vizeleri, yakmış olacaksınız. Bu durumda da ben bu konunun tazminine gideceğim. Ve sezon başında fuarda ucuz ucuz alabileceğim motorlardan da olmuş oluyorum tabiki, bunlarında masrafı konusunda konuşulabilir tabi ki.
    Vesselam en sonunda 17 si depoya gelecek dendi.

Honda'nın şu dönemde pazarcı esnafının bile yapmadığı laf oyunları yapma yönelimi sonucunda, denecek söz zor. Bu zihniyet yarın öbür gün servis olayında başımıza ne çıkaracak merak ettim. Yedek parça teminin seneye kalmasa bari...

4. semihyontem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

SONAY YÜKSEL (07-04-2016),yılmaz yılmaz (07-04-2016)

Enduroist Katılımcı Üye ALPER TÜRKŞEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ALPER TÜRKŞEN
    Motosiklet
    CRF 1000L MT
    Marka
    Honda

Yalnız bu işte başka bir iş var arkadaşlar geminin gecikmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Neden olamaz açıklayayım bu gemiler konteyner gemileri ve bu gemiler adeta taksi gibi çalışmaktadır. Sadece honda için mal gelmiyor o gemide bir dünya konteyner var ve buda yüzlerce firmanın malı var anlamına geliyor. Gemi enfazla bir iki gün gecikebilir oda olumsuz hava koşullarından dolayı. Bir konu daha belirteyim bayilerdeki motorlar tamamen bayinin malıdır. Yani bayi parayi yatırir ve siparisi verir honda tr ye honda tr de ona göre yurtdışından ithalat gerçekleştirir.

6. ALPER TÜRKŞEN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

bircanefe (18-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bence Erdim'den özel ders alın bu konuda, adam bayisine kızdı, aynı gün başka bayide bulup aldı motorunu

Sent from my iPad using Tapatalk

8. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ERDIM ELITEZ (07-04-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı semihyontem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol Abi,
    Pazartesi bayiye uğradım geçerken, motor için ne zamana hazırlık yapayım dedim, aaa biraz önce mail geldi gemi 10 gün gecikecek falan. Orda bir iki kibra söz söyledikten sonra sabahında Honda 'yı aradım. Hemen bayi geri döndü ve bizimde elimizden bişi gelmiyor ama tarh kesinleşti falan 17 sünde burada falan.
    Neyse peşine Honda'dan aradılar teit ettiler.
    Demem odurki dedim ben demorajın , CIF'in veya FOB'un ne olduğunu bilirim. Gemi programları otobüslerin bile rötar yapmadığı zamanlarda öyle ay lastik patladı falan filan olmaz onların maaliyetleri çok büyük olur dedim.
    Ayrıca Honda gibi bir firma nakliyesi amacıyla anlaştığı firmalar, teslimde problem yaşarsa, o kişilerin canına okur , tazminatı çatır çatır alır.
    Mesele şu ki aralık ayında şubat sonu mart başı fuardan hemen sonra teslim diye sattığınız motorları nisan ortasına teslim için ertelediniz. Şimdide bu son diyince inanmamı bekliyorsunuz. Bu konuda telefonda tarih almış bulunuyorum. Yetkililerden.
    Eğer bu tarhde oynamaolursa benimde kendime göre yapmış olduğum planları, vizeleri, yakmış olacaksınız. Bu durumda da ben bu konunun tazminine gideceğim. Ve sezon başında fuarda ucuz ucuz alabileceğim motorlardan da olmuş oluyorum tabiki, bunlarında masrafı konusunda konuşulabilir tabi ki.
    Vesselam en sonunda 17 si depoya gelecek dendi.

Honda'nın şu dönemde pazarcı esnafının bile yapmadığı laf oyunları yapma yönelimi sonucunda, denecek söz zor. Bu zihniyet yarın öbür gün servis olayında başımıza ne çıkaracak merak ettim. Yedek parça teminin seneye kalmasa bari...

