Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Erdi Şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erdi Senkaya
    Motosiklet
    Tracer 700 - Hm 125 2t
    Marka
    Yamaha

Ağbi çok geçmiş olsun

2. Erdi Şenkaya, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Ben yaşadığım yerde hem yamaha hem de honda servisi biliyorum.
    Kawasaki ve suzuki zaten yok.
    Al birini vur ötekine.
    Çor çocukla iş yapıyorlar.
    Berbat ötesi.
    Her serviste genelde 1 usta işi bilir ve götürür.
    O da kaçtıysa çor çocuk yapa boza birşeyler yapar.
    Borusan bunlara göre nispeten iyi tabii ki.
    Fakat düşününce ya da başa gelince büyük can sıkıntısı.
    Allah düşürmesin yani.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Gürol abi geçmiş olsun, benim başıma gelse çekici de dönerdim kesin. Neyseki elinden iş geliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Arif Oral Unal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (28-06-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Abi geçmiş olsun... Yol yardim 7/24 te Motosenkron Tek geçiyorum Herşey yalan Uğur abi ile Bekir gerçek...

Bu arada yolda kalmakta işin tuzu biberi yahu hep git hep git nereye kadar arada bi yolda kalican ki anlaticak hikaye olsun...

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

7. Bora Karayel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (29-06-2016),Gürol Kıvırcık (28-06-2016),ozgurcakici (28-06-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi geçmiş olsun... Yol yardim 7/24 te Motosenkron Tek geçiyorum Herşey yalan Uğur abi ile Bekir gerçek...

Bu arada yolda kalmakta işin tuzu biberi yahu hep git hep git nereye kadar arada bi yolda kalican ki anlaticak hikaye olsun...

O zaman senin hikayen de yok. 😆😆 şunu dersin sen de "geçenlerde motosikletle yolda kaldım Uğur usta geldi aldı ve ertesi gün tamir edip verdi" . Şimdi ilerleyen Zaman'larda yolda kalıp Uğur ustayı arıyormuşsun. Uğur abi de burada yazdıklarını okuduktan sonra sana şunu diyormuş, "Bora kusura bakma ben gelmiyorum, daha senin anlatacak birtane bile maceran yok, başının çaresine bak" 😂😂 sanırım yol yardımında efsane olur bu cümleler. Al sana macera Bora 😄
    Uğur ustanın da mobil servisini es geçmemek lazım.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı Bora Karayel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Boracığım,bir elde cep telefonu onunda şarjı bitmek üzere ağızda el feneri karanlık çökmüş sana yakın şeritten deliler gibi kamyonlar geçerken hikayem için yazıyor olduğum senaryonun size edesiniz içine yahu ben bir senaryo daha istemem varsın hikayem olmasın.

11. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Bora Karayel (28-06-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Gürol açıklamış zaten AT yolda kalmaz Yolda kalmasın gitsin diye yapılmış makinedir kendisi. İnanmayanalar dede versiyonuna bakabilir. Hakan hala binmekte

Ote yandan motosikletler için yol yardımı bildiğim kadarı ile sadece BMW de var oda bayağı kısıtlı. Şöyle ki;

- İkame araç**, konaklama, ulaşım gibi konularda yol yardım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
    - Lastik patlaması, akü problemleri, yağ kaçağı ve her türlü kaza durumunda motosikletiniz en yakın yetkili servise ücretsiz çekilir.***
    - Kaza durumunda kaskonuzdan destek almak istemezseniz, mesafe fark etmeksizin en yakın servise ücretsiz transferiniz gerçekleştirilir.

***Garanti süresi sona eren tüm motosikletler için yol yardım hizmetlerinin tamamı ücretlidir.

şeklinde. Kısacası sektördeki bu eksiklik nedeni ile bir çok alt firma işe el atmış durumda ancak kimin ne olduğu belli değil.

Bu da anes'in yol yardım hizmeti.. Tabi taşaron anlaşmalı...

http://www.asistansim365.com/anes.php

Netice de yolda kalmak olası bir durumdur. Zira altımızdaki aletler kul yapısı bozulmıyacak diye bişi yok. Biraz alet tutmayı bilmek hem motorda hem de günlük hayatta cok faydalıdır.

13. ERDIM ELITEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Gürol Kıvırcık (28-06-2016),MelihUlubilgen (28-06-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Hikaye olmazmi ali Ben uzaktan destek aliyorum daha gelmedi ama gece yarisi dukkan açtirmişliğimiz var ihtiyaç olursada kesin gelir... Hatta daha ilk kmlerim tek basima takiliyorum ve sabahin köründe yola çikiyorum ki yollar boş olsun bide kimseyide tanimiyorum.. Dakarin benzin isigi yandi bende iğneada dupnisa mağarasina gidiyorum... la ha benzinlik gelicek ha gelicek diye gidiyorum köyun birinde durdum dedim benzinlik ne kadar ileride var amcam guldu ileride yok 40 km geride var ulen zaten olmus 30 km gidecegim yere 10 km kalmis mecbur gerisin geriye dondum yusuf yusuf kendimi benzinlige attim ama girerken silkeledi ve stop etti motor... Benzini aldim tekrar yola koyuldum 3/4 km sonra motor stop etti Hemen sarildim telefona uğur abiyi aradim uykudan uyandi dinledi dinledi en son kontagi ac vinn diye bi ses duyacaksin sonra kapat dedi bunu bir iki kere yap sonra bas marşa dedi kapatti telefonu Aynen yaptim çalisti benim Dakar... Meğersem benzin pompasi yakitla soguduğu için aşiri isinmis aç kapa yapa yapa pompayi sogutturmus bende yola devam etmistim

Good Things Come To Those Who Wait

15. Bora Karayel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (29-06-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Öncelikle geçmiş olsun daha ciddi bir problem olmaması çok daha sevindirici.

Geçen sene sabah 06:00 da ege turu için marşa bastıktan 30 dk sonra şase yapıp sigorta atmıştı. Bu sorunu bulabilmiştim ama nereden şase yaptığını bulamıyordum. Ben kendi ustamı aramıştım sabahın o saatinde ve sağolsun gelip dükkanı açıp nereden şase yaptığını bulmuştuk. Sis farının içindeki ufacık bir vidanın ucu arkadan devreye dokunuyormuş. bulmamız 2 saatimizi almıştı.

Şimdi aslında honda , yamaha , ktm , suzuki , bmw vs vs hangi marka olursa olsun bir araba kadar değerimiz yok ki bazı motorlar arabadan pahalı. Ali abinin anlattığı hikaye üzerine bmw de en azından bir "usta" ile görüşebilmek bile gayet iyi bir durum. Benimde başıma böyle bir olay gelse bende ciddi ciddi açıp küfür ederdim.

Kısaca işin özeti hepimizin 7/24 ulaşabilceği en az 1 ustası olması gerekiyor. Ktm ve yamahada benim böyle bir ustam var en azından. Hatta yamahada 3 tane var.
    Elimizin tornavida tutuyor olmasıda önemli tabikide ama daha ciddi arızalarda şahsen ben hiç bir şey yapamam zaten yapsam usta olurdum.

Sitem etmektede haklıyız aslında.

Muhteşem korlas ile ilgili ufak bir anı. Muhteşem dememim sebebi ben korlası sevmem ve bana görede kötü bir firmadır. geçen hafta bir arkadaşım ducati monster 696 ile marmarise giderken susurlukta mola veriyor ve sonrasında motor boşa geçmediği için bir daha çalışmıyor. İlk olarak aklımıza müşür geliyor ama pek yapabilceği bir şeyde yok. İterek motoru en yakında bir cg ustasına götürüyor müşür değiştirebilir vs diye o arada korlas ile telefondayız. Sonra cg ustası diyorki abi müşür değil şanzuman kitlenmiş sakın çalıştırmayın veya zorlamayın. Durumu korlasa anlatıyoruz ve Korlasın cevabına bakarmısınız " motoru bir şekilde bize getirin" lan arkadaş zaten motor çalışsa seni aramam , izmir veya balıkesir servisinizden çekici yollayın. Bizim böyle bir hizmetimiz yok siz kendiniz buraya getirceksiniz diyor. Bu arada telefon görüşmelerini yapanda benim. Parası neyse çekici yollayın susurlukta bir yerdeyim burada araç falan bulamam vs dediğim halde "yapıcak bir şeyimiz yok " denip görüşme sonlanıyor. Sonra ben balıkesirdeki servisteki abiden rica ettim ev 250 tl ye bir panelvan ayarlayıp motoru aldırıp balıkesirdeki ducati servisine çektirdik 3 saatte işimizi halledip arkadaşı yolladılar sağ sağlım vardı hedefine. Şimdi böyle arızalarda başımıza gelebilir ve muhtemelen yolda öle oturur bekleriz ki biri gelsin bizi alsın. Ama gelde korlasa sövme !!! Bu adamlar Ducati , triumph gibi dünyanın sayılı markalarını Türkiyeye getiren firma... Ben iki markanında motorlarına bayılırım ama sadece bu korlas yüzünden almak istemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. berkcigdem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (29-06-2016),Erdi Şenkaya (29-06-2016),SONAY YÜKSEL (28-06-2016)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu