Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 77 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 276773747576777879808187 ... SonuncuSonuncu
761 den 770´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Gürol bey bilgi için teşekkür ederim. Kendi uydurma elektrik cikisimdan hic memnun degilim boyle guzel bilincli bir sistem yaptırmak istiyorum
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Üye Burak Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burak Koç
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000L
    Marka
    Honda

Gürol abinin yaptığı sistemin aynısını crossrunnerimde yapmıştım kendim.
    Aküden direk bağlantı arada röle ve sarj aparatı..fakat böyle olunca ve kontakla alakası olmadığından dolayı sarj aparatı devamlı çalışır durumda..Bende bunu önlemek için...;daha ziyade motor tek başınayken gelen giden kurcalamasın sarja birşey takmasın diye,araya birde ufak aç kapa anahtarı bağlamıştım,onuda selenin altına monte etmiştim..Aç kapa anahtarını tavsiye ederim..

3. Burak Koç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (13-09-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Burak Koç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol abinin yaptığı sistemin aynısını crossrunnerimde yapmıştım kendim.
    Aküden direk bağlantı arada röle ve sarj aparatı..fakat böyle olunca ve kontakla alakası olmadığından dolayı sarj aparatı devamlı çalışır durumda..Bende bunu önlemek için...;daha ziyade motor tek başınayken gelen giden kurcalamasın sarja birşey takmasın diye,araya birde ufak aç kapa anahtarı bağlamıştım,onuda selenin altına monte etmiştim..Aç kapa anahtarını tavsiye ederim..
    Fikir harika ama ben nekadar az elektriksel ıvır zıvır okadar mutluluk felsefesi ile eski sistem çakmaklık tipi şarj bağladım gerektiğinde dönüştürücü eki takıyorum.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Zincir yağlama için eski motorumdan kalan Motul C2 yi kullanıyordum , bitti . Sizler A.T. için ne kullanıyorsunuz , ne önerirsiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Özel markalı fezatronik bir yağ kullanmıyorum. Karaköyden aldığım yüksek sürat zincir yağının bitmesini bekliyordum. Geçen n11 de 404 motosiklet dişli yağı kampanyası gördüm 2 balata spreyi ile 27.5 TL idi aldım (Şu an da 28 küsür lira tek yağ alırsan da 18 lira mı ne? 400 ml olması da önemli.... http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...ici-P185578436 ). Tavsiye edebileceğim ömrünü şu kadar uzatıyor diyebileceğim bir veri yok tabi elimde.
    zincir yağlama konusunda söyleyeceğim 2 şey var. Yağlamadan evvel fırça http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...asi-P199031797 mazot yada temizleme spreyi ile temizler sonra yağlarım
    Bir de motorlarımızda neye yaradığını pek anlayamadığım geri sayan bir sayaç var. Sıfırlayıncas sıfırdan başlayıp yanlış hatırlamıyorsam -1600'e kadar eksile eksile sayıyor. zinciri yağladığımda bu sayacı sıfırlıyorum. Böylece ne zaman zincir yağlamam gerektiğini takip edebiliyorum.
    I need your boots your clothes and your motocycle

7. Bülent Berksan güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (11-09-2017),Serdar ZIMBA (11-09-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zincir yağlama için eski motorumdan kalan Motul C2 yi kullanıyordum , bitti . Sizler A.T. için ne kullanıyorsunuz , ne önerirsiniz?

Mesleğim zincirli konveyör imalatı olduğundan Bu zincir yağlama yıkama yalama işlerini çok abartıyorsunuz diye düşünüyorum,ayrıca 300-400 km de bir yağlamamız için çok absürt fiyatlara yağları bize kakalıyorlar yanında temizlik için kakaladıkları kimyasallar ve bel ağrısı da cabası zincir de ısınma yoksa zırt pırt yağlamanın gereği de yoktur önemli olan yağlamayı iyi yapan boşluklara girmiş olan yağdır bizlere kakaladıkları temizleyiciler işini yaptıktan sonra o zinciri terkediyormu acaba? yoksa makaranın burcun içinde kalıyormu? kalıyorsa ki öyle,ardından sıkılan yağı bozmuyormu? Transmisyon zinciri diye tabir edilen bu tür zincirlerin temizlenmesi en verimli olarak yerinden sökülüp Gaz Yağına yatırılmak sureti ile olur,zincir gaza yatar birkaç saat sonra fırça ile temizlenir ve asılıp süzdürülür Alman IWIS firmasının önerisi de bu şekildedir.
    Ben ne kullanıyoruma gelirsek, imal ettiğimiz makinalardada kullandığımız Klüber HOTEMP 2000 kullanıyorum daha doğrusu kullandım bir kere ve hala o yağlama ile devam 3 servistir devam ediyorum hiç temizlenmeden ve yağlanmadan işim dolayısı ile kullandığımız bir yağdır 250 derece ısıda damlama yapan oldukça vizkoziteli Bal kıvamında ayrıca kendi kendini temizleyen bir yağ bunu 80-100 derece gibi bir ısıya getirip uyguladım ısındığı için zincirin her aralığına girdi ve soğuduğunda standart viskozitesine geldiğinden hiç bir şekilde zincirde toz pislik girebilecek nokta boş kalmadı ve sıçrama bulaşma ve eksilme sıfır,zincirim her zaman yağlı serviste ne bu diye soranların dışında yıkamacı bile kafayı yiyecek bu yağ zincirden hiç gitmiyor diye önümüzdeki Bahar üşenmezsem söker tekrar temizler yağlarım.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (11-09-2017 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

9. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-09-2017),Ediz Gürkan (11-09-2017),Eser Kara (13-09-2017),Haluk Çakır (11-09-2017),MelihUlubilgen (11-09-2017),Recep Alışkan (11-09-2017),Serdar ZIMBA (11-09-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesleğim zincirli konveyör imalatı olduğundan Bu zincir yağlama yıkama yalama işlerini çok abartıyorsunuz diye düşünüyorum,ayrıca 300-400 km de bir yağlamamız için çok absürt fiyatlara yağları bize kakalıyorlar yanında temizlik için kakaladıkları kimyasallar ve bel ağrısı da cabası zincir de ısınma yoksa zırt pırt yağlamanın gereği de yoktur önemli olan yağlamayı iyi yapan boşluklara girmiş olan yağdır bizlere kakaladıkları temizleyiciler işini yaptıktan sonra o zinciri terkediyormu acaba? yoksa makaranın burcun içinde kalıyormu? kalıyorsa ki öyle,ardından sıkılan yağı bozmuyormu? Transmisyon zinciri diye tabir edilen bu tür zincirlerin temizlenmesi en verimli olarak yerinden sökülüp Gaz Yağına yatırılmak sureti ile olur,zincir gaza yatar birkaç saat sonra fırça ile temizlenir ve asılıp süzdürülür Alman IWIS firmasının önerisi de bu şekildedir.
    Ben ne kullanıyoruma gelirsek, imal ettiğimiz makinalardada kullandığımız Klüber HOTEMP 2000 kullanıyorum daha doğrusu kullandım bir kere ve hala o yağlama ile devam 3 servistir devam ediyorum hiç temizlenmeden ve yağlanmadan işim dolayısı ile kullandığımız bir yağdır 250 derece ısıda damlama yapan oldukça vizkoziteli Bal kıvamında ayrıca kendi kendini temizleyen bir yağ bunu 80-100 derece gibi bir ısıya getirip uyguladım ısındığı için zincirin her aralığına girdi ve soğuduğunda standart viskozitesine geldiğinden hiç bir şekilde zincirde toz pislik girebilecek nokta boş kalmadı ve sıçrama bulaşma ve eksilme sıfır,zincirim her zaman yağlı serviste ne bu diye soranların dışında yıkamacı bile kafayı yiyecek bu yağ zincirden hiç gitmiyor diye önümüzdeki Bahar üşenmezsem söker tekrar temizler yağlarım.
    Gürol Abi noktasından virgülüne size katılıyorum
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

11. Recep Alışkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (11-09-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Africa , Tracer ve Tenere kullanan sürücülerin görüşleri...

http://www.motoron.com.tr/motosiklet...-bine-ne-alsak

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

13. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (13-09-2017),Coşkun SARP (12-09-2017)

Enduroist Üye Yiğit Sürel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yiğit Sürel
    Motosiklet
    R 1200 GS LC
    Marka
    Bmw

Paylasim icin tesekkurler👍🏼

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Süper tenere iyi motorduuuur😄

Sayfa 77 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 276773747576777879808187 ... SonuncuSonuncu