Tamamen Honda Türkiye nin seviyesizliğidir olay,daha fazla üstelersem ağzım bozulacak,
    ama söylemeden edemeyeceğim şeyde birkaç kişiden ve aslanım abi yürü abilerden başka bir tepki verende yok..
    Biraz önce bayim aradı kendisine, Honda Türkiyenin alıp motorlarını gerekli yerinin adınıda söyleyerek oraya sokmalarını dile getirdikten sonra daha fazla küfretmemek için sinirli olduğumu söyleyip suratına telefonu kapadım,aramayıda düşünmüyorum,kaporo verme tarihim 13/10/2015. ve hiç toz kondurmadım ama artık sanıyorumki BAYİLERDE bu YALAN sarmalının içindeler.
    İleride Hondanın tutumu ve serviste parça temini konusuna gelirsek, Birkere başa gelebilecek herşeyin sürücü hatası olduğunun ışığında yürümeliyiz,ben daha evvelde söylediğim gibi manuel seçimideki en baş kriterim bu oldu,servisle arayı açmak gerektiğinde ki bence gerekiyor adamlar daha motorları getirmeden bize bilenip servis aralığını yarıya indirdiler,bu bana hiç bir şekilde iyi niyetli bir yaklaşım olarak görünmedi, kullanıyor olduğum Honda motorumdanda birçok şeyi zaten defalarca yaşadım,en küçük örnek 95 liralık yağ filtresini Fransız malı olarak 11 liraya aldım sadece üzerinde Honda yazmıyor ve köşebaşındaki herhangi bir oto parçacısından temin edilebiliyor,ben zaten motoru alsaydım ikinci yıldan sonra bakımlarını kendim yapacaktım,ebay sağolsun.
    alsaydım diyorum zira iyice midem bulandı,şevkim kaçtı bırakın Africayı Hondayı...BEni motosikletten soğuttu haysiyetsiz yalancılar.
    Lanet olsun markalarında,modellerinede,tek tek isim isim kendilerinede ve tüm bunları bugün yazıya döküp Honda Japonya Merkeze mail edeceğim bunu sizlerde 15 dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz,bakalım markalarına nekadar sahip çıkacaklar göreceğiz.
    Söyleyeceklerim bukadar,Teşekkür ederim.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (07-04-2016 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

10. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ALPER TÜRKŞEN (07-04-2016),Ediz Gürkan (07-04-2016),semihyontem (08-04-2016)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen Honda Türkiye nin seviyesizliğidir olay,daha fazla üstelersem ağzım bozulacak,
    ama söylemeden edemeyeceğim şeyde birkaç kişiden ve aslanım abi yürü abilerden başka bir tepki verende yok..
    Biraz önce bayim aradı kendisine, Honda Türkiyenin alıp motorlarını gerekli yerinin adınıda söyleyerek oraya sokmalarını dile getirdikten sonra daha fazla küfretmemek için sinirli olduğumu söyleyip suratına telefonu kapadım,aramayıda düşünmüyorum,kaporo verme tarihim 13/10/2015. ve hiç toz kondurmadım ama artık sanıyorumki BAYİLERDE bu YALAN sarmalının içindeler.
    İleride Hondanın tutumu ve serviste parça temini konusuna gelirsek, Birkere başa gelebilecek herşeyin sürücü hatası olduğunun ışığında yürümeliyiz,ben daha evvelde söylediğim gibi manuel seçimideki en baş kriterim bu oldu,servisle arayı açmak gerektiğinde ki bence gerekiyor adamlar daha motorları getirmeden bize bilenip servis aralığını yarıya indirdiler,bu bana hiç bir şekilde iyi niyetli bir yaklaşım olarak görünmedi, kullanıyor olduğum Honda motorumdanda birçok şeyi zaten defalarca yaşadım,en küçük örnek 95 liralık yağ filtresini Fransız malı olarak 11 liraya aldım sadece üzerinde Honda yazmıyor ve köşebaşındaki herhangi bir oto parçacısından temin edilebiliyor,ben zaten motoru alsaydım ikinci yıldan sonra bakımlarını kendim yapacaktım,ebay sağolsun.
    alsaydım diyorum zira iyice midem bulandı,şevkim kaçtı bırakın Africayı Hondayı...BEni motosikletten soğuttu haysiyetsiz yalancılar.
    Lanet olsun markalarında,modellerinede,tek tek isim isim kendilerinede ve tüm bunları bugün yazıya döküp Honda Japonya Merkeze mail edeceğim bunu sizlerde 15 dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz,bakalım markalarına nekadar sahip çıkacaklar göreceğiz.
    Söyleyeceklerim bukadar,Teşekkür ederim.

