Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet 7/24 Yol Yardım

Bu gece forumdan 2016 Honda AT sahibi Gürol abimiz aradı , artçısı ile beraber yolda kalmış ,saat =19:00 civarı ,(Sonradan çekilen bir kablonun hatalı işçiliği sebebi ile) komple elektrik gitmiş , telefonunun da şarj sıkıntısı olduğundan nasıl yardımcı olabilirim derken , aklıma daha önce otomobillerimde başıma geldiği gibi yol yardım fikri geldi , Hondanın 7/24 Yol Yardım Hattını internetten bulup çok rahat ve hakkım olduğumu düşündüğüm bu hizmet için ilgili numarayı aradım..

Sonuç olarak
    uzun ve komik diyaloglara girmiycem sadece kadının şu tepkisi '' Motosiklet miiii'' hala gülüyorum..ilginçti Neyse şunu öğrendim..

1-Honda nın 7/24 yol Yardımı sadece otomobillere hizmet veriyormuş .

Peki dedim yol yardımı 2 aylık çoğu otomobilden pahalı olan bu Motosiklete vermiyorsunuz ,o zaman varsa nöbetçi servisinizin numarası yada görüşebileceğim teknik servis elemanına aktarabilirmisiniz. ?

Kadın önceki benzer kelimeyi yine benzer ses tonuyla '' Motosiklet için miiii''

2- 18:00 dan sonra motorunuz arıza yaptığında yenide olsa , garanti kapsamında da olsa , büyük bir metropolun göbeğinde dahi olsanız , ....... tuttunuz. Haaa hele Pazar günü hiç evden çıkmayın.

Özellikle Motosiklette Türkiye de En yaygın servis ağına sahip Honda da durum böyle , Merak ettiğim bu durum Honda Türkiye ye mi özel ? , Yurt dışında da böyle mi ? diğer markalardaki yol yardım olayı Nasıl ? Mesela BMW nin tam olarak 7/24 olmasada bir yardım sistemi olduğunu duymuştum ama detayını bilmiyorum.

Arızalı motorumuza gelince , servis kitapçığını bir şekilde artçısının telefonuna resim ile tek tek gönderdik , Gürol abimizde servis manuellerine göre bir şekilde karanlıkta motoru dağıtmış , arızalı kabloyu bulmuş , iptal etmiş , motoru toplamış ve çalıştırmış.. Adamın iyi ki yeteneği var , yoksa kalmıştı artçısı ile gecenin bir vakti hizbe yollarda..
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (28-06-2016 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.

2. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet 7/24 Yol Yardım

Gürol Beye geçmiş olsun.Ama seninki işmi Sonay sıfır africa yollarda kalmış Erdim ne der bu işe

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. alper ozbas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol Beye geçmiş olsun.Ama seninki işmi Sonay sıfır africa yollarda kalmış Erdim ne der bu işe

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Yazarken ondan çekinmedim desem yalan olur

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Gürol'u tebrik ediyorum. Yalnız bu durum her marka motorun başına gelebilir o yüzden birazda olsa motorumuzu tanımamız söküp takabilmemiz gerekiyor.
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

7. MelihUlubilgen güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016),HALİDUN KAYA (28-06-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı MelihUlubilgen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürol'u tebrik ediyorum. Yalnız bu durum her marka motorun başına gelebilir o yüzden birazda olsa motorumuzu tanımamız söküp takabilmemiz gerekiyor.
    O konuda hem fikirim kesinlikle sana katılıyorum Melih abi , dağa çıkıyoruz ,ormanların derinliklerine giriyoruz , kullandığımız motorun tek bir servisi bile olmayan ülkelere gidiyoruz , evet basit sorunları çözmemiz gerek , ama aynı durum otomobiller içinde geçerli ise , otomobillerde olan hizmet neden motosikletlerde yok merak ettim , geçenlerde Yamaha Motor ,Acil Yol Yardım mı , Acil servis mi , sadece yol yardım mı ne yazdığını tam hatırlayamadığım büyük bir minibüs görmüştüm mesela , Yamaha da yada başka markalarda böyle bir hizmet varmı merak ediyorum.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben pazar günü BMW yol yardımı aradım, hemen ustaya bağladılar, teknik bir arıza ise bakalım servise çekelim dediler, ben dedim ki yolcuyum 900 km daha yolum var deyince bugün pazar yedek parça da kapalı oluyor. Dediler ama yolda kaldıysanız ustayı yönlendirelim dediler yani. Zaten ustaya aktardılar hemen. En azından bir muhattap buldum. Ertesi gün de Ali bey pazar günü aldığınız yok yardımından memnun kaldınız mı diye de aradılar. Puanlama verin dediler. Ben de almadığımı puanlama yapamayacağımı söyledim. BMW bu şekilde.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

10. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016),SONAY YÜKSEL (28-06-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben pazar günü BMW yol yardımı aradım, hemen ustaya bağladılar, teknik bir arıza ise bakalım servise çekelim dediler, ben dedim ki yolcuyum 900 km daha yolum var deyince bugün pazar yedek parça da kapalı oluyor. Dediler ama yolda kaldıysanız ustayı yönlendirelim dediler yani. Zaten ustaya aktardılar hemen. En azından bir muhattap buldum. Ertesi gün de Ali bey pazar günü aldığınız yok yardımından memnun kaldınız mı diye de aradılar. Puanlama verin dediler. Ben de almadığımı puanlama yapamayacağımı söyledim. BMW bu şekilde.

Olay budur , Bu tip detaylara ben çok önem veririm , Honda nın Yetkili Servis Sayısı , BMW nin yetkili servis sayısından bilmem kaç kat fazla olmasına rağmen şu bahsettiğin olay yok ,

12. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı SONAY YÜKSEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay budur , Bu tip detaylara ben çok önem veririm , Honda nın Yetkili Servis Sayısı , BMW nin yetkili servis sayısından bilmem kaç kat fazla olmasına rağmen şu bahsettiğin olay yok ,
    Bursa teknik oto, İzmir özgörkeyler, İstanbul Borusan İstinye ve Mersin, bildiğim Türkiye'de 4 adet motosiklet servisi var BMW nin. Gerisi hep otomobil ve mini vs.
    Adamlar yedek parça gerekiyorsa pazartesiye kalır ama sadece arıza ise yaparız demesi bile ilgiyi gösteriyor. O değil de telefonu kapatmadan ustaya bağlanması da çok ilginç. Karşında BMW motosiklet yetkili servis Ustası ile muhatap olmak da insana güven veriyor bir yerde.

14. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Trakya
    Bölge Sorumlusu

Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa teknik oto, İzmir özgörkeyler, İstanbul Borusan İstinye ve Mersin, bildiğim Türkiye'de 4 adet motosiklet servisi var BMW nin. Gerisi hep otomobil ve mini vs.
    Adamlar yedek parça gerekiyorsa pazartesiye kalır ama sadece arıza ise yaparız demesi bile ilgiyi gösteriyor. O değil de telefonu kapatmadan ustaya bağlanması da çok ilginç. Karşında BMW motosiklet yetkili servis Ustası ile muhatap olmak da insana güven veriyor bir yerde.

Aynen Katılıyorum , adamlar en azından nöbetçi bir teknik adam bırakmışlar , bazı arızalar büyük gözükse de o kadar basit ve ilginç çözüm yolları ile halledilebiliyor ki bilen birinin tarifi ile bu sorunlar çözülebiliyor, Ah BMW yine gönlümü çaldı bi şekilde ..

16. SONAY YÜKSEL, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (28-06-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Selamlar arkadaşlar,
    AT nin yolda kaldığı falan yok ama dalyaprak usta faktörü çok,
    olay tamamen servisteki iş bilmez ama burnundan kıl aldırmaz sözümona usta kaynaklıdır,Akü çok kapalı olduğundan şarj için koltuk altına serviste çektirmiş olduğum kablonun aküye bağladıkları bağlantıyı delikli yerine yarımay kullanmış ve oda bir şekilde kayarak şase yapmış,tüm ekran karardığından ilk aklıma gelen o oldu ama ana 15 ve 30 amperlik sigortaların yerini bilmiyordum daha doğrusu olması gereken yerde değillerdi sağolsun DOSTum sonaydan aldığım yardımla onları buldum gerisi okadarda zor değildi fakat herzaman yanımda bir parça kablo taşımanın yararını yine gördüm zira değiştirdiğim yedek sigortada atığından tek telle eski usül atık sigortayı bağlayıp kabloyu iptal edip dağıttığımızı topladık yolu bitirdik olay budur budurdaa,
    konu başlığınada bir kuple yorum yapmak istesemde kendimce küfretmekten başka içimden birşey gelmiyor,yarın japona yazmayı düşünüyorum.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (28-06-2016 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

18. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erdi Şenkaya (28-06-2016)

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu