Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu

Threaded View

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Nemrut Dağı ( Kommagene )

Diğer adı Kommagene olarak bilinen Nemrut dağı ve çevresi görülesi yerlerden biridir bence.
    Aslında Adıyaman'da bahar ayından sonra aşırı sıcakların etkisiyle gündüz vakti pek motosiklet sürüşüne imkan vermiyor.
    Bizim bu tarihi beklememizin sebebi araya Ramazan ayının girmesi sonrasında bayram vs.. Tavsiyem şudur Haziran ayının içinde serin bir günde gidilebilir.
    Nemrut'un tepesine Kahta üzerinden Karakuş tepesi, Cendere, eski Kahta kalesi, sonra Karapınar (aydaran tesisleri) ve Nemrut zirvesi. Ayrıca bu yoldan devam edilirse Malatya pötürgeden çıkarsınız.
    Adıyaman merkezden Nemrut zirvesi yaklaşık 85 km civarı ve bu güzergahtaki yolların eski Kahta kalesinden sonra 10 km kadarı stabilizedir. Asfalt mucurlu ve dar. İyi tarafı sürekli viraj var yılan gibi kıvrılıyorsun. Asfalt lastiği ile buraya gelmek biraz riskli olabilir ama gelinmeyecek gibi değil sonuçta ben geldim. Havası serin ve rüzgarlı. Manzarası bol ve bölgenin en büyük en yüksek dağı. Heryer ayaklarınızın altında. Atatürk barajı ayaklarınızın altında. Buranın motosikleti cross onu başta belirteyim ama güzel bir offroad lastiği ile tenere, f650gs, ktm klasmanında sıkıntı yaşamadan gidilebilir. Ama büyük GS ler biraz kayıyor. Ben de dikkatli geldim. Ama inerken kayabilirsiniz dikkat edin. Sıra geldi resimlere.
    Kahtada Mehmet bey sağolsun bizi ağırladı ve güzel bir kahvaltıyla yola devam ettik.

İlk molamızı bu mıcır yolda verdik. Toz bizi bitirdi. Birazdan devam ederim.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Abbas Murat LÜĹE (24-07-2016),ahmet f senel (17-07-2016),alper ozbas (17-07-2016),cemkucuk (18-07-2016),SevgiBilge (20-07-2016),sinansari (17-07-2016)