Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 208 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye şafak ilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    şafak ilgin
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkürler fazla bilgiden hiçbir zaman zarar gelmez.
    Çantada bir sorun olmaz mühim olan motosiklete olan bağlantısı.Ben yan çantaları kolay Sök taklı yaptım.20-30 saniyede sökülüp takılıyor.Bir den fazla yerden güvenli olsun diye tuturduğum için süre uzuyor.Yoksa tek noktada sök tak için 6 saniye yeter.Topcase için de kolay Sök tak olarak birkaç fikir aklımda belki de sizde benim gibi yaptınız.Benim için montaj konusunda fotoğraf varsa daha faydalı olur.Çantaları sabit mi yaptınız yoksa kolay Sök tak mı?
    Yan tarafları sök tak yaptım ama topcase sabit yapmıştım. hemen sabahına geziye gideceğimiz için uğraşamadık fazla.
    ama basit bir şey yaptık, hani şu mutfak dolaplarını duva monte ederken kullanılan basit bir düzenekti. alt ayakları sabit üst kımını ise çantanın içinden kelebek vida ile tutturarak yapmıştık. dediğim gibi montajı biz de amatörece hallettik. bi tane yabancı çanta sitesi var www.holan.pl burayı da bir incele istersen belki fikir verir..

kolay gele..
    Sami Safak ILGIN Arh+
    532 638 31 18
    BMW R1200 GS
    BMW F650 GS DAKAR

2. şafak ilgin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (14-04-2016)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı şafak ilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yan tarafları sök tak yaptım ama topcase sabit yapmıştım. hemen sabahına geziye gideceğimiz için uğraşamadık fazla.
    ama basit bir şey yaptık, hani şu mutfak dolaplarını duva monte ederken kullanılan basit bir düzenekti. alt ayakları sabit üst kımını ise çantanın içinden kelebek vida ile tutturarak yapmıştık. dediğim gibi montajı biz de amatörece hallettik. bi tane yabancı çanta sitesi var www.holan.pl burayı da bir incele istersen belki fikir verir..

kolay gele..
    Link için teşekkür ederim ama fabrikasyon imalatlar biraz ilgi alanım dışı kalıyor.Neden derseniz montaj imalatlarında torna, freze, lazer kesim kullanıyorlar.Benim ise burda ki amacım bu tip birşey yapmak isteyen bir arkadaşın minimum dışarıya bağımlı olacak şekilde bir yol göstermektir.
    Mesela ne kadar güzel demişsiniz mutfak dolabını duvara montajlama gibi.İşte benim de amacım bu.Basit aparatları kendi projelerimiz de nasıl kullanırızı göstermektir.
    Tekrar ilginiz için teşekkür ederim. Elinizde kendi montaj fotoğraflarınız varsa bu sayfayı ziyaret edenlere fikir verme açısından yardımcı olacaktır.
    Ben hep merak etmişim ama bir türlü de riskine girmediğim bir olayda içerden çanta demirine sabitlemek.Tahminimce Kelebeklerin ordan su alır.Sizde böyle bir sorun oldu mu ya da ne önlem aldınız ayrıca vibrasyondan kelebeğin gevşeme ve çantanın düşme riskine karşı ne önlem aldınız?Bu soruların cevabı bayağı yardımcı olacaktır.Mesala ben tırtıklı rondela kullanıyorum ama o da çok tahrip ediyor söküp taktıkca
    Saygılarımla.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (15-04-2016 Saat 06:56 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Bugün çerçevenin montajını yaptım.İtiraf edeyim bu işin en uzun süren kısmı bu.Çünkü o perçinler eğri büğrü durursa çok çirkin oluyor.Merkezlemek bir saat kadar sürüyor.Sonra delmeydi perçinlemeydi nerdeyse yarım günü alıyor.

Konu AHMET GÖKER tarafından (14-04-2016 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Arkadaşlar Perçinleri yerine yerleştirmeden önce silokona buladım.Daha önce de böyle yapmıştım.

Bu sefer çok uğraştım ama perçinleri aynı çizgi de tuturdum.

Bu arada yaparken hiç mi aksilik olmadı.Olmaz mı.Oldu tabi ki.Matkap ucu 4.delikten sonra sapıttı diğer bir tanesi kırıldı, merkez gene kaçtı ama bu sefer beter etmeden yeni uç aldım düzeltim
    Yahu nedir bu delme işinden çektiğim.Şimdi ip gibi oldu.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (14-04-2016 Saat 21:55 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

6. AHMET GÖKER güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (14-04-2016),ALPER TÜRKŞEN (15-04-2016),necmi er (15-04-2016)