Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 50 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Uğur ustanın tavsiye ettiği motor iyidir. Çünkü Uğur usta tavsiye etmiştir.

Ayrıca crf 250 de mükemmel
    Kawasaki KLX 250 de. Crf benim icin bir adım önde diğer seçeneklere göre. 650 cc den önce iyi gelir. F650 yi neredeyse kullanmayan yoktur bu sitede. Ben biraz daha ileri gidip sana çok kurcalanmamış olmak şartıyla karbüratörlü f650 bile iyidir yıkık dökük bir makineye göre tercih sebebidir.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    By JeRu SaLeM

2. İbrahim KARAASLAN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (23-05-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı SelmanOFLAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yorumum icin tesekkur ederim oncelikle
    Bmw al demelerinin sebebi dayanikli saglam ve f\p olarak en iyisi olmasi. Dediginiz mantikta dusunerek baslikta da belirttigim gibi bilmem kac yasina gelmis motor mu sifir mondial mi dedim, fark ettin mi abi mondial bak bmw takintisi olmayan biriyim aksine onyargilarim vardi. Mondialin daha dogrusu sifir bir motosikletin daha mantikli oldugunu dusunuyordum ama yanilmisim. Eger 40 bin lira butcem olsa idi dediginiz gibi sifir bir japon veya alman alabilirdim lakin ogrenci adam en fazla bunu yapabiliyor. O yuzden bilmem kac yasinda motosiklet almak daha mantikli geliyor en azindan yolda giderken tekerlek firlamaz veya ne bileyim gidon elinde kalmaz
    Sen beni hiç anlayamamışsın güzel kardeşim.))

Enduroist Üye SelmanOFLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen beni hiç anlayamamışsın güzel kardeşim.))
    Kalin kafali olmayaydim abi

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı İbrahim KARAASLAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğur ustanın tavsiye ettiği motor iyidir. Çünkü Uğur usta tavsiye etmiştir.

Ayrıca crf 250 de mükemmel
    Kawasaki KLX 250 de. Crf benim icin bir adım önde diğer seçeneklere göre. 650 cc den önce iyi gelir. F650 yi neredeyse kullanmayan yoktur bu sitede. Ben biraz daha ileri gidip sana çok kurcalanmamış olmak şartıyla karbüratörlü f650 bile iyidir yıkık dökük bir makineye göre tercih sebebidir.

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Klx 250 yi bi inceleyecegim ibrahim abi, kle 500 u biliyorum bir onu da yakiti fazla diyorlar o yuzden pek sevmedim

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam mondial alırdım. Bu mondial bmw suzuki kıyaslaması gibi bir şey değil zaten kıyaslanamazlar bile.

Fakat işin bazı gerçek noktaları var ki bunlardan birisi tecrübe. Şimdi yeni yeni motor kullanan birisi için ben mesela asla 650 cc bir motor önermezdim hele ki bu boyut olarak bir motor ise. Evet endurolar bütün motorlardan çok daha dengeli vs.

Mondial alırdım çünkü 250 cc 12 - 13 bin tl gibi bir fiyatı var. Baktığınızdada o kadar kötüde değil. En başta dediğim gibi kesinlikle bmw suzuki ile kıyaslamıyorumda. Fiyatı uygun işin özetine baktığınızdada konforuda var , çantasıda var. Servisi veya yedek parçalarıda ciddi ucuz. Şimdi bir bmw nin veya suzukinin arızası ile mondialin arızasındaki yedek parçaları arasında ciddi farklar mevcut. Yeni yeni başladığınıda düşünürsek Allah korusun düşsen bile ciddi masrafları olabilir. 250 cc gayette gidilir gezilir , tabikide bir f650 yada vstorm gibi gitmez ama tın tın çokda keyifli gidilir.

Bence bu motora 2 sene binersin , yavaş yavaş enduro oturma şekline sürüş şekline rahatlığına alışırsın ondan sonra o zaman ki bütçene göre satarsın istediğin başka bir motor alırsın. Bu zaman zarfındada tecrüben artar.
    Tavsiyen icin cok cok tesekkur ederim berk abim. Oncelikle ben de dediginiz gibi dusunuyordum fakat benden yas ve tecrube olarak cok cok ileride olan diger abilerim - ki yanlis anlamayin siz de elbette tecrubelerinizden oturu yorumunuzu yaptiniz- f650 ye yoneltti beni. Yine dediginiz gibi bi yan yatirmada ne bileyim oldu ya hani bnir agrizada cebimizi yakmasin diye masraflarini da sordum makul ucretler soylendi. Ama ben soyle dusunuyorum yine de , eger cok hirpalanmamissa bir f650 atiyorum 10 bin km de 400 lira masraf yapsa mondi 2 bin km de 100 lira masraf cikarir gibi. Yani bir yanda sik sik ucuza tamir diger yanda ayda yilda bi orta halli tamir masrafi. Yanlis anlasilmasin yine de sizler tarafindan herhangibir tecrubem yok bu konuda

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Tavsiyen icin cok cok tesekkur ederim berk abim. Oncelikle ben de dediginiz gibi dusunuyordum fakat benden yas ve tecrube olarak cok cok ileride olan diger abilerim - ki yanlis anlamayin siz de elbette tecrubelerinizden oturu yorumunuzu yaptiniz- f650 ye yoneltti beni. Yine dediginiz gibi bi yan yatirmada ne bileyim oldu ya hani bnir agrizada cebimizi yakmasin diye masraflarini da sordum makul ucretler soylendi. Ama ben soyle dusunuyorum yine de , eger cok hirpalanmamissa bir f650 atiyorum 10 bin km de 400 lira masraf yapsa mondi 2 bin km de 100 lira masraf cikarir gibi. Yani bir yanda sik sik ucuza tamir diger yanda ayda yilda bi orta halli tamir masrafi. Yanlis anlasilmasin yine de sizler tarafindan herhangibir tecrubem yok bu konuda
    F650 nin parça , servis vs bakımından fiyat durumları için ben ne desem yanlış olur çünkü bilmiyorum. Uğur abi bu işin ustası ve forumda bir kaç kişi daha bu motorun vidasına kadar biliyor.

Ben teknik kısımlarından ziyade bu seçime sadece motor kullanma tecrübesi olarak sana tavsiyede bulundum. Yoksa tabikide f650 yi gözüm kapalı seçerim. Fakat sen 650 cc koca bir motoru ne kadar rahat kullanabilecek yada ne kadar rahat o motorun hakkını verebileceksin bence önemli olan bu. Bundan dolayı mondial dedim.

Isim
    Selman oflaz
    Marka
    Diger

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F650 nin parça , servis vs bakımından fiyat durumları için ben ne desem yanlış olur çünkü bilmiyorum. Uğur abi bu işin ustası ve forumda bir kaç kişi daha bu motorun vidasına kadar biliyor.

Ben teknik kısımlarından ziyade bu seçime sadece motor kullanma tecrübesi olarak sana tavsiyede bulundum. Yoksa tabikide f650 yi gözüm kapalı seçerim. Fakat sen 650 cc koca bir motoru ne kadar rahat kullanabilecek yada ne kadar rahat o motorun hakkını verebileceksin bence önemli olan bu. Bundan dolayı mondial dedim.
    Anladim abi haklisin tesekkur ederim ilgin icin

Enduroist Katılımcı Üye Arkin topatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arkin topatan
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Kimse F650' nin krank sorunlarindan bahsetmemis sanirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Standart 2. El F650GS & SUZUKİ V-STROM 650 mi 0 MONDİALRX3İ EVO mu

Ben hic bir yerde kronik bir krank sorunu olduguna rastlamadim; bilgi verir misiniz?

Not: Bu motor 2000lerde dunya turlari icin en cok tercih edilen motordu.

Enduroist Üye Gökhan Coral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan CORAL
    Motosiklet
    2018 Africa Twin manuel
    Marka
    Honda

Araniza yeni katilan bir caylakolan ben selman oflazdan hepinize saygilar sevgiler!
    Onumuz yaz dostlar, artik gercek bir motosiklet ile bu camiaya katilmak istiyorum. Fakat aklimda bir cok soru isareti mevcut. Butce olarak 14-16 bine kadar zorlaya bilirim kendimi. Bu fiyat araliginda benim dusundüğüm başlıkta da belirttiğim gibi 2.el F650 GS ile v-strom veya 0 mondial rx3ievo. 2.el olarak belirttiğim iki model segmentinde kendini ispatlamış fakat mondial ise herkesin ağzinden düşmeyen uyduruk çin işi bir marka. japon saglamligi elbette herkes tarafindan bilinir amma velakin su cinliler de sanki F800 havasinda 11 bin tl ye makine yapmis.

F650 GS bakim yedek parca olarak masrafli olup tek silindir cift buji olmasindan oturu yakit tasarruflu bir model.
    V-strom hakkinda bir olumsuz yorum goremedim ( yedek parca bakim hakkinda fikrim yok) V cift silindir oldukca torklu yakitta ise yine tasarruflu imis
    Gelelim gozumun nuru Mondiye mondial ise 250 cc tek silindir bir makine. 2015 modellerinde oksijen sensoru sorunu vardi 2016 da bu duzeltilmis. Standart 3 lu canta takimi le geliyor. Her tarafi altin olsa ne olur cinli sonucta diyeceksiniz dediler de. Ha bu arada 2.elleri ise 8 binden basliyor.
    Benim icin rx3i evoyu tercih edilebilir nedenler baslica soyle
    1 uygun fiyatli
    2 guzel gorunuslu
    3 az yakiyor
    4 sifir bir bir makine
    siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz
    F650 GS 2004 2005 MODEL (650 CC)
    V-STROM 2005 2006 MODEL (650 CC)
    RX3İEVO 2016 MODEL (250 CC)

V strorm alın. en sağlamı o...

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345 SonuncuSonuncu