Sana katılıyorum hatta geçen hafta Super Tenere ailesine katılma kararı bile almıştım ama şunu net söylüyüm Borusan-BMW hariç bunların hepsi böyle.

Geçen sene ST test için bayiye sordum Yamaha'ya mail at dedi, attım biz 2015 testlerimizi bitirdik dedi yani satacağımı sattım teste motorum yok dedi. Ulan 60.000 TL lik motor alacağız ama binmeden alacağız, eşden dosttan rica edeceğiz yok böyle birşey..

Bu geldi aklıma dedimki Honda'dan kaçış ST değil hemde biraz toprak doğa vs gezmek istiyorum ST turing gibi makine gitmiyim oraya.

Sonra zaten Esengül bana abi Kırmızı DCT mart da veremem Nisan'da veririm demişti bende bile bile Nisan'a sipariş geçmiştim, şimdi kalkıpta bayiye birşey diyemem nasıl diyim adam bana baştan Nisan dedi.

Bayiler de zor durumda diye düşünüyorum adamlarda bunaldı ve zaman zaman saçmalıyorlar, burada tek bir sorumlu var Honda Türkiye bu adamlar profil olarak bence yetersiz adamlar. İletişimi düzgün kuramıyorlar, bu kadar sipariş aldılar hepimizin crm bilgisi ellerinde var düzgün bir iletişim sağlayamıyorlar.

Ayrıca bayilerle de anladığım kadarıyla bir yükleme planı paylaşmadılar, iki hafta önce Esengül'e uğradım abi Honda'ya gidiyorum, ne gelecek onu bir öğreneyim dedi sonrasında aradım ayın 7 sinde veririm senin motoru cevabını aldım. Bbu Pazartesi ben aradım abi bir sorun yok dedi. Dün beni aradı ıkıla sıkıla abi gemi, motor haftaya falan.. Olacak şey değil, birde Honda'ya kadar gitti ki gitmeden bu bilgiye ulaşması gerekirdi.

Gemi evrakları gelince ne geleceğini öğreniyoruz gibi birşey olabilir mi? Japonya bu kadar düzensiz mi çalışıyor ? Tabi ki hayır, hacı baba dükkanı mı burası?? Honda Türkiye beceriksiz ve güvenilir olmayan bir yapıya sahip.

Servis için bende şimdi Japonya'ya mail atacağım ancak dediğim gibi teslimat konusunda bana verilen tahaüd çerçevesinler hala.

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Bence de en doğrusu bu. Japonya bir el atsın bakalım global bir sorun sa söyler zaten, yok değilse sorumluların kulağını çeker.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Enduroist Üye Tuğberk Çelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Ben şanslıyım sanırım. Fuardan sonra karar verdim. Bursa bayi mayısa kadar beklemem gerektiğini söyledi. Balıkesir bayinde istediğim renk stok vardı. Aldım geldim. Ancak benden önce kapora verip bekleyen arkadaşlarım var..

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Siyah veya gri olsaydı almıştık zaten ama Kırmızı (Manuel & DCT) ve TriColor (DCT) hiç gelmedi.

Honda yüklemeleri sipariş sırasına göre değil kendi kafasına göre renk renk yaptı.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar haklısınız gecikme ciddi şekilde can sıkan moral bozan bir durum. Ancak AT satınalmaya karar verdim. Hala test motosikleti yok. bir yaşında bir iki tanıtım yazısından öte kimsenin çok bir şey diyemediği bir model ......... kafamda bir türü soru var. O yüzden bu başlıkta diğer başlık gibi geldi, gelmedi, ne zaman geliyor, gelmiyor mu şeklinde uzayan copy paste mesajlar ile boğulmazsa daha güzel olur diye düşünüyorum. Kullanım özellikleri , motosiklete ilişkin sorular, yedek parça ve aksesuara ilişkin konular kaybolup gidiyor arada ...

16. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Enver kutlu (07-04-2016),semihyontem (08-04-2016)

Sayfa 4 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456781454 ... SonuncuSonuncu