Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 14 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Enver kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Enver Kutlu
    Motosiklet
    Africa Twin CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Standart Zorunlu Trafik Sigortasi Karmasasi

Merhaba arkadaslar.

Yeni aldigim motosikletime zorunlu trafik sigortasi yaptirirken yasadiklarimi ornek teskil etmesi icin sizlerle paylasmak istedim.

Yeni motorumun tescil islerine baslayabilmek icin herzaman kullandigim internet sitesi uzerinden sigorta policesi pazarlayan firmayi ariyarak teklif istedim. Honda Africa Twin icin gelen en dusuk teklif 2650 lira cikti, sebep 2005 yilinda sahip oldugum bir aracin isim nedeni ile ulke disinda oldugum birkac ay zorunlu trafik sigortasini yaptiramamis olmam ve sigorta yenileme isleminin geciktirmem.

Zorunlu tarfik sigortasini yenilemekteki bu gecikme sigorta risk degerimi 5 den en riskli gurup olan 1 e dusurmus.

Fakat 2013 yilinda satin aldigim ve 2014 yilinda sattigim en son motosikletimin zorunlu trafik sigortasini yaptirirken boyle birsey yoktu ya da fiyatlar 3 yil once cok cuzzi oldugu icin ben hatirlamiyorum.

Cozumu su sekilde bulabildim. En son sattigim motorumu police bitim tarihinden 1 ay once sattigim icin gecmise donuk satis iptal talebinde bulundum. Sistem uzerinde en son kayit en son satilan motorun kaydi olarak guncellendi ve yeni motorumun zorunlu trafik sigorta fiyati 750 liraya dustu. Tabi boyle bir cozum yolu bulmak ve bunu basarabilmek oldukca zahmetli ve uzun bir surecti.

Ayni duruma dusmemek icin policelerin bitim tarihlerini iyi takip edin.

2. Enver kutlu güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (06-05-2016),Ali KORKMAZ (06-05-2016),ALPER TÜRKŞEN (06-05-2016),Ersan ÖZYURT (06-05-2016)