Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye YavuzBaltacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mehmet Yavuz Baltacı
    Motosiklet
    F650GS 2003
    Marka
    Bmw

Standart 2003 F650GS Yolcu Tutamağı Sökümü

Merhaba,

Eklenti yüklemeyi beceremediğim için ne yazık ki resim yok (jpg, gif ve png olarak denedim, hepsinde invalid fyle type mesajı aldım). F650GS'i olanlar bilecektir. Egzosun üstündeki plastik parçayı söktüm ama tutamağın alttaki vidalarını sökemiyorum. Bu lanet parçayı söke(bile)niniz oldu mu hiç? Torx allen anahtar daha yarım tur dönmeden egzoza dayanıyor. İlla ki egzozu sökmek gerektiğine inanasım gelmiyor Özel bir anahtar mı yoksa özel bir yöntemi mi var?

Başına gelen varsa yardımını rica ederim.
    ---------------------------------------------------------------------

Önemli olan eve dönebilmek...

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart 2003 F650GS Yolcu Tutamağı Sökümü

Alıntı YavuzBaltacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Eklenti yüklemeyi beceremediğim için ne yazık ki resim yok (jpg, gif ve png olarak denedim, hepsinde invalid fyle type mesajı aldım). F650GS'i olanlar bilecektir. Egzosun üstündeki plastik parçayı söktüm ama tutamağın alttaki vidalarını sökemiyorum. Bu lanet parçayı söke(bile)niniz oldu mu hiç? Torx allen anahtar daha yarım tur dönmeden egzoza dayanıyor. İlla ki egzozu sökmek gerektiğine inanasım gelmiyor Özel bir anahtar mı yoksa özel bir yöntemi mi var?

Başına gelen varsa yardımını rica ederim.
    Tapatalk proğramını telefonunuza yükleyin ve o uygulamadan girin o şekilde resim direk yükleniyor, hata da vermez. Diğer taraftan deşiğiniz yeri tahmin ettim ama sizin teyit etmeniz lazım.
    Resimdeki sarı plastik parçayı sökmek istiyorsunuz ve artçının tuttuğu gri tutamakları sökerken egzoz sıkıntı yapıyor diyorsunuz doğru mu?
    Egzoz kolay sökülüyor o kadar gözünüzde büyümesin.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Mehmet Yavuz Baltacı
    Motosiklet
    F650GS 2003
    Marka
    Bmw

Ben siteyi bilgisayardan ziyaret ediyorum. Tapatalk telefon için

Aslında sarı parçayı söktüm. Yan bağlantı demirlerini de söktüm. Tüm ön grenajı ve hatta kafanın tamamını da söktüm. Debriyaj teli ile gaz telini de. Plakalık ile arka farı da. Ön farı da. Bir tek tutamakları sökemedim. Alt tarafta iki adet torx vida var. Vidanın kafası ile egzos arası 2cm! L biçiminde torx anahtarlar var. Onun kısa kenarı da 2cm. Vidayı yarım tur çevirince anahtar egzosa değiyor ve vidadan çıkmıyor bile. Yeteri kadar gevşemediğinden elle de sökemiyorum. Anlamadım ki tasarım niye böyle. Altı köşe vida olsa açık ağız anahtarla sökülür. Egzosla vida arası 5mm daha fazla olsa yine sökülür. Herkesin tam teşkilatlı kendi garajı mı var ki? Kimse bu tür işleri evinin bahçesinde yapmıyor mu? Bi söksem... Atı köşe başlı vidalar ile değiştireceğim. Var mı bi yolu bu işin?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Ben o egzozu 10 dk. da söktüm 3 saatte temizledim geri taktım. Yani 10 dk. nızı almayacak bir işi neden üşendiniz veya yapmak istemediniz anlamadım. Demek ki o tutamağı aramızda söken yok ve bu konuda size bilgi verecek de yok sanırım. Olsa çıkardı şimdiye kadar. Yerinizde olsam egzozu da sökerdim ve parlatırdım. Hatta kromaja verirdim tertemiz parlardı, bu arada egzoz da aradan çıkardı. Bu gidişle aradığınız yöntem için bilgi bekliceksiniz sanırım. Seçim sizin.

Isim
    Mehmet Yavuz Baltacı
    Motosiklet
    F650GS 2003
    Marka
    Bmw

Haklısın, aslında egzosu sökmek de iyi fikir olabilir. Yine de vida sökmek için önce egzos sökmek ilginç bir tasarım Sonraki sefer fotoğraflar paylaşırım. Teşekkürler.

6. YavuzBaltacı, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-07-2016)