Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 51 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101 ... SonuncuSonuncu
501 den 510´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buyur hocam
    Siyah da fena durmamış

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satıcısı korhan öniz.
    sizden orijinal egzoz için ekstra para isteyebilir.
    motorun ilk sahibiyle bir görüşmek istiyorum dersiniz, almazsan almaya getirir lafı.
    motora ait vergilerin tamamını siz ödeyeceksiniz der, siz de ok yaydan çıktı artık diye alışverişi bozmamak için paşa paşa ödersiniz. (ben öyle yapmıştım en azından, o an motorsuz kalamazdım)....
    Ben de netten aratınca sorunlu bir alışverişe denk geldim.O nedenle sıcak bakmadım.

Kurlar böyle devam ederse 2017 de sıfır motorlar alıp başını gidecek gibi gözüküyor,firmalar ister istemez yansıtacaklar kur farklarını.
    O nedenle Honda'nın kampanyasına biraz daha olumlu bakıyorum.

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Bildiğim kadarıyla kampanyada, ellerinde fazla motor kalmadı (Africa için konuşuyorum). Özellikle renk konusunda fazla seçenek yok.

Enduroist Üye Yiğit Sürel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yiğit Sürel
    Motosiklet
    R 1200 GS LC
    Marka
    Bmw

Herkese merhaba,

Elcik ısıtma ve lastikleri tubeless yapma konularında yurt dışı forumları takip ediyorum bir süredir. Birkaç bilgiye ulaştım, hem bunları paylaşayım ve hem de yardımınızı rica edeyim;

Öncelikle orjinal elcik ısıtma ile ilgili yurt dışında yığınla şikayet var, 5. seviyede bile adam gibi ısıtmadığını, özellikle otoban sürüşlerinde neredeyse hiç işe yaramadığını söylüyorlar. Honda bayileri ile iletişime geçenlerin bir kısmı bu konuda Honda’dan iletilen herhangi bir sorun bilgisi olmadığını, bazıları ise sorunun bilindiğini ve üzerinde çalışıldığını öğrenmiş. Sonuçta Honda tarafından iletilen net bir çözüm ya da kominikasyon yok henüz…

Bu arada birisi elcik ısıtmalar takıldıktan sonra 2 hafta süreyle 2. seviyenin üzerine çıkılmaması gerektiğini, aksi halde yapıştırıcıdan kaynaklanan bir sorun olabileceği gibi birşeyler yazmıştı. Elcik ısıtma kitapçığında böyle yazıyormuş. Kendisi bu şekilde yapmış ve hiç sorun yok diyordu… Sanırım sonradan taktıranlar için geçerli bir öneri olabilir.
    Aliminyum barların ısıyı emdiğini ve yeterince elciklere iletilmediği yorumunu yapanlar bile var…

Bir de AT’nin orjinali yerine 08T70-MKA-D80 nolu NC750X veya (kodunu bilmiyorum) VFR800x için olanları da takılabiliyormuş, super değil ama AT'ninkinden çok daha diyorlar.

Yan sanayi bir sürü ucuz ve bilinen ürün var ve de kullanılabilir ama bu halde Honda bayileri garantinin elektrik aksamı ile ilgili kısmının bozulacağını söylüyorlar.

Şimdi birinci sorum şu; sizlerden orjinal elcik ısıtma kullanan ve aynı sorunları yaşayan var mı? Ben orjinalini taktırmak istiyordum ama bu forumları okuyunca cidden soru işaretlerine gark oldum, bir de vereceğim tonla parayı düşününce…

Lastik konusuna gelince sizlerin yine bu konu başlığı altında daha önce yazdığınız çözümlerin yanında bir de şöyle birşey buldum, belki biliyorsunuzdur; Outex diye bir ürün var, youtube’da uygulama videoları da var… Kısacası jant içine yapıştırılan plastik bir şerit, tel diplerinden hava kaçırmasını önlemek için sanırım...

http://www.ebay.com/itm/CRF1000L-Afr...-/291698243582

Tabi bu uygulama ile ilgili şu sorunun cevabını net olarak verene rastlamadım; orjinal jantlar bu şekilde tubelessa çevrilince (offroad için uygun olmadığı aşikar ama…) yollarda sorunsuz kullanılabilecek mi?

