Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnşallah bundan sonrada bir enduro ile sizinle kalmaya devam ederim.
Kendimi bildim bileli scootera biniyorum ama hep içimde bir enduro sevdası vardı. Hatta sırf bu yüzden motorsiklet ile italya turu hayalimden inatla italyaya tatile gitmiyorum. Geçen senede 1-2 ufak kazadan sonra ilerde enduro almak üzere yamaha xmax400 ümü sattım. Şimdi yaza girmeden başlangıç için kendime bir tane almayı düşünüyorum.
Daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve açıkçası scooterlar hakkında bilgim var fakat bu tarz motorlar için pek donanımsal ve tamirsel anlamda bir bilgim yok.
Hem şehir içinde günlük 20-30 km gibi kullanıcam hemde haftasonu şile-sapanca gibi kısa mesafelere kaçmak için ve tabiki uzun yolda yapıcam. Genel olarak asfaltta kullanmayı düşünüyorum öyle pek çamura girip çıkıyim hevesim yok açıkçası.
Fiyat olarak max 30.000TL ye çıkabilirim ki oda zorlayarak. Yani aslında 25-27 aralığı iyidir ama tabi çok beğendiğim bir cihaz olursa 30uda gözden çıkarabilirim.
Uzun zamandır araştırdığım hem bu forumdan hemde başka forumlardan 1.F650GS 2.Tiger 800 ve 3.KL650 benim hoşuma giden ve fiyat aralıklarına uyan modeller.
Açıkçası performans olarak tek silindirli 400lük bi scooterdan sonra hepsi fişek gibi gelicektir diye düşünüyorum o yüzden benim için önemli olan ve gözümü korkutan noktalar yakıt sarfiyatı ve yedek parça-servis masrafları. Gönlüm tiger800den yana fakat bmw ile yedek parçalarının yüksek olması düşündürüyor.
Sizin yorumlarınız ne olurdu bu üçü arasında acaba?