Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 71 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 216167686970717273747581 ... SonuncuSonuncu
701 den 710´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet büyükerkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese iyi bayramlar
    Arife gunu bir africa twin kullanan arkadaşımız İzmir aydın otobanında kaza yapmış ve maalesef vefat etmiş Allah rahmet eylesin.
    Görgü tanıklarının yazdıkları cok suratlı olduğu yan rüzgar sebebiyle yalpalayıp (tank slapping)bariyere çarptığı yönünde. Böyle bir durum neden oluşur? Olursa ne yapabiliriz? Orjinal ekipman harici çantalar bu riski arttır mı?
    Çok üzücü Allahtan rahmet dilerim. Motosiklet çantaları belli süratlere uygun üretilmişler o yüzden orjinal de olsa belli süratten sonra kafa sallama olayını yapıyorlar. Benim KTM in çantalarında 180 max hız yazıyordu. GS Variolarda yanılmıyosam 150. AT için de aynı durum geçerlidir. Çok sinir bozucu bir durum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet büyükerkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese iyi bayramlar
    ...Görgü tanıklarının yazdıkları cok suratlı olduğu yan rüzgar sebebiyle yalpalayıp (tank slapping)bariyere çarptığı yönünde. Böyle bir durum neden oluşur? Olursa ne yapabiliriz? Orjinal ekipman harici çantalar bu riski arttır mı?
    Kullandığımız motor (AT) yapısı itibarı ile hem arazi hem yola giden bir model ve süspansiyon ayarları da manuel yapılıyor, ben dahil bir çoğumuz bu ayarları ellemeden fabrika çıkış ayarları ile kullanıyoruz,fakat yol şartlarına ve üzerin de ki ağırlığa göre artçı,çanta vs yük durumuna göre müdahale etmeliyiz aslın da ,standart ayarlar da ağırlık arka tekere bindikçe ,ön tekerin tutuşu özellikle yüksek sürat ve rüzgarlar da tutuş daha da azalıyor bu nedenle bu tür kazalara açık bir risk oluşuyor. Yakın da AT ler için süspansiyon ayarlarının nasıl yapılacağını dair bir eğitim atölyesi çalışması olacak ben kendi adıma katılacağım,ayar yapmasını bilmeyenler için de tavsiye ederim. Ön ve arka için üçer adet ayar şekli var (yay yükü,geri sıçrama ve sıkıştırma sönümleme) bunları kombin şekilde kullanmasını biliyoruz olmamız lazım.

3. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Barış Gürcüoğlu (11-07-2017)

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Güney Biçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Sizlere sormak istediğim motor koruma ve çakmak giriş hariç bir donanım istemedim çantayı yerel bir firma ile halletmeyi plAnlıyorum. Bunun dışında orta sehpa başta olmak üzere eklememi önerdiğiniz bir donanım var mıdır?
    Aksesuar işi opsiyonel ve keyif işi baktığınız da çantalar,koruma demiri ve şarj girişi kısmına karar vermişsin zaten, ben orta sehpayı orijinal aldım ama kasislerden falan geçerken çift yay takılı olmasına rağmen ses yapıyor açıkcası ,zincir temizleme ve yağlamayı kendin yapacaksan şart, bir arkadaşım SW nin kini kullanıyor ses yapmadığını söyledi aklında olsun. Bunun dışın da ben bir de sis farı da taktırmıştım.

5. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Güney Biçer (07-07-2017)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığımız motor (AT) yapısı itibarı ile hem arazi hem yola giden bir model ve süspansiyon ayarları da manuel yapılıyor, ben dahil bir çoğumuz bu ayarları ellemeden fabrika çıkış ayarları ile kullanıyoruz,fakat yol şartlarına ve üzerin de ki ağırlığa göre artçı,çanta vs yük durumuna göre müdahale etmeliyiz aslın da ,standart ayarlar da ağırlık arka tekere bindikçe ,ön tekerin tutuşu özellikle yüksek sürat ve rüzgarlar da tutuş daha da azalıyor bu nedenle bu tür kazalara açık bir risk oluşuyor. Yakın da AT ler için süspansiyon ayarlarının nasıl yapılacağını dair bir eğitim atölyesi çalışması olacak ben kendi adıma katılacağım,ayar yapmasını bilmeyenler için de tavsiye ederim. Ön ve arka için üçer adet ayar şekli var (yay yükü,geri sıçrama ve sıkıştırma sönümleme) bunları kombin şekilde kullanmasını biliyoruz olmamız lazım.
    Serdar çok haklısın, ben bugün foruma bu konuyu açmak istiyordum hatta. Bunu kesinlikle öğrenmem lazım diye düşünüyorum.

Bu atölye çalışması ne zaman olacak ?? Kim yapacak??

