Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 41 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun ve kolay gelsin diyelim..

Enduroist Üye Bora Celik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Çelik
    Motosiklet
    XT660Z Tenere
    Marka
    Yamaha

2 sene civarı bu motoru kullandım ve geçen hafta satıp Tenere aldım. Genel olarak iyi bir motor, benzerlerine göre fiyat olarak epey avantajlı. İvmelenmesi çok iyidir. Uzun yolda veya arazide optimum bir motordur. Tek kötü tarafı sele şeklinden dolayı artçınız varsa sırtınıza geliyor. Benim ilk motorumdu, kullanımı bisiklet sürer gibi rahat bir motor.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

hepinize teşekkür ediyorum. fiyat performans olarak çok avantajlı görünüyor. ben sürüşünden zevk aldım. biraz daha alışınca, daha iyi olacak mutlaka. önceki motorumdan daha ağır olmasına rağmen daha alçak olduğundan kontrolü kolay geldi.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Üye ADEM KIZILIRMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Adem Kızılırmak
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Hayırlı olsun motorunuz.
    Motor hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız, kronik sorunları varmıdır, titreşim nasıldır, yakıt tüketimi vs.? 10,12 yaşında alınır mı?

Bu arada şöyle bir yazı okudum hakkında;
    "tek, büyük silindirli bir motora sahip olması sebebiyle sürüş esnasında öksürmeler, tıksırmalar ve hatta düşük süratlerde seyrederken stop etmeler olabiliyor. avrupada hassasiyetle uyulan emisyon kuralları sebebiyle kasten fakir tutulan yakıt-karışım oranı bu problemin başlıca sebebi. çözümü basit:

akıt karışım oranını ecu(electronic control unit)'dan açmak: kontak anahtarını off konumuna getirin. hız göstergesinin yanında duran select ve reset düğmelerine aynı anda 3 saniye boyunca basın ve elinizi bu düğmelere basmaya devam ederek anahtarı on pozisyonuna getirin. 10 saniye daha düğmelere basmaya devam edince ecu diagnostic ekranı gelecek buradan co'yu seçip yakıt-karışım oranını ayarlayabilirsiniz."
    -Kaynak ekşi-

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ADEM KIZILIRMAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motorunuz.
    Motor hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız, kronik sorunları varmıdır, titreşim nasıldır, yakıt tüketimi vs.? 10,12 yaşında alınır mı?

Bu arada şöyle bir yazı okudum hakkında;
    "tek, büyük silindirli bir motora sahip olması sebebiyle sürüş esnasında öksürmeler, tıksırmalar ve hatta düşük süratlerde seyrederken stop etmeler olabiliyor. avrupada hassasiyetle uyulan emisyon kuralları sebebiyle kasten fakir tutulan yakıt-karışım oranı bu problemin başlıca sebebi. çözümü basit:

akıt karışım oranını ecu(electronic control unit)'dan açmak: kontak anahtarını off konumuna getirin. hız göstergesinin yanında duran select ve reset düğmelerine aynı anda 3 saniye boyunca basın ve elinizi bu düğmelere basmaya devam ederek anahtarı on pozisyonuna getirin. 10 saniye daha düğmelere basmaya devam edince ecu diagnostic ekranı gelecek buradan co'yu seçip yakıt-karışım oranını ayarlayabilirsiniz."
    -Kaynak ekşi-
    Motoru problemsiz. Zaten genelde ile aynı blok ama vites oranları farklı. Bu sebeple daha atak ve sert bir duruş sağlıyor. Saseden yağ soğutmalı güvenilir bir motor. Sele yüksekliği az, dolayısıyla inmek binmek kolay. Şehir içi kullanım için benzerlerinden daha avantajlı. Şehir içinde ben ilk depomu 4.7 ile bitirdim. Geçen hafta uzun yolda 130-140 ile giderek te aynı rakamı yakaladım. Dönüşte daha hızlı ve maksimum suratte ve 70km toprak tırmanışı da eklenince 700km lik ortalama 4.9 litre su an. Hızlanma gayet iyi. Ben boyumdan dolayi tirbulans problemi yaşıyorum. Onu da inşallah çizeceğim. Bahsettiğiniz öksürme stop etme benzeri sorunlar benim motorumda yok. Tarif edilen şekilde enjeksiyon ayarı çok kolay yapılabiliyor. Ben de biraz oynadım ama daha üzerinde çalışmak lazım. Çok daha ihtiyacım yok aslında. Rahatsız edici olan biraz vites oranlarından ve biraz da enjeksiyon karakterinden kaynaklı on\off etkisi var. Dusuk güreşlerde gaz kapalı iken hafif gaz açmak biraz zor oluyor. Sert tepki veriyor. Ama stop etme filan yaşamadık.

Alinir mi derken; ben bu paralara daha doğru bir motor bilmediğimden aldım. F650 alabilirsiniz ama o daha değerli bir motor. Dolayısıyla temizliği şüpheli olacak. Su soğutmalı, enjeksiyonlu diyince başka alternatifiniz yok pek. Bence temiz motor alınır. 2004 uretimlilerde bahsettiğiniz hataların daha çok olduğu söyleniyor. Belki 2005 ve ustu tercih etmeniz faydalı olabilir.

Kusura bakmayın detaylı cevP yaşamıyorum. Çok ters yerdeyim ve erişimin kısıtlı. İki hafta sonra isterseniz telefonda da detaylı cevap verebilirim.
    Konu Serdar Özmetin tarafından (22-05-2016 Saat 05:22 ) değiştirilmiştir.
    Vasıfsız Endurocu

6. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ADEM KIZILIRMAK (22-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Özgür Özgören - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özgören
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Üye ADEM KIZILIRMAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Adem Kızılırmak
    Motosiklet
    CRF250L
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoru problemsiz. Zaten genelde ile aynı blok ama vites oranları farklı. Bu sebeple daha atak ve sert bir duruş sağlıyor. Saseden yağ soğutmalı güvenilir bir motor. Sele yüksekliği az, dolayısıyla inmek binmek kolay. Şehir içi kullanım için benzerlerinden daha avantajlı. Şehir içinde ben ilk depomu 4.7 ile bitirdim. Geçen hafta uzun yolda 130-140 ile giderek te aynı rakamı yakaladım. Dönüşte daha hızlı ve maksimum suratte ve 70km toprak tırmanışı da eklenince 700km lik ortalama 4.9 litre su an. Hızlanma gayet iyi. Ben boyumdan dolayi tirbulans problemi yaşıyorum. Onu da inşallah çizeceğim. Bahsettiğiniz öksürme stop etme benzeri sorunlar benim motorumda yok. Tarif edilen şekilde enjeksiyon ayarı çok kolay yapılabiliyor. Ben de biraz oynadım ama daha üzerinde çalışmak lazım. Çok daha ihtiyacım yok aslında. Rahatsız edici olan biraz vites oranlarından ve biraz da enjeksiyon karakterinden kaynaklı on\off etkisi var. Dusuk güreşlerde gaz kapalı iken hafif gaz açmak biraz zor oluyor. Sert tepki veriyor. Ama stop etme filan yaşamadık.

Alinir mi derken; ben bu paralara daha doğru bir motor bilmediğimden aldım. F650 alabilirsiniz ama o daha değerli bir motor. Dolayısıyla temizliği şüpheli olacak. Su soğutmalı, enjeksiyonlu diyince başka alternatifiniz yok pek. Bence temiz motor alınır. 2004 uretimlilerde bahsettiğiniz hataların daha çok olduğu söyleniyor. Belki 2005 ve ustu tercih etmeniz faydalı olabilir.

Kusura bakmayın detaylı cevP yaşamıyorum. Çok ters yerdeyim ve erişimin kısıtlı. İki hafta sonra isterseniz telefonda da detaylı cevap verebilirim.
    Ne kusuru efendim yeterince ilgili cevap verdiniz teşekkür ederim.
    Gerçekten motorun eşsiz bir karakteri var ve baktığım zaman tam benim tarzım diyorum. Eski olması parça konusunda biraz düşündürüyor, geri kalan şeyleri çok takmıyorum bakımlı motor her türlü yürür. Kafamda var belki önümüzdeki sezona R ile girerim, çok isterim bakalım maddiyat ne diyecek.
    Ayrıca tüketimi oldukça iyi.

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

tekrar merhaba. çoktan bişeyler yazmamıştım, biraz antreman yapalım. motoru aldıktan sonra bir sefer torkul göletine kamp yapmaya gidebildim. sonrasında motor; tatile çıkalım, ramazan geçsin, iş güç derken motor 2 aya yakın yattı. akü boşalmış, onu hallettim filan. ama hala sürmeye zaman yok. ama yakında ufak bir tura çıkacağım ve uzun yol için yeteneklerini göreceğim. ama bu arada bişeyler yapasım var. malum şasi altından geçen eksozlar riskli. bunun için metal mule eksoz var ama aşırı pahalı. acaba diyorum eksozlara hiç ellemeden, sadece çift manifoldu birleştirip yandan geçirsek ve orjinal eksoz borularına bağlasak ekonomik bir çözüm elde edebilir miyiz? bunu yaptırabileceğim eksozcu/manifoldcu var mı bildiğiniz?
    Vasıfsız Endurocu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Araç egzozu yapan yerlerde boru bükme aletleri var, bence gidip bir sormak lazım.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Yandan gecince ayak/bacak bolgesindeki sicaklik artacaktik karar veriken dikkate alinmasi gerekir bence.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu