Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678910111757 ... SonuncuSonuncu
61 den 70´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

BU egsoz patlaması ex-up denilen sistemdir muhtemelen.
    çok ayrıntısını bilmiyorum ama 2009 adv m de benzer sesleri duyunca araştırmıştım.
    sonuç ex-up dediler.
    ya da ona benzer bir şey.

Enduroist Üye ziya karamuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Crf 1000 için aksesuar uygulayacak arkadaşlar için dökümanlar aşağıdaki linkte mevcuttur;

http://cssportal.css-club.net/honda/MCA/TERMS010.aspx

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Ahmet bey merhaba,
    Exup sistemde eksoz gazının reri dönüştürülmesi ve bunu tekrar güç üretmek te kullanıldığını hatırlıyorum.Zira yıllar önce gençliğimde Yamaha Thunderace bir motorum vardı ve 7000 devirden sonra exup systemi devreye girerek sanki turbo ya geçmiş gibi oluyordu.Ben biraz önce birşey denedim;motor boşta çalışırken zaman zaman hafif gaz açıp kapadım,sonunda yüksek bir patlama oldu.Sonra tura çıktım şu anda patlama çok çok azaldı ve sanki motor gaz tepkimesi ve sesi daha normale döndü.Buradan şunu anlayabilirim;motor bence bir süre sonra kendini toparlayacak ve olması gereken senkronizasyonlar otomatik olarak oturacak.Zira bildiğim kadarı ile tüm hava ve yakıt karışımları yazılımla ve otomatik olarak yapılıyor motorda.

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Kullanım kitabı 22.02.2016 tarihlidir. Motoru aldınızda CD içinde verilmesi gerekmektedir. Verilmedi ise bayinizden isteyiniz.

5. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (09-04-2016)

Enduroist Üye Tuğberk Çelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğberk Çelikkol
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000L
    Marka
    Honda

Alıntı ziya karamuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crf 1000 için aksesuar uygulayacak arkadaşlar için dökümanlar aşağıdaki linkte mevcuttur;

http://cssportal.css-club.net/honda/MCA/TERMS010.aspx
    Bu linkte tekrar giriş yapın uyarısı veriyor. Bakamadım bu sebeble

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

12000 yerine 6000 km aralıklar için, Hadi şehir içi için üretilen NC lere "efendim TR nin şehirleri tozlu" gibi saçma ama en azından saçma da olsa mantık içeren bir açıklama yaptılar. Peki, çöl geçme iddiasında olan ADV motor için aynı bahane komikden de öte olmayacak mı?

6000 de bir bakımın tamamen, Handa TR nin, bakım maliyetlerinden daha fazla kazanma isteğinden başka birşey olmadığını düşünüyorum.

8. Kağan Dalak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

bahadircolak (17-04-2016)

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12000 yerine 6000 km aralıklar için, Hadi şehir içi için üretilen NC lere "efendim TR nin şehirleri tozlu" gibi saçma ama en azından saçma da olsa mantık içeren bir açıklama yaptılar. Peki, çöl geçme iddiasında olan ADV motor için aynı bahane komikden de öte olmayacak mı?

6000 de bir bakımın tamamen, Handa TR nin, bakım maliyetlerinden daha fazla kazanma isteğinden başka birşey olmadığını düşünüyorum.
    Aynı çakallığı Triumph ta yapıyor. Aldığımız motor Enduro bu nedenle Türkiye nin yolu suyu başka diye Bi mazeret olamaz. Yurtdışında neyse burda da öyle olmalı. Yok eğer sen buradaki yetkili servislerine güvenmiyorsan o başka tabi.
    Ama hepimiz asıl meselenin duygusal olduğunu biliyoruz.

