Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Standart İki Motor Bir Araba ile İtalya-Yunanistan-Midilli

Merhaba sevgili dostlar..
    Kazasız belasız tamamladığımız İtalya-Yunanistan gezimizin raporunu nihayet hazırladım ve sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
    Geçen sene yaptığımız yine Trieste’den başlayan turumuzu Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Bosna, Arnavutluk, Kosova, Makedonya ve Yunanistan üzerinden yapmıştık. Bu sefer Adriyatik’in karşı kıyısını gezdik. (http://www.enduroist.com/forum/showt...-motor-8-g%FCn)
    Rotamız özetle İtalya, Igoumenitsa/ Atina rotasında Yunanistan, Midilli- Ayvalık üzerinden Safranbolu şeklinde planladık.

Bu sene ekibimiz artçılı iki motosiklet ve bir otomobilden oluştu. Bende NC700X, Müfit’te F800GS ve Ali’de Hyundai İX35 vardı. Müfit ve ben eşimizle, Ali ise eşi ve kızı ile tura katıldı.
    Turumuzun ramazan bayramına denk gelmesi nedeniyle en kritik noktasında Midilli- Ayvalık feribotu vardı. Çünkü Turyol’a ait toplam 10 araçlık kapasitesi olan küçük bir feribot ile geçiş sağlandığı için yer bulamama riskimiz vardı. Bu nedenle turdan 3 ay önce bu biletleri aldım. Sonrasında turun güzergahını ve diğer planlamalarını yaptık.
    Önceki turumuzda olduğu gibi motosikletin hazırlıklarını tamamlayıp götürülecek eşyaların planlaması yapıldı. Bu yıl yeni ehliyeti aldığımızdan uluslararası ehliyet almadık. Yeşil sigorta ve yurtdışı zeyilli kaskolar tamamlandı. Otel rezervasyonları ve gemi biletleri tamamlandı. Çocuklar büyükannelere teslim edildikten sonra artık yola çıkmaya hazırız. Akşam motorlar yüklendi, her şey tamam….
    29 Haziran 2016 tarihinde sabah önce işe , öğleden sonra da Pendik’e gidip motorları RORO’ya vereceğiz. Ama sabah elektrikler kesik Ve benim motor garaj kapağı açılmadığı için çıkamıyor…Yine de Müfit ile yola çıkış pozumuzu veriyoruz.

Öğleye doğru elektrikler gelince eve dönüp motorumu aldım… Artık hazırız. Tabi ki başlangıç kilometresi resmi çekiliyor..

Öğleden sonra yola çıktık. İstikamet Pendik .. Ali sabahtan yola çıktığı için Pendik’e kadar 2 motor gidiyoruz.

Önce güzel bir hava ile yola başladık. Bolu’ya kadar her şey güzeldi.

Sonrasında geçen yıl olduğu gibi gelenekselleşen yağmurumuzu yiyoruz…Hendek-Sakarya civarında sağlam bir yağmur yedik. Köprü altlarını arabalar doldurduğundan oralara da giremedik. Yağmur doluya döndü yollar dere oldu. İzmit civarında hemen önümüzde devrilip tamamen yolu kapatan bir kamyonun kupası ile bariyer arasında kalan son 1 metrelik aralıktan geçip bomboş otobanda yolumuza devam ettik.

Konu alperiynem tarafından (01-08-2016 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

2. alperiynem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (01-08-2016),ilhami Başpınar (27-01-2017)