Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 22´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

9.GÜN: MİDİLLİ-SAFRANBOLU, 09.07.2016, 800 KM

Bu gün turun en zor günü..Çünkü Türkiye’de motosiklet kullanacağız, yetmez gibi bayram dönüş trafiği var, yetmez gibi İrem’i Sabiha Gökçen’den uçağa bindirip Antalya’ya göndermek için Yalova feribotuna yetişmemiz gerekiyor…Vira Bismillah deyip çıktık yola..

Molivos’dan tekrar Midilli’ye geldik. Gümrük işlerini hallettikten sonra Saat 09:00 da kalkacak olan feribotumuza bindik.

Arka planda Atina'dan geldiğimiz Blue Star Feribotu..

Ayvalık’a 10:45 de inip gümrükten geçtik…Zaman kıymetli. Ali ile vedalaşıp basıyoruz gaza..

15:12 de 3 dk sonra kalkacak hızlı feribota İrem’i yetiştiriyoruz. Yollar çok kalabalık..Yalova’dan sonra rahatlıyor. Akşam 20:30 civarında evimize ulaştık..

İki tehlike atlattım. Birinde Susurluk civarında yol dolu olduğu için emniyet şeridine girdiğimde bir beyaz kartal şerite daldı..Zor sıyırdım..
    İkincisi de artık evimize geldik derken sola virajda 130 ile giderken , sol aynama Müfit’in farı vurduğundan görememişim demek ki ( Müfit’te görmemiş) en az 170km/h ile bir connect/doblo ne ise solumdan paçamı sıyırarak geçti…Müfit’in anlattığına göre ben viraja biraz içe kapalı girerken arkadan gelen rallici virajı alamayıp dışa açılmış…Zaten o da ilerde sola çekti. Ama eve geldik diye durmadım devam ettim..

Özetle son derece güzel bir tur oldu… Km sayacına göre 3500 km, yanılma payı ile 3300 km civarı ile turu tamamladık.

Benzin İtalya’da çoğulukla self sevis . İstasyon kapalı olsa da benzininizi alabiliyorsunuz.( Metot: Makinaya parayı ver, ekranda kaç para verdiğin yazar, pompayı seç, pompa çalışmaya başlayınca doldur. Aynı işi kredi kartınla da yapabilirsin . 10 lt almak isteyip 8 lt de depon dolarsa 2 lt yi unut..Adam varsa ve insaflıysa paranı verir, yoksa arkadaşın varsa artan benzini onun motoruna koy, 3 dk sonra pompa kapatır.Onu da alamazsın )

Fiyatlar istasyonlar arasında değişken. 1.80 ile 1,39 € /lt arasında değişiyor. İstasyonda eleman varsa ve o pompadan alırsan 1,70 €/lt den başlıyor fiyatlar…Her istasyonda self servis var..

Yunanistan da bizim gibi, benzini elemanlar veriyor..Fiyat değişmiyor. 1,40 -1,60 € civarında

İtalya otoyolları pahalı, benzinlik sık..

Bol miktarda sabit radar var..

UN RORO ile gidenlere uçak sorunsalını tekrar hatırlatıyorum…

İmkanı olanlar için net tavsiyem, Türkiye’de motor kullanmayın Tehlikeli !..

Darısı önümüzdeki yıllara

Bu tura katılan öncelikle mükemmel uyumu nedeniyle sevgili eşim Hacer'e; beraber motosiklet ile nice yollar yaptığım Müfit ile İrem'e ve turumuza otomobil ile katılma cesaretini gösteren ( tüm transportlarda maliyeti ikiye katlıyordu) sevgili Ali ve Gülsüm'e ve de grubumuzun en genç elemanı Lara'ya teşekkür ediyorum.

Kalın sağlıcakla..

2. alperiynem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-08-2016),Cem Tanik (01-08-2016),ilhami Başpınar (27-01-2017)

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Cok guzel bir gezi ve anlatim olmuş, emeğinize saglik. Gitmis görmüş kadar oldum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Ercan Çelen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alperiynem (03-08-2016)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123