İkinci sorum da şu; aranızdan bunu ya da benzeri bir uygulamayı deneyen oldu mu acaba?

Selamlar ve şimdiden teşekkürler…

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Bu konuda özellikle Erdim'in yorumlarını merak ediyorum. Çünkü en buyuk sıkıntı, alternatif ürünlerin garantiyi bozması. Örneğin, orijinal sis farları için, orijinal korumaları kullanmak gerekiyor. Ama siyah koruma demiri yok ve boyatmak gerekiyor.

Görünüşe göre sadece farklı marka Top Case takmak garantiyi bozmuyor.
    Konu Atilla Düzel tarafından (16-01-2017 Saat 11:00 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Elcik ısıtmada 320 Tl lık Oxford kullanıyorum hiçbir problemim yok 1300-1400 yada bilmiyorum 1600 müydü liraya illaki orjinalini almaktansa garantisi bozuluyor falan gibi aba altından sopa göstermeleri ben fazla umursamıyorum zira hiçbirşey olmayacağına inanıyorum,bu tamamen honda TR nin duygusallığı servis km lerini 6000 e çekip 4 yıl verdikleri fakat olabilecek her problemi sürücülere yükledikleri garantidende bu duygusallık rahatça görülebiliyor,özellikle bu yüzden manuel seçmiş olduğumu belirtmek isterim,zira motorum 17,000 e gelmekte ve ilk yılı doldurduktan sonra servisle bağımı keseceğim zaten taktığım 4 tane sislerle elcik ısıtma ve çakmaklıkla zaten en ufak problemde garantiden çıkmış diyeceklerdir.
    Sis lambalarımıda yine toplamda orjinalinde 2000 lira gibi bir rakam yerine 300 Tl sına malolan OSRAM 6 ledli 4 adet 4"led bar kullanıyorum anlatmakla olmaz yaşamak lazım,
    Tüm taktığım elektrilki ıvır zıvır için maştan diğerleri ile bağımsız elektrik hattı çektiğimi hatırlatırım,dolayısı ile motorun orjinal elektroniğini bozmak gibi bir derdim yok.
    Lastikleri Tubbles yapma konusunda ise o içte kullanılan bantlardakiasıl oluşacak problem bence ilk akort ayarınızda delinebilecek,gevşeyip oynayabilecek yada zedelenebilecek olmasıdır.
    kimseyi yanıltmış olmamak adına, Motorumun Manuel oduğunu ve servisleri kaale almadığımı birk kez daha söylemek isterim.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (16-01-2017 Saat 02:18 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Arkadaşlar alın birer Süper Tenere uğraşmayın bu tür işlerle. Orjinal elçik ısıtma ve orijinal tubeless jant lastik. Siz sadece gideceğiniz rotayı planlayın, bakın keyfinize. Saygı ve sevgiler...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

8. Coşkun SARP, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (16-01-2017)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Yiğit Sürel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Elcik ısıtma ve lastikleri tubeless yapma konularında yurt dışı forumları takip ediyorum bir süredir. Birkaç bilgiye ulaştım, hem bunları paylaşayım ve hem de yardımınızı rica edeyim;

Öncelikle orjinal elcik ısıtma ile ilgili yurt dışında yığınla şikayet var, 5. seviyede bile adam gibi ısıtmadığını, özellikle otoban sürüşlerinde neredeyse hiç işe yaramadığını söylüyorlar. Honda bayileri ile iletişime geçenlerin bir kısmı bu konuda Honda’dan iletilen herhangi bir sorun bilgisi olmadığını, bazıları ise sorunun bilindiğini ve üzerinde çalışıldığını öğrenmiş. Sonuçta Honda tarafından iletilen net bir çözüm ya da kominikasyon yok henüz…

Bu arada birisi elcik ısıtmalar takıldıktan sonra 2 hafta süreyle 2. seviyenin üzerine çıkılmaması gerektiğini, aksi halde yapıştırıcıdan kaynaklanan bir sorun olabileceği gibi birşeyler yazmıştı. Elcik ısıtma kitapçığında böyle yazıyormuş. Kendisi bu şekilde yapmış ve hiç sorun yok diyordu… Sanırım sonradan taktıranlar için geçerli bir öneri olabilir.
    Aliminyum barların ısıyı emdiğini ve yeterince elciklere iletilmediği yorumunu yapanlar bile var…

Bir de AT’nin orjinali yerine 08T70-MKA-D80 nolu NC750X veya (kodunu bilmiyorum) VFR800x için olanları da takılabiliyormuş, super değil ama AT'ninkinden çok daha diyorlar.

