Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Threaded View

Trakya
    Bölge Sorumlusu

SONAY YÜKSEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SONAY YÜKSEL
    Motosiklet
    R 1250 GS ADV + XMAX 300
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet 7/24 Yol Yardım

Bu gece forumdan 2016 Honda AT sahibi Gürol abimiz aradı , artçısı ile beraber yolda kalmış ,saat =19:00 civarı ,(Sonradan çekilen bir kablonun hatalı işçiliği sebebi ile) komple elektrik gitmiş , telefonunun da şarj sıkıntısı olduğundan nasıl yardımcı olabilirim derken , aklıma daha önce otomobillerimde başıma geldiği gibi yol yardım fikri geldi , Hondanın 7/24 Yol Yardım Hattını internetten bulup çok rahat ve hakkım olduğumu düşündüğüm bu hizmet için ilgili numarayı aradım..

Sonuç olarak
    uzun ve komik diyaloglara girmiycem sadece kadının şu tepkisi '' Motosiklet miiii'' hala gülüyorum..ilginçti Neyse şunu öğrendim..

1-Honda nın 7/24 yol Yardımı sadece otomobillere hizmet veriyormuş .

Peki dedim yol yardımı 2 aylık çoğu otomobilden pahalı olan bu Motosiklete vermiyorsunuz ,o zaman varsa nöbetçi servisinizin numarası yada görüşebileceğim teknik servis elemanına aktarabilirmisiniz. ?

Kadın önceki benzer kelimeyi yine benzer ses tonuyla '' Motosiklet için miiii''

2- 18:00 dan sonra motorunuz arıza yaptığında yenide olsa , garanti kapsamında da olsa , büyük bir metropolun göbeğinde dahi olsanız , ....... tuttunuz. Haaa hele Pazar günü hiç evden çıkmayın.

Özellikle Motosiklette Türkiye de En yaygın servis ağına sahip Honda da durum böyle , Merak ettiğim bu durum Honda Türkiye ye mi özel ? , Yurt dışında da böyle mi ? diğer markalardaki yol yardım olayı Nasıl ? Mesela BMW nin tam olarak 7/24 olmasada bir yardım sistemi olduğunu duymuştum ama detayını bilmiyorum.

Arızalı motorumuza gelince , servis kitapçığını bir şekilde artçısının telefonuna resim ile tek tek gönderdik , Gürol abimizde servis manuellerine göre bir şekilde karanlıkta motoru dağıtmış , arızalı kabloyu bulmuş , iptal etmiş , motoru toplamış ve çalıştırmış.. Adamın iyi ki yeteneği var , yoksa kalmıştı artçısı ile gecenin bir vakti hizbe yollarda..
    Konu SONAY YÜKSEL tarafından (28-06-2016 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.

2. SONAY YÜKSEL güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Erdi Şenkaya (28-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016)