Alıntı KemalTurgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Pasaportunuzu iptal ettirip Normal Pasaport ve Vize alma yoluna gidebilirsiniz.

Yeşil pasaportlu emekliler ile ilgili olan kısım da size uyabilir. Atatürk havalimanında bu işlere bakan birime danışmak da konu hakkında kesin bilgi almak için yardımcı olabilir.

Bunun yanı sıra işyerinizden alacağınız belgeleride yeşil pasaport ile ibraz edebilirsiniz.

""Normal pasaportlu vatandaşlara pasaport kontrolü sırasında yaptıkları iş soruluyor ve bunu kanıtlayacak bir belge isteniyor.

Yanlarında mutlaka işyeri kimliği veya işyerinden alınmış bir yazı olması gerekiyor""

""Yeşil pasaportlu emekliler ise vize ihlal bölümüne gittikten sonra pasaport ve biletlerini ibraz etmeleri gerekiyor.""

Benimde ağustos sonu Almanya planım vardı. Kamuda çalışıyorum ve yeşil pasaport sahibiyim. Bizim planlarda şimdilik başka bahara kaldı...
Haftaya cumartesi teker donecekti. Pasaport değiştirip vize çıkarmak hem yetişmez hemde gereksiz bi ton masraf.

Kapıkule ve İpsala gümrük polislerine telefonda ulaşıp sordum. Benim çalıştığım özel sektördeki firmadan değil, Esimin bağlı oldugu müdürlükten yazı istediklerini söylediler.