Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye SelmanOFLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı Sabahattin KOÇAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz kararınızı zaten vermişsiniz gibi. Sadece destek ve teşvik kalmış. Gönlünüze sineni alın,nihayetinde kimse 20-30 yıl aynı motora binmiyor.
    Cok haklisiniz Kanli canli gormek lazim detayli

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TA ve AT yi tenzih ederim (: xl650 ye boyum yetmedigi xl700 u de temiz bulamadigim icin alamadim. Yoksa saglamliklarini biliyorum. Gerci F650 ye de cok para verdim. Sezonda motor alinca boyle oluyor (:

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Abi 650 gs kullanmis birisi olarak tavsiye eder misin

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az kurcalanmış bir 650gs'i tercih ederim başkada bir şey demem..(bak az km demiyorum az kurcalanmış diyorum)..
    Cok dogru soyluyorsunuz melih abicim lakin piyasada az kurcalanmis 650 icin ucuk fiyatlar istiyorlar. Bakalim takipteyiz.
    Genel yorumlariniz itibariyle f 650 gs temizi bulunursa eger tercih edilebilir.

Enduroist Katılımcı Üye Bekir Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bekir Koç
    Motosiklet
    F800GS
    Marka
    Bmw

Bmwnin yedek parçasını neyle kıyasladığınıza göre değişir pahalılığı. Şöyle örnek vereyim Suzuki dl650 konjektoru 750tl f650gs nin 500TL. Bide suzukininki elde yok siparişle kaç günde gelirse. Bir diğer örnek nc750x amortisör keçesi servisinde tanesi 120tl bmw f650gs nin 50-55tl. Hava filtresi orjinal nc700-750nin 250 civarı f650nin 60TL. Bit pazarında bizim ilanlardan biri olacaktı f650gs düşünürsen yine enduroistten birine gitsin.
    MOTOSENKRON İÇERENKÖY
    BMW ÖZEL SERVİS
    0537 822 95 31 --0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bende bi ornek vereyim; f650 orijinal conta takimi 112 pound dl650 athena diye bir marka 108 pound. Fiyatlar degisebilir ama oyle abartildigi gibi bir fark yok. Teknolojik aletlerde bu biraz farkli tabi; elektronigin maliyeti fazla oluyor. O yuzden belki bmw den korkuluyor olabilir. Bir de bu oynama meselesi varki en cok can yakan da o.

F650 yi tercih etmemdeki en buyuk pay boyum oldu

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı Bekir Koç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmwnin yedek parçasını neyle kıyasladığınıza göre değişir pahalılığı. Şöyle örnek vereyim Suzuki dl650 konjektoru 750tl f650gs nin 500TL. Bide suzukininki elde yok siparişle kaç günde gelirse. Bir diğer örnek nc750x amortisör keçesi servisinde tanesi 120tl bmw f650gs nin 50-55tl. Hava filtresi orjinal nc700-750nin 250 civarı f650nin 60TL. Bit pazarında bizim ilanlardan biri olacaktı f650gs düşünürsen yine enduroistten birine gitsin.
    Bilgilendirmeler icin cok tesekkurler ne yalan soylim onceden bi onyargim vardi bunu kirdik sanirsam

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bi ornek vereyim; f650 orijinal conta takimi 112 pound dl650 athena diye bir marka 108 pound. Fiyatlar degisebilir ama oyle abartildigi gibi bir fark yok. Teknolojik aletlerde bu biraz farkli tabi; elektronigin maliyeti fazla oluyor. O yuzden belki bmw den korkuluyor olabilir. Bir de bu oynama meselesi varki en cok can yakan da o.

F650 yi tercih etmemdeki en buyuk pay boyum oldu

Abi boyun kac acaba hani bu kadar sikinti yaptigina gore 1.75 den asagi sanirsam

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

1.69 dan 1.70 diyelim tatliya baglayalim.

Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Sıfır taş gibi crf250L öneririm dağ taş binersin asfalttada stabil 90-100 gidersin miss gibi radarada girmezsin trafik kurallarına da uyarsın doğayı kamp atmayıda seversin sıfır aldından altında ki makinayıda bilirsin..

Tabi gönlünde ki makinayı al bu benim sana naçizane tavsiyem (:

Rx Çinli motor sakın sakın almada çünkü işim gereği yedek parça imalatı yapan bi firmada imalattan sorumluyum malzeme cinsi hala vasat arka disk zoungsen 200 dede yanıyordu bundada yandığını farkettim adamlar halen daha malzemeden çıkan talaşın cürüfünden parça yapmaya devam ediyor...!!!!
    Sakın sakın aldanma tipine şahsem benim crf yaptıklarımı rx e yapsam 1 ay veriyorum ömrüne (:

Crf deki gibi sezon sonu arka dişliyi büyüt egsoz tak special edasında enduro yap Rx bunu sana sağlamaz en azından..
    Belki yolda biniceksin fakat dualsport alıp enduro aşkını tatmanı şiddetle öneririm..

Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Merhaba,

15000 km F650GS 2003 model ve 20 000 km V STROM 650 2008 model deneyimim var hali hazırda V STROM kullanıyorum.İki motordan da memnunum.Çin malı motoru kesinlikle önermem dediğiniz modeli bilmiyorum ama çin malı scooter kullanmış tamiriyle uğraşmış birisi olarak çok adi malzemelerden yapıldığını söyleyebilirim ve sanırım ömrü 3 yıl kadar 3 yıldan sonra ortadan ikiye ayrılanlarını da gördüm.BMW nin eski modellerinde temiz bulmak gerekir f 650 gs diğerler BMW modellerine göre daha ucuza tamir oluyor.Bu birazda size kalmış birşey.Ben motorumun hemen hemen tüm bakımlarını kendim yaptım.Örneğin sadece parça fiyatı 220 tl olan devirdaim pompasının muhtemelen işçiliği de bi o kadar tutacaktı sadece keçelerini değiştirerek tamir ettim keçe fiyatı çift olarak 4 tl idi .Perşembe pazarında rulman keçe vs bir çok parçayı bulabildim.İlk motorumdu aldıktan 2 hafta sonra araziye girdim iğneada longozlarında baya bi km yaptım.Çok dengeli bir motor arazi performansı da ağır offroad yapmayacaksanız tatmin edici.Gerçekten hata kaldırır bir motor V STROM la aynı hataları yapsaydım baya bi yerimi kırmış olurdum.15 000 km sonra V STROM a geçtim.Oturaklı sağlam güçlü bir motor ama arazide tam bir facia 90 km le gittiğim toprak yollarda V STROM la 40-50 km ile zor gidiyorum.İstanbul Karadağ arası 3000 km yol yaptım motor en ufak bir arıza çıkarmadı.Benim tavsiyem ilk motor olarak F650 GS temiz bir tane bulmanız olur.Çin motorlarından kesinlikle uzak durun.F650GS in ağır bakımları 40 000 km den sonra olur 40-50 arası.Alırken hangi bakımlar yapılmış sormak faydalı olur sizin için.

Umarım kazasız belasız güzel günlerde motor kullanırsınız.Aramıza hoşgeldiniz

11. omer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

mustafaozgur (26-05-2016)

Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu