Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 22 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Üye kaanparay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Standart Burgas Varna, 30-31 Temmuz 2016, Rapor..

Evet sevgili arkadaşlar,
    Hafta sonu duyurusunu yaptığım Burgas ,Varna gezisini tamamlamış bulunmaktayım ,En son söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim,
    vizeniz ve hafta sonu vaktiniz var ise hiç durmayın hemen yola çıkıp bu programı yapın,harika bir yol ve makul rakamlara yapılabilecek harika bir program..

Motorum Ybr 125 ile Cumartesi sabah çıkış Pazar akşam dönüş toplamda 1000 km yol yaptım.Ybr sıfır problem ile beni hiç üzmedi,motoru bozmak neredeyse imkansız..Siz bitersiniz ama o bitmez Kendisi 16 aydır benimle birlikte şu anda 25 000 oldu,hafta içi 50 km yaz kış işe git gel,hafta sonu allah ne verdiyse..Rutin yağ balata buji haricinde de hiçbir masraf çıkartmadı..Alır almaz üzereine Michelin lastik taktım,şu anda 2. Setteyim,koruma demiri ve sis farı mevcut..

İstanbuldan Tem üzerinden Kırklareli’ye gidiyoruz .Sonra Dereköy’e kadar yaklaçık 40 km müthiş orman manzaralı duble yoldan devam,asfalt kalitesi gayet iyi,yolun son 10 kmsinde dağa sarmaya başlıyoruz,acaip orman manzarası ve kokuları eşliğinde güzel virajlarla tepenin sonunda bir anda sınır kapısı beliriyor..Geçiş Shengen ile problemsiz,42 euro yeşil kart,Bulgaristan kapısından da hızlı bir geçiş ile Türkiye’yi terk ediyorum.Yol Burgas ‘a kadar 80 km gidiş geliş orman içerisinden çok keyifli virajlar ile gayet zevkli,ilk köy Malko Tornova,benzin yaklaşık 3 tl ,benzin istasyonları temiz ve bakımlı, yol üzerinde meraklı bakışlar ile köylere girerken kasisler var ve hız sınırı 50 km,diğer yerlerde ise 80-100 arasında değişiyor,zaten motorcunun hızlı gideni değil ,çok yaşayanı makbul olduğu için yavaş yavaş geze geze gidiyoruz..

Yollarda rastladığım tüm motorcuların istisnasız hepsi eli ile selam verdi,anladığım kadarı ile motorcular arasındaki dayanışma çok iyi,ki benim Türk plakayı arkadan okuyup yanıma gelenler ekstra ilgi gösterdi..Genelde racing makina kullanıyorlar,çok fazla da motorcuya rastladığımı söyleyemeyeceğim...Birazdan Burgas ile devam edelim..

2. kaanparay güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (17-08-2016),Emir ÇELTEK (17-08-2016)

Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Burgaz Bulgaristan’ın en yaşanılası şehirleri arasında yıllardır birinci sırada yer alıyormuş.Müthiş uzun bir sahil şeridi,arkasında kilometrelerce uzanan ve çok iyi düzenlenmiş bir orman,park..Ben olsam Türkiye’den staja şehir planlamacıları yollarım,bizim parklarımızı görünce içim acıyor..Çocuklar için oyun yerleri ,cafe ve restoranlar,sahil şeridinde bisiklete binen ve yürüyenler.Kumsalda çeşitli beach barlar,restoranlar,kızartma çaça ,mezgit ,tekir,zargana,peynirli patates ve tabi ki bira..Mükellef bir yemek ve bol bira ile adam başı 20-30 tl den fazla ödemiyorsunuz,insanlar saygılı ve medeni,ortada çöp yok..Çok mu zor böyle olabilmek ..Darısı bizim memleketin başına.. Fakat şehrin arka sokaklarında binalar bakımsız,eski demir perde döneminin getirdiği bir yorgunluk var..Ana caddelerinde herkes geziyor,cafe ve barlar tıklım tıklım.Herkes gecenin geç saatlerine kadar eğleniyor.Bol miktarda yabancı turist var etrafta.Güvenlik problemi yok ,motor ‘u otel’in otoparkına bırakınca içim daha bir rahat geziyorum.Otel fiyatları da makul,3 yıldızlı otele son dakika rezervasyonu ile 40 euro ödedim ki oda gayet büyük bir double room idi,kahvaltı dahil...

4. kaanparay güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (11-08-2016),EmreOzer (06-08-2016),HakanVelioglu (01-08-2016)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Gayet güzel. Azıcık da fotolayın bizi.

Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

9. kaanparay, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

bahadircolak (09-08-2016)

Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Evet dostlar,
    Pazar sabahı erkenden motoruma atlayıp Burgas’dan Varna tarafına doğru devam ediyorum,yol üzerinde ilk durağım Nessebar ,antik bir balıkçı kasabası ve turistik bir merkez..Bir çok turistik hediyelik eşya dükkanları , Karadeniz’in taze deniz ürünlerini servis eden bir çok restaurant..Ana karaya bir köprü ile bağlanmış enteresan ve tarihi bir yerleşim..Nessebarın hemen kuzeyi Sunny Beach denilen oteller bölgesi,deniz kum ve eğlence,yollar dolayısıyla kalabalık hatta bir ara trafik oluşuyor ama sadece arabalar için geçerli..Yol devamında virajlar eşliğinde dağa sarıyor ve neredeyse Varna ‘ya kadar bu şekilde devam ediyor,bitki örtüsü çok yoğun ve neredeyse ağaçlardan oluşan bir tünelden geçiyorsunuz.
    Varna’ya varışım saat 1 ‘i buluyor ve daha İstanbul’a dönüş yolu var.Dolayısıyla şehri çok da detaylı gezemiyorum,sadece genel olarak havasını kokluyorum,Düzenli,Burgas’a göre daha büyük ve gelişmiş bir şehir.Benim izlenimim sadece Varna için en az 2 gün ayrılması gerekiyor.
    Saat 3 gibi Varna ‘dan çıkıp gece saat 11 civarı bol molalı İstanbul’a varıyorum.Sınır geçişinde Gümrük benim motorun küçük çantası dahil tüma arabaların bagajına bakıyor.O yüzden içki alışverişlerini limitlerde tutmakta fayda var..
    Okuyan tüm dostlara teşekkürler,çok detaylı bir rapor olmasa da genel olarak fikir vermesi bakımından faydalı olduğunu umuyorum.İsteyen arkadaşlar merak ettiği noktaları sorabilir.memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım.
    Tüm arkadaşlara keyifli geziler ,yakın zamandaki bir organizasyonda buluşup tanışmak dileğiyle..
    Konu kaanparay tarafından (03-08-2016 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

11. kaanparay güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-08-2016),EmreOzer (06-08-2016),SONAY YÜKSEL (17-08-2016)

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Güzel bir gezi olmuş. Tebrikler..
    Fotoğraf raporunuzu daha güzelleştirir..
    Cevap kısmında sağ üstte resim ekle ( Insert image) butonuna basıp URL ekle kısmına yukarıda verdiğiniz linki ekleyip sol altta bulunan " Retrieve remote file and reference locally" kutucuğuna tıklayıp işareti kaldırın...Okeylediğiniz zaman raporunuz artık resimli olur

Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Teşekkürler ,bir türlü başaramamıştım

Isim
    Kaan Paray
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu