Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
11 den 20´e kadar. Toplam 88 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Seda Güvener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Seda Güvener
    Motosiklet
    nc750sdct
    Marka
    Honda

Standart Ön - arka fren kullanımı

Merhaba ,

Ben kendi motorlarımdaki durumdan ve kendi kullanımımdan kısaca bahsetmek istiyorum ;

Yaklaşık 6.000 km, şehir için pcx kullandım , ilk motorumdu ve tamamen acemiydim, bana ilk öğretilen sürekli arka freni kullanmam ön freni ''sadece'' gerekirse , arka ile iyice yavaşladıktan sonra durmak için kullanmamdı, ben de öyle yaptım. Satmadan önce 4.000 bakıma götürdüğümde balata değişmesine gerek yoktu.

Sonrasında xmax400 aldım , onu da aynı pcx i kullandığım gibi kullandım , arka ağırlıklı, acil durumda ön fren, 20.000 km de sattığımda balataları hala değişmemişti.

şu an kullandığım nc750s dct 'de durum biraz farklı , ben normal olduğunu düşünüyordum ama geçen burada yaptığımız yazışmada Ersan'ın yorumu üzerine bir yanlışlık olduğunu fark ettim. 12.000 km arka balata bitmişti, değişti , ön neredeyse sıfır. Ben bu durumu motorumun otomatik olmasına ( çünkü dar yavaş dönüş , ve trafikle çok yavaş sürüşte arka fren ve gazı beraber kullanıyorum ) ve iki kez kapalı alan eğitimi almama bağladım. Ancak sanırım farklı bir şeyler de var eksik olan

Bir de gerçekten çok ciddi bir ön fren korkusu var

Düzeltmek, daha verimli ve güvenli kullanabilmek için neler yapabilirim ?

teşekkür ederim

2. Seda Güvener güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

SONAY YÜKSEL (19-04-2016),VOLKAN YALIN (19-04-2016)