Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

2. UĞUR KOÇ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SelmanOFLAZ (22-05-2016)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

kardeşim benimde naçizane tavsiyem bu 600-650 sekmentine girmeden önce küçük cc bir vitesli motor alıp en az bir 10.000km tecrübe kazanmandır.
    öncelik olarak bir cbf150-ybr125 ya da hatta bir inazuma bile olabilir. bunlardan birini al. hem tecrübe kazan hemde parça fiyatlarını düşünme. hemde satarken sorun yaşama.
    sonrasında ise bir endurocu olacaksan kesinlikle 650gs ile yola devam et. kesinlikle mondiale bulaşma. ayrıca temiz düzgün bir dl650 yi de 20 den aşağı alman çok zor.
    ha bu arada her şeyden öncelikli olarak ekipman alman. aklı başında ekipmanlar alman için en az 2-3 bin ₺ bütçe ayırman gerekir. bu bütçeyi ayırmak içinde önce daha uygun fiyatlı benim yazdığım motorlara yönelmen iyi olacaktır.
    kolay gelsin.

4. serkan uğurlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (22-05-2016),mustafaozgur (26-05-2016),SelmanOFLAZ (22-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Africa twin 1000 cc çift silindir sıfırı 45,000 lira ortalama iken 10-12 yaşında tek silindir bilmemkaç km ye gelmiş bir motora sadece markası BMW diye yarı parasına yakın paralar vermek bana göre son derece mantıksız,Africa Twin al demiyorum tabiki sadece mantıksızlığa örnek biraz daha çarpıcı olursa görülürlüğü kolay olur dedim,bende erdi kardeşime katılıyorum 250 CRF mükemmel bir seçim olacaktır senin için. hem konforlu bir sürüşü ikisi ilede aynı hızlarda yapabilirsin ve altındaki motorun sıfır olduğunu bilirsin 650 cc diye kanat takacağını sakın düşünme.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (22-05-2016 Saat 01:30 ) değiştirilmiştir.

6. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (22-05-2016),SelmanOFLAZ (22-05-2016)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

siz ne yapın edin abs'li bir motor alın da, marka modele karar verirsiniz.

f650'ler artık maalesef eskidi, çok el değiştirdi vs vs. yine de hala en iyi alternatiflerden birisi.

vstrom'dan şimdilik uzak duruyorsunuz tabi

8. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SelmanOFLAZ (22-05-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Arayan herşeyin en iyisini de en kötüsünü de bulur. İnsan yeter ki istesin. Bana göre Çin malını diğer iki motosikletlerin yanına tercih olarak koyman bile yanlış.
    Al bir tane temiz f650gs, tek buji çift bujiye de takılma. Ben de 2 yıl kullandım çok şükür periyodik bakımdan başka dert olacak hiçbir bakımım olmadı. Keyfe keder bazı yerlerinin bakımını yaptım zaten onlar da hep ileriki periyotlardaki bakımlardı. F650gs 2000 modelinden bu yıla kadar ABS ve elcik ısıtmayı standart koymuş. Eğer tarzını enduro olarak belirlediysen zaten bu standart sunulan özellikler sana çok fayda sağlayacak. Yakıt olarak zaten konuşmaya bile gerek duymuyorum. Başlangıç motosikleti mevzusuna gelince; önce bir eğitim Alman'ı tavsiye ederim. Sonra neyle başlarsan başla. Ben o mondiale de bindim ağırlığı f650 GS kadar var neredeyse ve yakıt sarfiyatı da hemen hemen aynı.
    2 arkadaşımız crf demiş ben de tavsiye ederim çok şirin bir icat ama boyu da hesap etmek gerekli. Amaçları da bilmek gerekli.
    Bir de bu bütçe işini önce kask mont eldiven pantolon ve çizme alarak olmazsa olmazlarını tedarik ettikten sonra kalanını motosiklete ayırıyorsun. Bu işin emniyetli kısmıdır asla taviz vermiyorsun. 👍🏻Umarım bir faydamız olmuştur.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Üye SelmanOFLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Africa twin 1000 cc çift silindir sıfırı 45,000 lira ortalama iken 10-12 yaşında tek silindir bilmemkaç km ye gelmiş bir motora sadece markası BMW diye yarı parasına yakın paralar vermek bana göre son derece mantıksız,Africa Twin al demiyorum tabiki sadece mantıksızlığa örnek biraz daha çarpıcı olursa görülürlüğü kolay olur dedim,bende erdi kardeşime katılıyorum 250 CRF mükemmel bir seçim olacaktır senin için. hem konforlu bir sürüşü ikisi ilede aynı hızlarda yapabilirsin ve altındaki motorun sıfır olduğunu bilirsin 650 cc diye kanat takacağını sakın düşünme.
    Abi yorumum icin tesekkur ederim oncelikle
    Bmw al demelerinin sebebi dayanikli saglam ve f\p olarak en iyisi olmasi. Dediginiz mantikta dusunerek baslikta da belirttigim gibi bilmem kac yasina gelmis motor mu sifir mondial mi dedim, fark ettin mi abi mondial bak bmw takintisi olmayan biriyim aksine onyargilarim vardi. Mondialin daha dogrusu sifir bir motosikletin daha mantikli oldugunu dusunuyordum ama yanilmisim. Eger 40 bin lira butcem olsa idi dediginiz gibi sifir bir japon veya alman alabilirdim lakin ogrenci adam en fazla bunu yapabiliyor. O yuzden bilmem kac yasinda motosiklet almak daha mantikli geliyor en azindan yolda giderken tekerlek firlamaz veya ne bileyim gidon elinde kalmaz

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arayan herşeyin en iyisini de en kötüsünü de bulur. İnsan yeter ki istesin. Bana göre Çin malını diğer iki motosikletlerin yanına tercih olarak koyman bile yanlış.
    Al bir tane temiz f650gs, tek buji çift bujiye de takılma. Ben de 2 yıl kullandım çok şükür periyodik bakımdan başka dert olacak hiçbir bakımım olmadı. Keyfe keder bazı yerlerinin bakımını yaptım zaten onlar da hep ileriki periyotlardaki bakımlardı. F650gs 2000 modelinden bu yıla kadar ABS ve elcik ısıtmayı standart koymuş. Eğer tarzını enduro olarak belirlediysen zaten bu standart sunulan özellikler sana çok fayda sağlayacak. Yakıt olarak zaten konuşmaya bile gerek duymuyorum. Başlangıç motosikleti mevzusuna gelince; önce bir eğitim Alman'ı tavsiye ederim. Sonra neyle başlarsan başla. Ben o mondiale de bindim ağırlığı f650 GS kadar var neredeyse ve yakıt sarfiyatı da hemen hemen aynı.
    2 arkadaşımız crf demiş ben de tavsiye ederim çok şirin bir icat ama boyu da hesap etmek gerekli. Amaçları da bilmek gerekli.
    Bir de bu bütçe işini önce kask mont eldiven pantolon ve çizme alarak olmazsa olmazlarını tedarik ettikten sonra kalanını motosiklete ayırıyorsun. Bu işin emniyetli kısmıdır asla taviz vermiyorsun. ����Umarım bir faydamız olmuştur.

Cok tesekkur ederim ali abim.
    Cin malini koymamin sebebi gaflete kapilip gorunusune aldanmamdandir ha bir de sifir olusu. Ama tırt imis yani onu ogrendim. Hedefim f650 gs bu yaz alacagim allah izin verirse. Yakiti ile aklimda bir soru isareti olarak su var sadece aracta benzin gostergesi mi var depo ne durumda goremiyoruz sanirsam yariladik mi ceyrek mi vs. Gerci sen motorunu tanidikca onunla butunlestikce o sana soyleyecektir bir yerlerinde yazmasina gerek yok. Butce isini de mont eldiven pantolon kask ve zirh icin ayirdim daha dogrusu onlarin fiyatini dahil ettim. Botu ilerleyen zamanlarda almayi dusunuyorum. Sizin de dediginiz uzere her seyin en iyileri ile karsilasmamiz uzere iyi haftasonlari abi

12. SelmanOFLAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (23-05-2016)

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz ne yapın edin abs'li bir motor alın da, marka modele karar verirsiniz.

f650'ler artık maalesef eskidi, çok el değiştirdi vs vs. yine de hala en iyi alternatiflerden birisi.

vstrom'dan şimdilik uzak duruyorsunuz tabi
    V strom daha uzak bana abi f650 nin de temizini buluruz ins. Sahibinden de gordum bir kac bir abim de yazmis buraya linkini yukarida bir tanesinin ikinci sahibinden falan temiz diyorlar ama gitmek gormek lazim

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı serkan uğurlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim benimde naçizane tavsiyem bu 600-650 sekmentine girmeden önce küçük cc bir vitesli motor alıp en az bir 10.000km tecrübe kazanmandır.
    öncelik olarak bir cbf150-ybr125 ya da hatta bir inazuma bile olabilir. bunlardan birini al. hem tecrübe kazan hemde parça fiyatlarını düşünme. hemde satarken sorun yaşama.
    sonrasında ise bir endurocu olacaksan kesinlikle 650gs ile yola devam et. kesinlikle mondiale bulaşma. ayrıca temiz düzgün bir dl650 yi de 20 den aşağı alman çok zor.
    ha bu arada her şeyden öncelikli olarak ekipman alman. aklı başında ekipmanlar alman için en az 2-3 bin ₺ bütçe ayırman gerekir. bu bütçeyi ayırmak içinde önce daha uygun fiyatlı benim yazdığım motorlara yönelmen iyi olacaktır.
    kolay gelsin.
    İlgin icin cok tesekkur ederim serkan abi tavsiyelerine dikkat edecegim, sizler iyi ki vsrsiniz cok sagolun

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Ben olsam mondial alırdım. Bu mondial bmw suzuki kıyaslaması gibi bir şey değil zaten kıyaslanamazlar bile.

Fakat işin bazı gerçek noktaları var ki bunlardan birisi tecrübe. Şimdi yeni yeni motor kullanan birisi için ben mesela asla 650 cc bir motor önermezdim hele ki bu boyut olarak bir motor ise. Evet endurolar bütün motorlardan çok daha dengeli vs.

Mondial alırdım çünkü 250 cc 12 - 13 bin tl gibi bir fiyatı var. Baktığınızdada o kadar kötüde değil. En başta dediğim gibi kesinlikle bmw suzuki ile kıyaslamıyorumda. Fiyatı uygun işin özetine baktığınızdada konforuda var , çantasıda var. Servisi veya yedek parçalarıda ciddi ucuz. Şimdi bir bmw nin veya suzukinin arızası ile mondialin arızasındaki yedek parçaları arasında ciddi farklar mevcut. Yeni yeni başladığınıda düşünürsek Allah korusun düşsen bile ciddi masrafları olabilir. 250 cc gayette gidilir gezilir , tabikide bir f650 yada vstorm gibi gitmez ama tın tın çokda keyifli gidilir.

Bence bu motora 2 sene binersin , yavaş yavaş enduro oturma şekline sürüş şekline rahatlığına alışırsın ondan sonra o zaman ki bütçene göre satarsın istediğin başka bir motor alırsın. Bu zaman zarfındada tecrüben artar.

16. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kağan Dalak (22-05-2016)

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu