Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim abi.
    Hiç araştırdın mı bu Tenere nasıldır? Arıza yapar mı yapsa honda kadar kolay parça bulur muyum? Kronik olarak arızalanacak parçalar, şu km ler de muhakkak ama muhakkak değişmesi gereken parçalar gibi.Motor ömrü.
    yakıt tüketimi uygun gibi geldi ama uysal da kullanan biri olduğum için Tenere aldım mı birdaha da satmam diye düşünüyorum.Hele bir alda nc ile bir konfor mukayeseni alayım.Çünkü senin hanım da senin artçıymış. Bakalım yenge için rahat gelecek mi?Abi ben hanımla geziyorum da o yüzden soruyorum. Eğer senin hanım nc ile bir fark yok derse yakıtından dolayı ibre biraz nc ye döner o zaman.
    Aslında TA dan çok memnunum.Bir ömür geçirmek için aldım ama yakıtından çok gezemiyorum yahu.Bòyle hesapla hesapla ömür mü geçer
    Aslında cok da arastirmadim. Zaten kendisini kanitlamis bir motor. Kronik sıkıntılari olduğunu sanmıyorum. Facebooktaki tenere sayfasini takip ediyorum. Cogu kullanici ile konuştum, biride aksi yonde bir sey demedi. Yakit konusunda ortalama 5 lt. Yaktigi söyleniyor. NC den sonra bu bana fazla ama genele gore normal. Konfor kismini test edicem daha 😊

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

2. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında cok da arastirmadim. Zaten kendisini kanitlamis bir motor. Kronik sıkıntılari olduğunu sanmıyorum. Facebooktaki tenere sayfasini takip ediyorum. Cogu kullanici ile konuştum, biride aksi yonde bir sey demedi. Yakit konusunda ortalama 5 lt. Yaktigi söyleniyor. NC den sonra bu bana fazla ama genele gore normal. Konfor kismini test edicem daha ��

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Merakla bekliyorum abi, özellikle nc den sonraki artçı konforunu.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TA konfor olarak daha iyi. TA performanstada bence tenereden üstün ama tenereninde ona göre kendi bazı artıları ellbette mevcut.

İstersen 8000 de yaparsın artık o dayanma olayı sana kalmış sonuçta tek silindir ve titreşim daha fazla var. Sele rahatlığı olarak TA daha rahat. 800 km yolda en fazla 1 kere duracaksın benzin için ve gideceğin yere vardığında yarım depo belkide daha fazla benzin olacak içinde. Her 200 km 30 dklık mola verdiğini ve ortalama 100 ile gittiğini düşünürsek 10 saatte gidersin istediğin yere. Ben son turumda 900 küsür gittim, 2 kere mola birde feribotta dinlendik ama yorucuydu baya.

Tenere aslında baya mekanik alet. Tamiri vs çok kolay motor. Fakat beyin vs gibi bişi olursa tabikide cihaz gerekli olur.
    Vallahi bilmiyorum ki.Zongshen ben de 9 senedir var.Ondan inip TA ya binince artık sen tahmin et TA ile ne kadar rahat ettiğimi.E şimdi TA dan inip Tenere ye binince hanımla şok olabilirmiyiz acaba diye düşünmüyor değilim.Bir ton da para gerekiyor Tenere almak için.
    500 km ler nere TA nın 275 km si nere.Benim asıl tenere ye gönül kaptırmam da bu sebepten. Bir de onun pat pat egzos sesi var ya ona bayılıyorum.Neyse işte TA ile ortak özellikleri de var.Şöyle bir bakıyorum da 1.5 lt gibi farkı var yakıtta ama TA da menzil yok.
    Aslında en iyisi, ikisini yani Tenere ile TA ya elde tutup bir müddet kullandıktan sonra hangisi uyarsa diğeri satmak ama o da ciddi nakit istiyor.Hani tek atımlık barut var ya o hesap
    İşte o yüzden İbrahim abinin nc den sonraki karşılaştırması çok mühim.Çünkü Her ikisi de birbirine zıt gelse de 2 si arasında gidip geliyorum.
    Aynı motorla Avrupa'ya da gitmeliyim Moğolistan'a da.
    Bir birine zıt karakterli yollar.
    Birine odaklanmalıyım ki 1-2 sene de anca parayı toparlayayım.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (12-05-2016 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Vallahi bilmiyorum ki.Zongshen ben de 9 senedir var.Ondan inip TA ya binince artık sen tahmin et TA ile ne kadar rahat ettiğimi.E şimdi TA dan inip Tenere ye binince hanımla şok olabilirmiyiz acaba diye düşünmüyor değilim.Bir ton da para gerekiyor Tenere almak için.
    500 km ler nere TA nın 275 km si nere.Benim asıl tenere ye gönül kaptırmam da bu sebepten. Bir de onun pat pat egzos sesi var ya ona bayılıyorum.Neyse işte TA ile ortak özellikleri de var.Şöyle bir bakıyorum da 1.5 lt gibi farkı var yakıtta ama TA da menzil yok.
    Aslında en iyisi, ikisini yani Tenere ile TA ya elde tutup bir müddet kullandıktan sonra hangisi uyarsa diğeri satmak ama o da ciddi nakit istiyor.Hani tek atımlık barut var ya o hesap
    İşte o yüzden İbrahim abinin nc den sonraki karşılaştırması çok mühim.Çünkü Her ikisi de birbirine zıt gelse de 2 si arasında gidip geliyorum.
    Az çok anladım abi ben senin derdini. Bu arada o sese bende bayılıyorum pat pat

Bence bi test sürüşü vs gibi bir şey ayarlayabilirsinde.

Şimdi tenere avrupayada gider moğolistanada fakat nc moğolistana gider mi onu bilemedim tabikide giderde bir tenere gibi gider mi o biraz muaallak.

Tenere her yola gelebilen bir alet. Nc direk asfalt. Zaten tenerenin olayı tork. Nc de ciddi anlamda benzini koklayan bir motor.

6. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Ahmet usta Ta nın kahrını çekeceğime zongshenle ikisini satar 18.000 felan nc 700 alırım parayı da biraz daha biriktirir sonra tenere alırım Allah uzun ömür versin

8. Abdullah BATIK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Alınık XTZ660 Tenere

Ben birşey söyleyim mi? Yakıt birtek Türkiye'de yüksek fiyatlı. Yurt dışına çıkınca para değil zaten. Ben yerinde olsam 1200gs alırdım. Çünkü 2 kişi biniyorsun hep o Zaman artçıya da bir yer konforu olması gerekli. Gs bu konuda iyi. Yakıt zaten TA ya biniyorsun, GS de anca o kadar yakacak. Dolayısıyla bir fark olmayacak. Vergi ve sigortası yaklaşık aynı para 2006 model civarı için konuşuyorum.
    Mekanik GS de de fazla. İstediğin birçok tamiratı yaparsın. Senkronundan, sibop ayarına, şaftından, frenlerine, amortisörüne kadar birçok işçiliği yapılabilir. Yanlız bu tamiratları senin için söylüyorum herkes yapamayabilir. Kimisi kafa çalışır birşey olur diye yapmaz, kimisi de elinden gelmez. Ama senin elinden geleceğini düşündüğüm için söyledim.
    Bir de madem uzun yol ve artçılı gezeceksin ve genelde offroad kullanmayacaksın o halde senin motosikletin r1200gs. Ona senin sislerden de yaptın mı ohh çok da güzel görünür. Ama ben arazi de yaparım, boyum uzun (1.85) hopla zıpla severim, artçım da dayanıklıdır çok fazla konfor aramaz, tamiratım kolay mekaniğim fazla olsun, elektroniğim az olsun dersen tenere mantıklı. Ama ben sende r1200gs görüyorum. Ya da süpertenere de olabilir.
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (12-05-2016 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

10. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Ahmet hocam sen boş ver TA satılır mı hiç namı değer saltanat kayığı. biz senle bir moğolistan yapıp gelelim sonrasında beğenmezsen değiştirirsin. hem katmandu falan görmüş TA daha bi prim yapar. yan çantalara da 5 lt den 2şer benzin bidonu bağlasak menzili de 1,5 a katlamış oluruz. yoksa hem konfor olsun hem az yaksın hem menzil artsın diyorsan Ali hocamın dediği gibi ciesci olup çıkıverirsin mazallah
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

12. Cem oruç, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, NC den sonra bir de 660 ın tadına bakayım diyorum. Eşinizde dostunuzda, çevrenizde, orada, burada eli yüzü düzgün, helal süt emmiş, mümkünse aksesuarlarlı 2013 ve üzeri 23,000 tl ye kadar bir motor var mıdır acaba?

Edit... Ordiyarnus olmuşum ya
    İbrahim abi
    Kusura bakma ya.
    Senin konu benim yüzümden biraz gümledi.
    Ne yapayım,biri tenere dedi mi ipin ucunu kaçırıyorum.
    Tekrar kusura bakma.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TA konfor olarak daha iyi. TA performanstada bence tenereden üstün ama tenereninde ona göre kendi bazı artıları ellbette mevcut.

İstersen 8000 de yaparsın artık o dayanma olayı sana kalmış sonuçta tek silindir ve titreşim daha fazla var. Sele rahatlığı olarak TA daha rahat. 800 km yolda en fazla 1 kere duracaksın benzin için ve gideceğin yere vardığında yarım depo belkide daha fazla benzin olacak içinde. Her 200 km 30 dklık mola verdiğini ve ortalama 100 ile gittiğini düşünürsek 10 saatte gidersin istediğin yere. Ben son turumda 900 küsür gittim, 2 kere mola birde feribotta dinlendik ama yorucuydu baya.

Tenere aslında baya mekanik alet. Tamiri vs çok kolay motor. Fakat beyin vs gibi bişi olursa tabikide cihaz gerekli olur.
    TA performansta ve konforda ustun degil bence. 2005 TA ve 2013 tenere kullanmis biri olarak soyluyorum.

15. ahmet şen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (12-05-2016)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birşey söyleyim mi? Yakıt birtek Türkiye'de yüksek fiyatlı. Yurt dışına çıkınca para değil zaten. Ben yerinde olsam 1200gs alırdım. Çünkü 2 kişi biniyorsun hep o Zaman artçıya da bir yer konforu olması gerekli. Gs bu konuda iyi. Yakıt zaten TA ya biniyorsun, GS de anca o kadar yakacak. Dolayısıyla bir fark olmayacak. Vergi ve sigortası yaklaşık aynı para 2006 model civarı için konuşuyorum.
    Mekanik GS de de fazla. İstediğin birçok tamiratı yaparsın. Senkronundan, sibop ayarına, şaftından, frenlerine, amortisörüne kadar birçok işçiliği yapılabilir. Yanlız bu tamiratları senin için söylüyorum herkes yapamayabilir. Kimisi kafa çalışır birşey olur diye yapmaz, kimisi de elinden gelmez. Ama senin elinden geleceğini düşündüğüm için söyledim.
    Bir de madem uzun yol ve artçılı gezeceksin ve genelde offroad kullanmayacaksın o halde senin motosikletin r1200gs. Ona senin sislerden de yaptın mı ohh çok da güzel görünür. Ama ben arazi de yaparım, boyum uzun (1.85) hopla zıpla severim, artçım da dayanıklıdır çok fazla konfor aramaz, tamiratım kolay mekaniğim fazla olsun, elektroniğim az olsun dersen tenere mantıklı. Ama ben sende r1200gs görüyorum. Ya da süpertenere de olabilir.
    Şimdi Ali abi.Senin açından baktım mı aslında doğru söylüyorsun.2006 gs nin vergisi Tenere ile aynı sigorta desen aşağı yukarı birbirlerine yakındır.Konfor, güvenlik desen fazlası var.Lakin benim açımdan da şöyle bir durum var.Bir kere TA dan az yakan ve onun karakterine benzer fiyatıda TA yı satınca 8-10 bin TL ekleyebileceğim bir motor almak istiyorum.2005-2006 1200 gs 35000 civarı.Bundan dolayı o bana biraz fazla geliyor.Parasını da geçtik diyelim acaba ben mekaniğiyle baş edebilir miyim? Üstümde" Ahmet , bu BMW sen ne anlarsın BMW den, kara düzen bir motor mu sandın.Bırak elleme tamir edeyim derken iyice b...k edeceksin." gibi kara kara korku veren düşünceler geçiyor.Misal tamam GS nin debriyajı bir japondan çok çok ömürlü ama kafama estimi ya da güven vermedi mi ömrü olsa dahi uzun bir seyehat öncesi Tenere yada TA nın debriyajını değişsem en fazla 250 tl.Bu benim tarzım kullanımla çok sallamayayım 40-50 bin km gider.
    Şimdi bunu BMW de yapamam.Tamam parçaları bir japondan kesinlikle çok çok pahalı değil ama ben de garip bir his var ki her kafama eseni istediğim gibi değiştiremeyeceğim gibi.
    Ha buarada ben gs yi alsam alsam anca senin ki ni alırım.Neden dersen sen zaten onun huyunu suyunu öğrenir nerde ne zaman neyini değiştireceğimi söylersin.Anlayacağın benim gs maceram ancak senin model yükselt mek için bana satmanla olur.
    Sen aslında tam duygularıma tercüman oldun.
    Mekaniği bol, elektroniği az, tamiri kolay olsun ama hopla ma zıplama ve 185cm boy yok.Sadece 180 cm boy var.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

17. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (12-05-2016)

Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu