Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
selamlar
motosikleti satan adam lastik indirimi yaptı mı
lastiğin sırt yaptığını fark etmişsin, ben senin yerinde olsam vatandaş "rospa mospa" derken "lastik değişecek, masraf var" derdim geçiştirirdim.
ağır motosikletler kullanıyoruz, bir de yükleyip yola çıkınca istediğin eğitimi al o lastik illa sırt yapacaktır. gidilen yol sürekli viraj değil neticede
bence senin de tespit ettiğin gibi ukalalık yaparak pazarlık psikolojini bozmaya çalışmış.
eğitim almak, bilinçli olmak iyi bir şey tabi ki. ama "sen de rospa olsaydın lastiğime bahane bulmaz motoru alır gider 1000 daha verir paşa paşa lastik değiştirirdin" komik geldi bana
yalnız çoğumuzun yaptığı hata bir müddet motosiklet kullandıktan sonra, hatta hatırı sayılır km'ler yaptıktan sonra "ulan dur ben bir eğitim aliyim" demek oluyor.
eğitimsiz kullanırken edinilen yanlış alışkanlıkları düzeltmek çok zor, hele de yaş ileriyse daha da zor.
motosikletli polisleri daha önce kullanmamış personelden seçtiklerini duymuştum, 1 kerede doğrusunu öğretebilmek için.
eğitim konusuna gelince işte bu durum biraz karışık, son on yılda her yer eğitmenim diye gezen adamlarla doldu. o yüzden yorum yapmayacağım.
saygılar.
Oğuz bey konumuzun lastik veya sırt yapması olmadığını, birkez daha hatırlatayım. Konumuza göre kendi bildiklerinizi ya da uyguladıklarınızı paylaşırsanız karşılıklı bilgi alışverişi ve bir zihnisinir yapmış oluruz. Teşekkürler.