Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 70 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye ilkersahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M. İlker Şahin
    Motosiklet
    S1000 XR
    Marka
    Bmw

Bu durumda kameranın pili hafızasından çabuk bitiyor diyebilir miyiz. 32 GB için düşünürsek.

Kabaca 1 saat görüntü 10 Gb olarak kabul ediyorum.

2. ilkersahin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (22-05-2016)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ilkersahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumda kameranın pili hafızasından çabuk bitiyor diyebilir miyiz. 32 GB için düşünürsek.

Kabaca 1 saat görüntü 10 Gb olarak kabul ediyorum.
    İlker, bu çok doğru olmaz. Video kalitesi(çözünürlük+fps) çok önemli. Örnek olarak GoPro Hero 4'ün sarjı 1:10 saat yazıyor internet sitesinde. Bu da Full HD çözünürlükte 120fps ile 64gb lık kartı doldurmaya yetiyor.

4. Emir ÇELTEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilkersahin (21-05-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Keleş
    Motosiklet
    KLX 250 (Atılgan)
    Marka
    Kawasaki

ActionCam 200'üm var, dikey bir cihaz olduğundan yan tarafta rahat olur diye düşünmüştüm ancak hem kaskın kıvrımları hem de opsiyonel U aparat gerektiğinden uğraşmadım tepeye taktım. Arazide çok geziyorsanız kask dışındaki konumlar pek de uygun olmuyor.
    Kameraları karşılaştıracak olursam, actioncam titreşimi daha iyi tolere edebiliyor, gopro ise daha farklı boyutta çekim modları sunduğu için avantajlı.

6. Selçuk Keleş, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ilkersahin (23-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye ilkersahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    M. İlker Şahin
    Motosiklet
    S1000 XR
    Marka
    Bmw

Alıntı Selçuk Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ActionCam 200'üm var, dikey bir cihaz olduğundan yan tarafta rahat olur diye düşünmüştüm ancak hem kaskın kıvrımları hem de opsiyonel U aparat gerektiğinden uğraşmadım tepeye taktım. Arazide çok geziyorsanız kask dışındaki konumlar pek de uygun olmuyor.
    Kameraları karşılaştıracak olursam, actioncam titreşimi daha iyi tolere edebiliyor, gopro ise daha farklı boyutta çekim modları sunduğu için avantajlı.
    Çeim modu neleri kapsıyor. Hava su yeşil vb modlar mı?

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

arkadaşlar sony için kask yan bağlantı aparatı arıyorum. türkiyedeki fiyatlar 100 tl nin üzerinde. yurt dışı sitelerden almış olan var mı? varsa link yazabilir misiniz?

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

SJCAM 4000 wifi kullanıyorum. 32 GB karta 5,5 saat kayıt yapabiliyorum. 1 Pil 1,5 saat kayıt yapıyor. 4 Adet pilim var. Toplamda 6 saat kayıt imkanım var. Ayrıca sarj aparatımda motorda olduğundan boşalan pili yolda doldurma ımkanına da sahibim. (Digerlerini kullanırken)

Eğer Vlog yapılmayacaksa sadece guvenlık amacı ile kullanılacaksa SJCAM her turlu yeterlidir. Tum aparatları ile beraber gelmesi ekstra cok bır masraf çıkarmaması en buyuk avantajıdır.

Gpro yada sony ye verilen paraya bence yazık.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ben Sony X1000V kullanıyorum. Çok aşırı test etmedim bir sürü farklı bağlama aparatım var ama görüntü çekme hevesimi biraz yitirdiğim için soğudum. Neden derseniz çeken hep sizsiniz çekilen siz değil başkaları
    Bir de çekilen görüntüleri ne kadar kaliteli yaparsanız boyut artıyor. Boyut artınca görüntüleri işleme süresi ve saklamak da ayrı bir dert olmaya başlıyor. Her neyse konuyu saptırmayayım.

Enduro (arazide) sürüşlerinde ve normal sürüşlerde hep kask üstü kullandım. Arazide hız düşük olduğu için bir şey anlaşılmıyor ama asfaltta kask üstünde varlığını hızlandıkça hissettiriyor. Kafanızı sağa sola çevirdikçe yelken etkisi bariz anlaşılıyor ama sanırım yana takamam. Neden derseniz ağırlığı sebebi ile yana baskı yapması beni rahatsız edecektir. Asimetrik baskıları sevmiyorum.

Güvenlik anlamında şunu diyebilirim. Schumaer'in olayını duydum ama ben de SnowBoard yaparken kaskın üstünde kamera ile kayıyorum. Sert düşüşler yaşadım ve kamera yapışkanı kasktan ayrıldı. Boarda yapılştırmıştım yine sert bir darbede tahtadan ayrıldı. Yani motosiklet üstünde de ha yanda ha üstte düşüşte size zarar vermeden o yapışkan kasktan ayrılacaktır kanaatindeyim. Hatta yüksek hızda ne olur ne olmaz diye yedek destek ipi de aldım kameraya Yani güvenlik kısmını çok ön plana almıyorum.

Çekim tüyosu anlamında da şunu diyebilirim. Aksiyon kamerası çekimlerinde en sıkıcı çekim manzara çekimidir. Yani adi üstünde aksiyonu göstermelisiniz. Örneğin koruma demirine takıp ön tekerin dönüşü ya da ön çatalın dönüşünü gösterirseniz o görüntüler tadından yenmez. Ya da arazide amortisörü görerek çekim yaparsanız yine... Özetle aksiyon anlamında kaska takmak orta seviye bir karar dolayısı ile kafa üstüne taktığınızda kameranın görüşü en azından sizin göstergeleri ve gidonu da almalıdır. Böylece viraja yattığınızı ya da hızlı mı olduğunuzu izleyenler de anlayabilir. Geniş açı çekim yapıldığında hız duygusu kameraya pek yansımamaktadır. Bu anlamda Sony kameralardaki GPS ile hız bilgisini görüntüye koymak iyi bir yol olabilir. Bu arada snowboard çekimlerinde de durum aynı. Tahtanın ucu görüntüye giriyorsa aksiyonu anlamak daha kolay oluyor. Diğer türlü hayalet uçuyormuş gibi oluyor. Bu anlamda birlikte kaydığım arkadaşların kameraları ile kıyasladığımda GoPro'nun düşey çekim açısının Sony'dan daha geniş olduğunu fark ettim. Kameralarda nedense 170 derece diye yatay çekim açısı veriliyor ama düşey açı ile bilgi yok ve GoPro daha iyi bu konuda.

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

2015 ten beri Sony hdr AZ1 kullanıyorum.Çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim.
    Bu da çektiğim binlerce videodan bir kaçı.
    https://www.youtube.com/watch?v=wXGnvssIvGA

https://www.youtube.com/watch?v=1QF4LDz9Mcc
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Kadim Üye Şenol SEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şenol SEL
    Motosiklet
    Yamaha Ybr 125 ESD
    Marka
    Yamaha

2015 ten beri Sony hdr AZ1 kullanıyorum.Çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim.
    Bu da çektiğim binlerce videodan bir kaçı.
    https://www.youtube.com/watch?v=wXGnvssIvGA
    Saygılarımla
    Şenol SEL
    Bursa
    0553 021 94 44
    O.M.M Gold Member

Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın.

Motosiklet kullanmak tehlikeli bir eylemdir.
    Eğer kullanacaksanız kendi iradeniz ve sorumluluğunuz altında kullanınız.
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır..
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”

Enduroist Kıdemli Üye Özgür Özgören - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özgür Özgören
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı mustafa göloğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sony için kask yan bağlantı aparatı arıyorum. türkiyedeki fiyatlar 100 tl nin üzerinde. yurt dışı sitelerden almış olan var mı? varsa link yazabilir misiniz?
    Selam, ben fiyatlara bakim dönim sana. Sony de çalışıyorum, personel indirimi ile belki uygun gelir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu