merhaba,
bir GPS sorusudur gidiyor. hangisi alınmalı ne edilmeli diye.

benim sorum biraz farklı ve biraz uzman görüşü üzerine kurulu olacak. yol bulmaktan ziyade yol çizmek için bir gps almak istyyorum fakat aldığım gps Agps olan değil bağımsız uygu sistemi üzerinden çalışan ve bilgisayar vasıtasıyla içerisindeki veriye ulaşabileceğim, bu veriyi başka bir harita üzerinde işleyebileceğim. harita üzerinde olmayan yolları, özellikle kocaeli çevresindeki motorsiklet yollarını memlekete kazandırmak için yapabileceğişm bir düşünce üzerine kurulu.

internette alternatifler mevcut. bazısı gpsli telefon kullanırken kimisi navigasyon aleti kullanıyor, kimisi de benim düşündüğüm şekilde harici bir bluetoothlu gps alıp yanındaki diğer araç gereçle bunu bağlayıp oruxmaps ve benzeri yazılımlar kulllanarak harici veri almak istiyor.

bu konuda deneyimli olan birileri varsa fikir beyan ederse sevinirim.

seçenekler ise:
1. eski model gpsli bir telefon al oruxmaps kur
2. harici bi gps al bluetooth ile eşleştir ve o şekil ne istersen android üzerinden kullan.
3. motorsiklete takabileceğin bir tomtom, veya benzeri marka navigasyon al. onun yardımı ile rota çıkar çıkardığın rotaları harita üzerinden belirginleştir ve kullan

bilen abilerin görüşü nedir acaba?

dediğim gibi yol bulmak için değil, yol çizmek için ihtiyacım var bu mevzuya. o yüzden navigasyon biraz seçenek dışı gibi geliyor bana. şu anda benim kafamdaki en uygun olanı ise harici gps ile oruxmaps üzerinden yol çizmek.

sevgiler saygılar.