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı ziya karamuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR MERHABA,
    AT TESLİM ALIP RODAJA BAŞLAYAN ARKADAŞLARDAN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BİRŞEY VAR.BEN MART BAŞINDA İZMİRDEKİ İLK MANUEL AT Yİ TESLİM ALDIM.İLK 1000 RODAJI TAMAMLAMAK ÜZEREYİM.BU SÜRE İÇERİSİNDE ''EKSOZ PATLATMA'' SIKÇA YAŞADIĞIM DURUM OLDU.AYNI DURUMLA KARŞILAŞAN ARKADAŞLARIM VARSA LÜTFEN BİLGİ VERSİNLER.TEŞEKKÜRLER.
    Eger ciddi sekilde bir Egzoz patlamasi sorunu yasiyorsaniz konu muhim bence ama sadece derin kompresyonda bunu yapiyorsa ustasi degilim ama genelde cogu motosikletde yasanabiliyor. Biraz arastirdim internette ama AT ile ilgili boyle bir sikayet bulamadim.

Genel olarak sorunun kaynagi yanmamis yakitin egzoz da yanmasi. Sebebine gelince buji ateslememesi, lamda sensor okuma hatasi, exup problemi ( at de exup var mi emin degilim) egzoz veya katalitik konvertor delik veya kacagi diye uzayip gidiyor cevaplar.

Malum motorlar cok yeni ve servis ustalari henuz AT hakkinda yeterli deneyime sahip olmayabilir dusuncesi hakim.
    Ama bir honda servisine goturup diagnos cihazina sokup elektronik olarak sensorlerin calisip calismadigina kontrol edilebilir.

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Kağan Dalak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Burak Zeytincioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı çakallığı Triumph ta yapıyor. Aldığımız motor Enduro bu nedenle Türkiye nin yolu suyu başka diye Bi mazeret olamaz. Yurtdışında neyse burda da öyle olmalı. Yok eğer sen buradaki yetkili servislerine güvenmiyorsan o başka tabi.
    Ama hepimiz asıl meselenin duygusal olduğunu biliyoruz.

Aynı çakallığı her marka yapıyor zaten Yamahada öyle.

Koca enduro motor zaten bir tura çıktığında en az 10 bin km yol yapıyor.

5000 km de bakıma gidiyorsun , yağı boşaltıyorsun yağın renginden belli daha en az 5 bin daha gider. Çok daha uzun giderde temiz , sağlıklı yağ olarak diyorum. Hava filtresini bir açıyorsun temiz yada hava tutsan tertemiz olacak. Yok değişecek ! Yağ filtresine bakıyorsun temiz daha ömrü var. Yok değişecek ! Balatalara bakıyorsun idare eder durumdalar yok değişecek. Arkadaş gider işte bu balata bi 3 bin daha. Neden şimdi yani !

Şu saydığım işlemlerde dünyanın en kolay işlemleri. hepimiz 1 saat içinde genel bakımı çok kolay yaparız. Garanti bozulmasın yada bir sorun çıkarsa bana pahalıya patlamasın diyede mecburen servise götürüyoruz. Ben servis olarak Ersoy motoya giderim Gökhanda buranın sahibi ve aramız çok iyidir. Sağolsun kendisi dürüst bir insandırda. Başka servise gitsem bütün ıvır zıvırlara benden para isteyecekler. Garantim bitsede Gökhana gideceğim çünkü oradaki muhabbetimiz farklı. Al kendin bakımını yap diyip kendi motoruma kendim bakıyorum. Yamaha kullandığım sürece orada olcam hep , başka markayada geçersem genel bakımlarını yine orada yapacağım, değişecek parçaları alıp orada takacağım. Saçma saçma paraları o servislere vermek istemiyorum çünkü.

İngilterede Triumph 10 da giriyorlar bakıma bizde 5- 6 Farklı motor değil ki bunlar aynı

Sizlerinde dediği gibi tamamen duygusal her şey.

Isim
    ziya karamuk
    Motosiklet
    Africa Twin CRF1000
    Marka
    Honda

Alıntı Tuğberk Çelikkol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu linkte tekrar giriş yapın uyarısı veriyor. Bakamadım bu sebeble
    Agree yi ve honda user i ok.leyin ve nextle devam edin lütfen.sonra açılan sayfada sağ üstteki 750cc~ tıklayın.soldaki menünün en altında crf1000 göreceksiniz.bunun içerisindeki pdf dosyaları tüm orjinal aksesuar montajı belgeleridir.

13. ziya karamuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Tuğberk Çelikkol (10-04-2016)

Sayfa 7 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 345678910111757 ... SonuncuSonuncu