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar çok haklısın, ben bugün foruma bu konuyu açmak istiyordum hatta. Bunu kesinlikle öğrenmem lazım diye düşünüyorum.

Bu atölye çalışması ne zaman olacak ?? Kim yapacak??
    Rapi Sertan ,Ağustosun ilk haftası planlıyor bir değişiklik olmazsa,detaylar netleşince paylaşırım. Kendisi de AT kullanıcısı.

Enduroist Üye Burak Zeytincioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak
    Motosiklet
    CRF1000L Africa Twin
    Marka
    Honda

çiziksiz orijinal africa twin yan çanta setimi satiyorum.
    Toplamda 1.400 km kullandım. Aluminyum kısımları çizilmemesi icin şeffaf filmle bile kaplattım. Destekleyici kauçuk takozlarıda mevcut.

2.000 TL
    0 533 684 68 56 / Bursa

9. Burak Zeytincioğlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Güney Biçer (20-07-2017)

Enduroist Üye Burak Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Koç
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000L
    Marka
    Honda

Arkadaşlar Merhaba,( Bu Bir İç Dökme Yazısıdır.)
    Ralli kırmızı,manuel AT ile kabul ederseniz bende artık aranızdayım..Bugün plaka,ruhsat işleri başlayacak,sanırım haftaya kavuşmuş olurum.
    Geçen sene At yi çok almak istedim,ama nasip olmadı birtürlü..sınırlı sayıda gelmişdi ve bayilerde kalmamıştı..özellikle ralli kırmızı istediğimden bir türlü bulamadım.
    Bende VFR800x Crossrunner aldım.Mükemmel bir motor çıktı..Donanımıyla,gücüyle,güveninirliğiy le ve özellikle konforuyla mükemmeldi.Hele uzun yollarda artçım bayılıyordu motorun konforuna..Arkası mübarek salon salomanje..
    Hele birde vtech açtınmı tadından yenmiyordu..
    Hatda brgün eşimle bir arkadaşımın At sini kullanma fırsatı yakaladım,ama eşim crossrunnerde alıştığı konforu ve rahatlığı At nin arkasında bulamadı.
    Neyse velakin..,Crossrunnerdeki bütün bu olumlu görüşlerime rağmen benim aklım hep AT de idi.Elinden şekeri alınmış çocuk misali etrafda dolaşıp duruyordum..Bu yüzdendirki bu topikdeki bütün yazılanları başından sonuna kadar bir kaçkere okumuşluğum vardır.
    Sessiz sessiz sizleri izliyordum.Crossrunner kullanıcısı olmama rağmen At İle ilgili daha fazla şey biliyordum.Hangi aksesuar gereklidir değildir,hangisi iyidir kullanışlıdır kullanışsızdır,lastik seçimi,aldığınız pompaydı kaç amper olması gerekliliğiydi,DCT (çif kavrama),G noktasıydı S modlarıydı derken..,AT yi yaladım yuttum..
    Belki diyeceksinizdirde peki neden crossrunnerden bukadar memnunsan At ye geçiyorsun diye,...içimde kaldı abi unutamadım...hani bazı şeyler vardır ya,ilk görüşde aşk,ilk sevgiliyi unutamama misali,çocukken ilk yediğin dondurma misali,ilk romantik dansın,ilk dinlediğin slow müzik...bunları yaşayınca için içine sığmaz yaa..benimkide öyle işte,AT denince içim içime sığmıyor birtürlü benimde abi...
    Velhasıl,Allah izin verirse önümüzdeki hafta içi Africama sonunda kavuşuyorum.Şimdi sizin ilk başlarda yaşadığınız o tarifi mümkün olmayan sabırsızlığı ve heyecanı ben yaşıyorum şimdi..Hayırlısı olsun nediyelim.
    Arkadaşlar biraz uzun oldu,umarım başınızı ağrıtmamışımdır,hepinzin tekeri düz bassın,,en kısa zamanda bir araya gelme ümidiyle.

11. Burak Koç güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (04-08-2017),Coşkun SARP (03-08-2017),Güney Biçer (06-08-2017),Hasan Hüseyin ÖZGÜR (12-12-2017),yılmaz yılmaz (04-08-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Hoşgeldin Afrikaya Burak,Pişman olmayacaksın,nice keyifli yolların olsun.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Üye Yiğit Sürel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yiğit Sürel
    Motosiklet
    R 1200 GS LC
    Marka
    Bmw

Hayirli olsun simdiden, gule gule, saglikla kullanin... tekeriniz her daim duz bassin...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Eşinizi bilmem ama senin daha çok keyif alacağını düşünüyorum , hayırlı olsun.

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Sayfa 71 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 216167686970717273747581 ... SonuncuSonuncu