Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Öner Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Öner Öztürk
    Motosiklet
    R1200 GS 2018
    Marka
    Bmw

Standart 10.000 Moto Kurye Eğitim Projesi

Merhabalar, bir arkadaşım vasıtasıyla Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu'nun eğitimine başvurdum. Eğitimin amacı trafikte bilinçsiz motosiklet sürücüsünün kalmaması, özellikle de moto kuryelerin eğitilmesiymiş. Açıkçası bizim asıl katılım amacımız kurs sonrası verilen kasklardı (: ancak eğitimi veren Rahmi Barutçu hocanın anlatımı ve benim gibi daha yolun başında olan sürücüler için eğitici olması beklentimin üzerinde oldu. Katılmak isteyen olursa kayıtlar hala devam ediyor.

http://www.yolemniyeti.org/

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Ben kurye arkadaşlara hiç bir şekilde suç bulmuyorum. Asıl suçlu olanlar kurye şirketleri veya yemek dükkanlarıdır.

Eğer siz 30 dk içinde siparişi götürmezseniz para ödemezsiniz kampanyası yaparsanız ve götüremezseniz sizin maaşınızdan kesilir der iseniz sürücüye o sürücü yardır yardır gider. Kuralları hiçe sayar , kendini hiçe sayar , karşısındakini hiçe sayar. Zaten az rakamlara çalışıyorlar ve bir de maaşından kesik yemek istemiyor çünkü.

Kurye arkadaşlar ise paket başına yüzde ile çalışıyorlar ve komik bir yüzde bu. Örneğin 10 tl den 2 tl kazanıyorlar bunun içinde benzini köprüsü motorun bakımı falanda dahil. Zaten hesaplarsanız 2 tl den geriye kalıyor en fazla 1 tl. Bu adam günde en az 50 paket götürmeli ki günlük 50 tl , aylık 1500 tl ye yakın para kazanabilsin. 1500 tl ve İstanbul gerçekten Allah o insanlara kolaylık versin... Günde en az 50 paket götürmesi içinde yardır yardır motoru kullanıyor...

Evet bu eğitimler tabikide faydalıdır buna itirazım yok ama siz istediğiniz eğitimi verin bu ücretler , sistem değişmediği sürece en eğitimli adam bile o motoru yardır yardır kullanacaktır. Aynı işi bende yapıyor olsam para kazanabilmek adına yani yaşayabilmek adına kendi canımı riske atarım...

Eğitim içinde hem tebrikler hemde kolay gelsin sizlere.

3. berkcigdem güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (01-06-2016),ersel şenkaya (01-06-2016),Öner Öztürk (01-06-2016),SONAY YÜKSEL (01-06-2016),tolunay şentürk (01-06-2016),yılmaz yılmaz (01-06-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Hep sucu baska bi yere atip devam edersek bi boh olmaz bu ulkede ve ayni sekilde kanunsuzluk ve duzensizlik icinde surunmeye devam ederiz...

Kimse kimsenin hayatini tehlikeye atma hakki yok...

5. Deniz Kupeli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (02-06-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Ben bu eğitime katıldım. hem ne eğitimi veriyorlar merakımdan hemde gelecek olan kaskı artçı kaskı yapmak için.

çok matah bir eğitim değil ama yinede hiç birşey bilmeyen insanlar varmış onu öğrendim. hakikaten bu işi yapıp hayatta kalmaları mucize.

KILIBIKRAYDIR

7. cemkucuk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (01-06-2016),Çağın Sarılar (02-06-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu eğitime katıldım. hem ne eğitimi veriyorlar merakımdan hemde gelecek olan kaskı artçı kaskı yapmak için.

çok matah bir eğitim değil ama yinede hiç birşey bilmeyen insanlar varmış onu öğrendim. hakikaten bu işi yapıp hayatta kalmaları mucize.
    Abi motokuryelere gerçekten de çok akılda kalıcı bir eğitim vermek gerekiyor, benim sevmediğim tek sürücü tipi serseri tarzı apaçi kuryelerdir. Aleme ibret birgün durdurup sövsem sanırım Nirvana'ya ulaşırım. Kimisi var Ada'm gibi çantadakini taşıyor Ada'm gibi solluyor geçiyor, kimisi var en sağ şeritteyim, daha sağımdan kaldırımdan beni geçiyor, yaya giderken düt düt deyip vız diye sürtünerek geçiyor, ışık dinlemiyor. Durdurunca da abi pizza var diyor. Bu insanların ıslahı için kesinlikle çok faydalı olacak.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (02-06-2016)

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

bende geçen yıl bedava kask ve reflektör yelek için gittim. gerçekten hiçbir şey bilmeyen insanlar var ve faydalı oluyor.

Moderatör Çağın Sarılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Çağın Sarılar
    Motosiklet
    Africa Twin
    Marka
    Honda

Eğitim eğitimdir. Ufacık bir farkındalık bile fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum. Ve gerçekten trafikten, hızdan, virajdan, konumlanmadan vs vs o kadar çok bihaber sürücü var ki. (hele şu kaskı şapka takmış gibi alnında taşıyanlar var ya. işte onlara sadece kaza fotoğrafı bile göstermek çok faydalı bir eğitim olacaktır diye düşünüyorum.)

Özet olarak yetmez ama evet

12. Çağın Sarılar güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ALPER TÜRKŞEN (02-06-2016),Arif Oral Unal (02-06-2016),cemkucuk (02-06-2016),Ersan ÖZYURT (03-06-2016),Öner Öztürk (02-06-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bir yildir devam ediyor bu egitim. Ayni zamanda itiraf etmek gerekiyorki kask hediyesi olmasa bir cok kimsenin yanina bile yaklasmayacagi bir egitimdir. Ben iki kere kayit yaptirmama ragmen gidemedim.

Her egitimde yeni bir sey ogreniyorsunuz. Egitime katilan diger suruculerin sacma sorularindan bir cok kez faydali bilgiler ciktigina sahit oldum.

Yalniz kasklar sharptan bir yildiz almis diye bir haber cikti; uzerinde 4 yaziyor. Cok guvenmeyin yani.

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. ahmet gül güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (03-06-2016),Öner Öztürk (02-06-2016)