Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Benim Rally'ye geçenler yeni lastik aldım iç dış. Motolastik yetkilisiyle konuşurken mukavemetli iç lastik ve/veya bu tip lastik içi sıvıları da sordum. Normal şartlardaki gibi iç lastiğe kadar nüfuz edecek bir çivi vb. batması durumunda bu reklamlardakilerin aksine çivinin lastiğe girmiş bir şekilde batmaya devam edeceğini ve dolayısıyla bu ürünlerin vaadedildiği gibi işlev görmeyeceği cevabını aldım. Bilemedim işte.

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Haluk Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Rally'ye geçenler yeni lastik aldım iç dış. Motolastik yetkilisiyle konuşurken mukavemetli iç lastik ve/veya bu tip lastik içi sıvıları da sordum. Normal şartlardaki gibi iç lastiğe kadar nüfuz edecek bir çivi vb. batması durumunda bu reklamlardakilerin aksine çivinin lastiğe girmiş bir şekilde batmaya devam edeceğini ve dolayısıyla bu ürünlerin vaadedildiği gibi işlev görmeyeceği cevabını aldım. Bilemedim işte.
    Yani anladığım çivi lastikte kaldığı sürece sıvı kapatıcı istendiği gibi görev yapamayacak ta ki çivi çıkana kadar. Çivi orada iken etrafını kapatamadığı için hava kaçırmaya devam edip lastik sönecektir diyor. Doğru mu anladım?

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Aynen öyle dendi ve ben de öyle anladım.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Bende 3 motora yaptırdım balans konusunda sorun olmadı. Çok şükür henüz çivi vida türlü şeylerle test etmedik...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Bu lastik firmasını ve yetkilisini yani sahibini çok abartıyorsunuz bana göre..
    Hiçte öyle değil FormulaX i hiç görmüş yada kullanmışmı acaba kendisi? hiç sanmıyorum,ben kullanıyorum bunu ve ürün hava teması ile şişip delik kapatan köpük türevlerinden değil
    aksine hava teması ile ürünün kimyasalında hiç bir değişiklik olmuyor,ürünün içinde küçük partüküller halinde sanıyorum kauçuk var partiküller elle hissediliyor ve patlama halinde bu partiküller deliği tıkıyor hem öyle bir tıkıyorki bende iki defa vida girmesinden dolayı lastik patladı yolda kalmadım ve bir defasında da arka lastik sibop kesti ve bu malzeme o deliği de kapattı ben yine yolda kalmadım o vidalarla herdefasında evime yada lastikçiye gittim ve benim lastiklerim şamriyelli.. ilk defa vida girdiğinde her gün motoru kullandım ve yaklaşık 20gün vida lastiğimde durdu hiç bir inme hava kaçırma yaşamadım denk geldiğimde lastikçime söktürüp yama yaptırdım.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

6. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ErdostDuran (03-03-2018)

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

[QUOTE=Gürol Kıvırcık;268423]
    Benim Rally'ye geçenler yeni lastik aldım iç dış. Motolastik yetkilisiyle konuşurken mukavemetli iç lastik ve/veya bu tip lastik içi sıvıları da sordum. Normal şartlardaki gibi iç lastiğe kadar nüfuz edecek bir çivi vb. batması durumunda bu reklamlardakilerin aksine çivinin lastiğe girmiş bir şekilde batmaya devam edeceğini ve dolayısıyla bu ürünlerin vaadedildiği gibi işlev görmeyeceği cevabını aldım. Bilemedim işte. [/QUOTE

Bu lastik firmasını ve yetkilisini yani sahibini çok abartıyorsunuz bana göre..
    Hiçte öyle değil FormulaX i hiç görmüş yada kullanmışmı acaba kendisi? hiç sanmıyorum,ben kullanıyorum bunu ve ürün hava teması ile şişip delik kapatan köpük türevlerinden değil
    aksine hava teması ile ürünün kimyasalında hiç bir değişiklik olmuyor,ürünün içinde küçük partüküller halinde sanıyorum kauçuk var partiküller elle hissediliyor ve patlama halinde bu partiküller deliği tıkıyor hem öyle bir tıkıyorki bende iki defa vida girmesinden dolayı lastik patladı yolda kalmadım ve bir defasında da arka lastik sibop kesti ve bu malzeme o deliği de kapattı ben yine yolda kalmadım o vidalarla herdefasında evime yada lastikçiye gittim ve benim lastiklerim şamriyelli.. ilk defa vida girdiğinde her gün motoru kullandım ve yaklaşık 20gün vida lastiğimde durdu hiç bir inme hava kaçırma yaşamadım denk geldiğimde lastikçime söktürüp yama yaptırdım.
    Lastikçi arkadaşımızın da bu ürünü hiç kullanmadığı anlaşılıyor tüm bunlardan. Ki siz sonrasında iç lastiğe yama da yaptırmışsınız ki kendisi iç lastiklerin bu tür ürünlerden sonra muhtemelen çöp olacağını düşündüğünü de belirtmişti.

Sonuç: Hiçbir yorum yaşanmış tecrübenin yerini tutmuyor.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Lastik patlayınca aynı şambreli tekrar kullanabiliyor musunuz?

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik patlayınca aynı şambreli tekrar kullanabiliyor musunuz?

bisiklette yama yapılıyordu ama bende şimdi merak ettim

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye Yusuf Çantalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf Çantalı
    Motosiklet
    wave 110i
    Marka
    Honda

Bende bu sıvıdan bir ara kullanmıştım,ama jantın hızla bir kayaya vurup şambreli yarınca fazla güvenilmemesi gereken bir ürün olduğunu anladım,birrde hatırladığım kadarı ile sıvının temas ettiği delikleri tıkıyor,yandan yara almış bir lastiği tıkaması zor

En garantisi yedek şambrel ve ayrı ayrı satın alacağınız yama ve yapıştırıcı seti, bisiklet lastik tamir kitleri çok sıradan güven vermiyor,yapıştırıcı olarak valkarn öneririm ve sadece yamaya sürülmel,.şambrele sadece zımpara

Uygun tamir görmüş bir şambreli bir kaç defa kullanabiliyorum,ufak bir bisiklet pompasıda kuş uçmaz kervan geçmez yerler için can simidi : )

11. Yusuf Çantalı güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (05-03-2018),HakanVelioglu (05-03-2018)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Yusuf Çantalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu sıvıdan bir ara kullanmıştım,ama jantın hızla bir kayaya vurup şambreli yarınca fazla güvenilmemesi gereken bir ürün olduğunu anladım,birrde hatırladığım kadarı ile sıvının temas ettiği delikleri tıkıyor,yandan yara almış bir lastiği tıkaması zor

En garantisi yedek şambrel ve ayrı ayrı satın alacağınız yama ve yapıştırıcı seti, bisiklet lastik tamir kitleri çok sıradan güven vermiyor,yapıştırıcı olarak valkarn öneririm ve sadece yamaya sürülmel,.şambrele sadece zımpara

Uygun tamir görmüş bir şambreli bir kaç defa kullanabiliyorum,ufak bir bisiklet pompasıda kuş uçmaz kervan geçmez yerler için can simidi : )
    Abi bu setler sen ben gibi arazide gezenler için aslında çok da şart değil çünkü dediğin gibi araziden gelecek ciddi deliklerde bende pek ummuyorum bir şey. Ama şu da bir gerçek. Otoyolda yüksek hızda sürüşte şambrelli lastik bir tehlike. Buna karşı bir önlem olarak bu türden ürünlerin cidden iyi olduğunu düşünüyorum ama arazide takılacaksam yedek şambrelim ve bisiklet pompam olmadan asla...

Bu arada lastik teknolojisi her ne meretse 200 yıl geriden geliyor arkadaş. Hala iç lastik di patladıydı jeliydi spreyiydi. Bazen buna da kızıyorum hadi de teknoloji gel bir yerlere.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu