Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 95 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4585919293949596979899 ... SonuncuSonuncu
941 den 950´e kadar. Toplam 1012 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hasahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açılan başlık göremedim ama Africa Twin Advanture bizlere ne farklılıklar sunacak? Daha fazla arazi mi olacak? Dedesi XRV 750 ye daha yakın olacak denilmektedir. Arama motorundan çıkan sonuçlar hep yabancı dil olduğundan anlayamadım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu modeli biz de merakla bekliyoruz, yabancı sitelerden bir araştırma yapılabilir aslında.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Açılan başlık göremedim ama Africa Twin Advanture bizlere ne farklılıklar sunacak? Daha fazla arazi mi olacak? Dedesi XRV 750 ye daha yakın olacak denilmektedir. Arama motorundan çıkan sonuçlar hep yabancı dil olduğundan anlayamadım.
    EICMA da görücüye çıkan Africa Twin Adventure Sports modeli için , motorun da bir değişiklik olmadığı söyleniyor ki açıklanan motor gücü ve tork değerleri bunu destekliyor zaten,yerden yüksekliğinin artırıldığını (25 cm den 27 cm çıktı) ,sele tipinin eskisine göre daha düz olduğunu,yerden yükseklik seviyesinin de 90cm - 92cm olarak değiştiğini ( eskisi 85cm -87cm idi) , dolayısı ile daha dik oturma pozisyonu sağladığını ,bilgi ekranının değiştiğini ,yeni trend tek parça lcd ekranlar biliyorsunuz, amortisör ayarlarının aralığının genişletildiğini, bazı aksesuarların elcik ısıtma,koruma demiri, uzun tur camı, daha büyük ve sağlam karter koruma, 12v luk soketin standart olduğunu, 18.8lt lik eski deponun 5.4lt artırılarak kapasitesinin 24.2lt çıkartıldığını (DCT ler de menzilin 500km üzerine çıkacağı söyleniyor), arka kuyruk kısmında plastik yerine çelik bar kullanıldığını, korozyona uğrayan jant tellerinin paslanmaz çelik tellerle değiştiğini,geliştirilmiş Honda tork kontrol sistemi (HSTC) ile geleceğini (eskisi 3 seviye idi yenisi 7 seviye olacakmış), üç sürüş moduna sahip elektronik kontrollü gaz kolu olduğunu (aslın da 4 olacak ilk üç sürüş modu Hondanın önden atadığı değerleri içerecek (önceden tanımlı P/EB/HSTC kombinasyonları, mesela TOUR modun da P (1) ,EB (2),HSTC (6) , URBAN modun da P (2) ,EB (2),HSTC (6) ,GRAVEL modun da P (3) ,EB (3),HSTC (6) ),dördüncüyü de kullanıcı kendi sürüşüne göre Güç,Motor Freni ve Tork kontrol değerini ayarlayabilecek), ağırlığının 11-12 kg arttığını ( ki bu aksesuarlardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum, doğrusu eskisinden daha hafif üretilmesi gerektiğini düşünüyorum , 243kg manuel-253kg dct olacak) ,sürücü ayak peglerinin genişletilip güçlendirildiğini ,arka fren lambasına acil durum sinyal fonksiyonu eklendiğini ( min. 53km/h ile giderken ani frenler de çakar moduna geçiyor sanırım) ,egzoz sistemi ile de oynandığını, 88 XVR650 nin 30. yıl anısına sadece ,retro tricolor (kırmızı - mavi- beyaz) rengin de üretileceğini ( bu arada şase de beyaz olacak) ,lastik ebatların da bir değişiklik olmadığını fakat hız endekslerinin değiştiğini (eskisi 240 idi ,yenisi 160/180 olacak, marka yine Continental) biliyoruz. Bu ara da TR fiyatının da tahmini 70-75 bandın da olacağı konuşuluyor.Benim de tahminim bu yönde.

3. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Burak Zeytincioğlu (26-12-2017),Güney Biçer (25-12-2017),Hasan Hüseyin ÖZGÜR (24-12-2017)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Ağırlık hayal kırıklığı , Bu fuarı extra merakla bekliyorum (tenere 700 için bakalım 180 kg olabilecekmi)
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Ağırlık farkı aksesuarlar ve depo farkından geliyor olabilir.
    Benim en çok merak ettiğim elektronik kontrollü gaz kolu. Kalkıştaki ani tepkileri yumuşatmışmıdır acaba?

Anlaşılan ağırlık konusunu firmalar pek önemsemiyor. BMW yeni F750GS 224 kg. F850 ise 229 kg. Üstelik depo küçülmüş. Koruma vb ekleyince...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu fiyat hayal kırıklığı olur benim için

Enduroist Üye Güney Biçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güney Biçer
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Büyük depo(23 lt), tur camı, ısıtmalı elcikler, geniş kariyer koruma standart.(bildiklerim)
    Ancak aynı motor üstüne 20kilo ekstra ağırlık var. Manual 240 dct 253 kilo keşke Motohead değişiklik olsaydı:/

8. Güney Biçer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Hasan Hüseyin ÖZGÜR (24-12-2017)

Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Serdar ZIMBA ve Güney BİÇER teşekkür ederim. Serdar beyin açıklamaları pek çok merakı gideriyor. Fiyat performans olarak satış rakamlarını üst seviyelere çıkartan Africa 70-75 seviyelerinde önceki kadar satış yapamaz sanırım. Africa'nın en cezbedici noktalarından birisi sanırım fiyatı idi.
    Konu Hasan Hüseyin ÖZGÜR tarafından (24-12-2017 Saat 13:08 ) değiştirilmiştir.

10. Hasan Hüseyin ÖZGÜR, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Güney Biçer (25-12-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Serdar ZIMBA ve Güney BİÇER teşekkür ederim. Serdar beyin açıklamaları pek çok merakı gideriyor. Fiyat performans olarak satış rakamlarını üst seviyelere çıkartan Africa 70-75 seviyelerinde önceki kadar satış yapamaz sanırım. Africa'nın en cezbedici noktalarından birisi sanırım fiyatı idi.
    Benim ki sadece tahmin ,kurlar ortada ve yeni gelecek motorlar %20 ekstra vergi ile gelecek ama Honda bu AT de güzel bir pazar yakaladı ve yurtdışı fiyatları ile burada aynı motora binebiliyoruz bunu devam ettirebilecek mi göreceğiz . Bu ara da güncel model devam edecek.
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağırlık farkı aksesuarlar ve depo farkından geliyor olabilir.
    Benim en çok merak ettiğim elektronik kontrollü gaz kolu. Kalkıştaki ani tepkileri yumuşatmışmıdır acaba?

Anlaşılan ağırlık konusunu firmalar pek önemsemiyor. BMW yeni F750GS 224 kg. F850 ise 229 kg. Üstelik depo küçülmüş. Koruma vb ekleyince...

Sürerken ağırlık sıfır.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürerken ağırlık sıfır.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Asfaltta doğru da abi biz arada taş toprağa gidiyoz orda sıkıntı

14. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (25-12-2017)

Sayfa 95 Toplam 102 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 4585919293949596979899 ... SonuncuSonuncu