Yan sanayi bir sürü ucuz ve bilinen ürün var ve de kullanılabilir ama bu halde Honda bayileri garantinin elektrik aksamı ile ilgili kısmının bozulacağını söylüyorlar.

Şimdi birinci sorum şu; sizlerden orjinal elcik ısıtma kullanan ve aynı sorunları yaşayan var mı? Ben orjinalini taktırmak istiyordum ama bu forumları okuyunca cidden soru işaretlerine gark oldum, bir de vereceğim tonla parayı düşününce…

Lastik konusuna gelince sizlerin yine bu konu başlığı altında daha önce yazdığınız çözümlerin yanında bir de şöyle birşey buldum, belki biliyorsunuzdur; Outex diye bir ürün var, youtube’da uygulama videoları da var… Kısacası jant içine yapıştırılan plastik bir şerit, tel diplerinden hava kaçırmasını önlemek için sanırım...

http://www.ebay.com/itm/CRF1000L-Afr...-/291698243582

Tabi bu uygulama ile ilgili şu sorunun cevabını net olarak verene rastlamadım; orjinal jantlar bu şekilde tubelessa çevrilince (offroad için uygun olmadığı aşikar ama…) yollarda sorunsuz kullanılabilecek mi?

İkinci sorum da şu; aranızdan bunu ya da benzeri bir uygulamayı deneyen oldu mu acaba?

Selamlar ve şimdiden teşekkürler…
    Oxford iyidir, baya iyidir hatta eski motorumda da at'da da kullanıyorum ve memnunum. Lastik konusuna gelince ben çok gerçekçi veya verimli olacağını şahsen düşünmüyorum. Motoru ağırlıklı olarak nerede kullandığımızda önemli tabi arazide kullanılıyorsa akortlara daha çok iş düşsecektir ve bozulması sert kullanımla daha hızlı olacaktır diye düşünüyorum ama asfalt ağırlık kullanımda çok problem olacağını düşünmüyorum. KTM sanırım kendi orijinal jantlarında buna benzer bir çözüm üretti, isterseniz inceleyin. Forumdan birkaç kişi, biri Gürol abi iç lastiğe lastik patlasada yola devam imkanı veren sıvı enjekte ettirdiler o da bir alternatif olabilir.
    Boş teneke çok ses çıkartır.

10. yılmaz yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilhami Başpınar (29-01-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Küçük bir not ekleyeyim. Honda'nın garantisi 4 yıl değild,r. Adına uzatılmış garanti dedikleri 2+2 modelidir. İkinci iki yılda sadece belirli konularda garanti geçerlidir. O konuların ne olduğunu ise ben öğrenemedim.

Sitesindeki açıklama cümlesini alıntı yapıyorum.Şartlı onarım garantisi ne demekse artık.

4 yıl Honda garantisi, 2 yıl yasal garanti sonrası + 2 yıl Honda Motosiklet şartlı onarım garantisidir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük bir not ekleyeyim. Honda'nın garantisi 4 yıl değild,r. Adına uzatılmış garanti dedikleri 2+2 modelidir. İkinci iki yılda sadece belirli konularda garanti geçerlidir. O konuların ne olduğunu ise ben öğrenemedim.

Sitesindeki açıklama cümlesini alıntı yapıyorum.Şartlı onarım garantisi ne demekse artık.

4 yıl Honda garantisi, 2 yıl yasal garanti sonrası + 2 yıl Honda Motosiklet şartlı onarım garantisidir.
    Orijinal ürün ve parça kullanımı bir de 6000 km bakımlarını kaçırmama olarak biliyorum
    Boş teneke çok ses çıkartır.

13. yılmaz yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (16-01-2017)

Sayfa 51 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4147484950515253545561101 ... SonuncuSonuncu