Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 99 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789101656 ... SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı ziya karamuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR MERHABA,
    AT TESLİM ALIP RODAJA BAŞLAYAN ARKADAŞLARDAN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BİRŞEY VAR.BEN MART BAŞINDA İZMİRDEKİ İLK MANUEL AT Yİ TESLİM ALDIM.İLK 1000 RODAJI TAMAMLAMAK ÜZEREYİM.BU SÜRE İÇERİSİNDE ''EKSOZ PATLATMA'' SIKÇA YAŞADIĞIM DURUM OLDU.AYNI DURUMLA KARŞILAŞAN ARKADAŞLARIM VARSA LÜTFEN BİLGİ VERSİNLER.TEŞEKKÜRLER.
    Eger ciddi sekilde bir Egzoz patlamasi sorunu yasiyorsaniz konu muhim bence ama sadece derin kompresyonda bunu yapiyorsa ustasi degilim ama genelde cogu motosikletde yasanabiliyor. Biraz arastirdim internette ama AT ile ilgili boyle bir sikayet bulamadim.

Genel olarak sorunun kaynagi yanmamis yakitin egzoz da yanmasi. Sebebine gelince buji ateslememesi, lamda sensor okuma hatasi, exup problemi ( at de exup var mi emin degilim) egzoz veya katalitik konvertor delik veya kacagi diye uzayip gidiyor cevaplar.

Malum motorlar cok yeni ve servis ustalari henuz AT hakkinda yeterli deneyime sahip olmayabilir dusuncesi hakim.
    Ama bir honda servisine goturup diagnos cihazina sokup elektronik olarak sensorlerin calisip calismadigina kontrol edilebilir.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Dogru yolu bulacaksiniz. ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Üye ziya karamuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Sonay bey merhaba,
    Yorumunuza teşekkürler.Başta sizin gibi düşünerek tüm tork seviyelerinde test ettim,sonuç aynı.Henüz detaylı eğitime sahip olmayan servislere de sordum.Diğer kullacılardanda benzer sorular almışlar.Yakıt olabilir diyorlar,fakat bence değil.Patlama dediğiniz gibi karışımın dengesizliğinden kaynaklanan bir olay.Ama bu karbiratörlü bir motor değilki karışımı dengesiz ayarlasın.Size daha net bilgi vereyim,sürüş sırasında olmadan da gaz açıp kestiğinizde gene patlama yapıyor.
    Tekrar yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Ziya bey motorun rodajı zaten 1000 değil 500 km.

Egzoz patlaması ise sanki ikinci boğaz devreye girdiğinde olabilir sanki gibi geldi. Malumunuz AT de çift çıkış var..İkisinın aynı anda çalışıp çalışmadığına bakmak gerek bence. Özellikle kastırmak için 4 den 2 ye, 3 den 1 a aldım gene de patlama sesi duymadım. Ancak cok güzel tok bir ses ile kompresyon yaptı her seferinde. Ani gazlamalarda ise sonayın bahsettiği şey geldi her seferinde başıma. Kendi adıma ben egzozdan oldukça memnunum.

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Erdem bey merhaba,
    Rodaj konusunda sadece servis yönlendirmelerine göre hareket ediyorum.Bu arada Türkçe manuel e nereden sahip olduğunuzu öğrenebilirmiyim??.Teslim alırken sadece üç adet (ingilizce-ispanyolca ve italyanca)manuel verdiler.
    Biraz önce tekrar motor boşta iken denedim ve hafif gaz açıp kestim birkaç kez.son gaz kesişimde yüksek bir patlama daha yaşadım.Bana göre de sizin dediğiniz gibi bir senkronizasyon problemi yaşanıyor sanırım.İlk servis bakımından sonra bir süre daha gözleyeceğim.Yorumlarınıza teşekkür ederim,Manuel ile ilgili bilgi bekliyorum.Saygılar.

Enduroist Üye Tuğberk Çelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Egzozdan kompresyon sırasında patlatma sesi benim motorumda da oluyor. Ama rahatsız edici ve sürekli olan birşey değil. Dikkat ettiğim kadarıyla tahminim şöyle: kompresyon esnasında üst devirden alt devirlere doğru inerken enjektörlere yakıt besleme başlıyor. Bu da yanmayı gerçekleştirdiğinden patlatma sesi geliyor. Açıkçası bunun bilinçli bir yazılım olduğunu düşünüyorum. Zira eski africanın karbüratörü de benzer seslere sebeb oluyordu.

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Evet haklısınız Tuğberk bey,bilinçli bir durum olabilir.Ben de rahatsız değilim fakat sadece sorun olup olmadığını araştırıyorum.Yorumunuza teşekkür ederim.

Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Alıntı ziya karamuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız Tuğberk bey,bilinçli bir durum olabilir.Ben de rahatsız değilim fakat sadece sorun olup olmadığını araştırıyorum.Yorumunuza teşekkür ederim.
    Rica ederim. Bu arada ben rolantide ve boşta gaz verip hiç deneme yapmadım. O sebeble sizin gibi deneyip patlatma olup olmadığını kontrol edeceğim. Türkçe Kullanma klavuzunu ben de merak ettim zira benden de çıkmadı. Olsa harika olur

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Tuğberk Çelikkol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim. Bu arada ben rolantide ve boşta gaz verip hiç deneme yapmadım. O sebeble sizin gibi deneyip patlatma olup olmadığını kontrol edeceğim. Türkçe Kullanma klavuzunu ben de merak ettim zira benden de çıkmadı. Olsa harika olur
    İnşallah benden de Türkçe klavuz çıkmaz da 12.000 km den 6.000 km ye bakım aralığını düşürdüklerini deklare edemezler

10. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (09-04-2016)

Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah benden de Türkçe klavuz çıkmaz da 12.000 km den 6.000 km ye bakım aralığını düşürdüklerini deklare edemezler
    Şimdi bakınca siz de haklısınız. Ingilizce kullanma kılavuzunda bakımlar 12000 de bir.

Sayfa 6 Toplam 99 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789101656 ... SonuncuSonuncu