Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 20 Toplam 31 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1016171819202122232430 ... SonuncuSonuncu
191 den 200´e kadar. Toplam 306 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ümit mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ümit mavi
    Motosiklet
    Gs 1200
    Marka
    Bmw

hocam Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun

2. ümit mavi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (27-09-2016)

Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun inanın çok sevindim.

4. Erhan Tezcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (27-09-2016)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

İyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. Tekerinize taş değmesin.
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

6. Güven Çifçi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (28-09-2016)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ahmet hocam güle güle kazasız belasız kullanın .... insanı motosikletten soğutacak o kadar çok teknik sorunla uğraştıktan sonra s üst sınıf, mükemmel böyle güzel bir motosikletin keyfini sürmek gerçekten hakkınız...

8. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (11-10-2016),Berkay İnal (28-09-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet hocam güle güle kazasız belasız kullanın .... insanı motosikletten soğutacak o kadar çok teknik sorunla uğraştıktan sonra s üst sınıf, mükemmel böyle güzel bir motosikletin keyfini sürmek gerçekten hakkınız...
    Teşekkür ederim hocam.
    Gönlümün sesi oldunuz.
    Rabbime ne kadar teşekkür etsem az.
    Nasip etti.

Enduroist Üye burhan çolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    HONDA AFRİCA TWİN CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Erhan Tezcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burhan bey, konu çok dağılmış ama bende biraz bişeyler karalayım. Ömer'in dediği gibi Nc700x'le artçılı şekilde ülke ülke gezip konforumu arttırmam gerektiğini düşününce ilk iş 2008 model bir R1200RT denedim. Tamam konfor tavan yapmış, elektrikli ayna koltuk ısıtma, müzik sistemi... ancak motor kullanma hissi yok araba gibi. Ayrıca yağlı boxer motorun aşırı titreşimide hoşuma gitmedi. Eşim de bende tat alamadık. Sonra yine yukarıda bir arkadaşın dediği gibi her motorcunun hayali R1200GS denedik. Sürüş bitince eşimin ilk söylediği başka motor bakmayalım alabilirsek bunlardan alalım oldu. Üstelik topcase olmadığınan eşimin beli ağrımıştı. Şimdi Allah nasip etti çok dolu yepyeni bir GS'imiz var. Su soğutmalılarda eski titreme yok. GS'ide istersen araba gibi kullanmak mümkün ama istemezsen kıpır kıpır bir makine.
    erhan bey haklısın 1200 rt konusunda herhalde..1200 gs daha albenisi var bana göre de..tenere 660 xtz aslında bana yeterli geliyor...selesinde biraz iyileştirme yapabilirsem bunu kullamaya devam edebilirim.enduro duruşlu yani biraz yüksek,dinamik duran motorlar daha hoşuma gidiyor.zaman var önümde zaten bekleyeceğim..tşkler

Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı Onur Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Africa Twin çıktığı için, Cross Tourer ların 2. elleri baya bi değer kaybetti. Temiz, az kilometreli, full aksesuarlı bir CT bulabilirsiniz çok rahat. Performans ve artçılı kullanım istiyor iseniz Super Tenere beklentilerinizi performans anlamında vermeyebilir ancak CT her türlü gidiyor. Yakıt ekonomisi olarak arkadaşların yazdığı değerleri biraz uçuk buldum Ben 150-160 ortalama hızlarda gittim. 7 lt den fazla yaktıramadım. 90-100 gibi 5 lt bile yaktırabilirsiniz. Seledeki ergonomi iyi olsa da, maslakta jel dolgulu ve artçının kaymasını da önleyen bir sele (300 tl) yaptırabilirsiniz. malum sitede yazan fiyatlar 40bin tl civarlarında ancak 35 gibi rakamlara çok rahat CT bulabilirsiniz.
    haklısınız fiyat açısından 2. elleri makul aslında ,CT da tek sorun yakıt baya yüksek galiba..

Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı oguzetuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CT 1237cc olduğundan üst dilimden vergi ödeniyor, 1-3 yaş bandından çıkınca çok da rahatsız etmiyor tabi vergi farkı.
    karşılaştırma yazmıştım ST&CT arasında, şimdi konuyu saptırma olarak algılanmazsa aşağıya ekliyorum yazıyı. sonuçta ST hakkındaki deneyimlerim de var içinde.
    saygılar.

"10bin km crosstourer'dan sonra sadece can sıkıntısından tenereye geçtim.

3 haftada tenere ile ~1.400km yaptım. (1.100 uzun yol, gerisi istanbul)

crosstourer'ın dezavantajları biraz yukarıda ağırlık merkezi ve yakıtı 10bin km'de ortalama 7-8 litre yaktırmışım.

bunun sebebi biraz da gazı çevirdikçe giden bir makine olması, nefesi hiç kesilmiyor.

crosstourer geniş hızlı virajları seviyor, dar kısa virajlarda biraz güreş yaptırıyor. arkası bu kadar sağlam yere basan motor kullanmadım. viraj çıkışında sonuna kadar asılınca 1mm bile bırakmıyor (tourance exp) bunun nedeni ağırlık dağılımı olsa gerek 275kg'nin 143ü arka tekerlekte. arka tekerleği gazla veya frenle kaydırmak zor.

tenere için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. arka tekerlekte abs ve tc çok çabuk devreye giriyor. bunu sevmedim mesela.

rüzgar koruması ct'nin daha iyiydi, ön yan tamamen korunaklı. ön camın 2 kademe ayarı var ama yolda giderken indireyim kaldırayım yapılamıyor, alyen ile söküp yapılıyor.

tenerenin cam yükseklik ayarı 4 kademe, yine hareket halinde yapılamaz ama iki adet mandalı gevşeterek basitçe ayarlanabiliyor. ben üzerinde givinin spoilerı ile kullanıyorum ön camdan birşey gelmiyor ama sağından ve solundan aşan rüzgar biraz sersemletiyor, bunun için de yamaha marka iki adet yan deflektör satın aldım uzun yolda deneme imkanım olmadı. bakacağım.

her ikisinin de ön ve arka amortisörleri ön yük-geri sekme ayarlanabiliyor. CT ilk aldığımda sert gelmişti, daha sonra hem ön yük hem de geri sekmeyi ayarlayıp motoru alçalttım ve yumuşattım, sorunsuz bindim. tenerenin esa'lı olanı da var benimki manuel ayarlanan cinsinden. henüz kurcalamadım hiç. esa'lı olanın 70küsur farklı kombinasyonu varmış. sıfırlarında 3bintl fark var. esalısı alınsa daha mantıklı gibi.

artçı tenere'de daha rahat etti, CT'nin selesi tek parça ve artçının yeri biraz öne doğru eğimli. bu yüzden özellikle yan çanta olduğu zaman (yan çantalardan dolayı peglere ayak tabanının ortası ile basmak zorunda kalıyor) sürekli kayıyordu. tenerenin selesi pütürlü, eğimsiz ve iki parça. sürücü parçasının yükseklik ayarı var.

tenere kesinlikle daha ekonomik, özellikle dikkat etmediğim halde CT ile kasarak sürdüğüm rakamların çok daha altında yakıyor. CT 8-10 yakıyordu tenere 4-6 arasında.

gelelim elektroniklere, tenerenin iki versiyonu var. bendeki dandik olanı Smile esa ve elcik ısıtma yok. onun haricinde detaylı bir yol bilgisayarı, cruise kontrol (en çok bunu sevdim), 3 kademe tc ve 2 ayrı sürüş modu var. sürüş modu touring ve sport olarak geçiyor. touring işte artçılı veya ıslakta sürüşler için gaza yavaş tepki veren bir durum. sportta canlanıyor ama asla CT kadar değil. TC off-1-2 olarak değiştirilebiliyor. 1de tam babysitter modunda, 2'de biraz müsade ediyor. abs her ikisinde de kapatılamıyor ama tenereyi orta sehpada çevirince kendiliğinden iptal ediyormuş, CT'yi bilmiyorum belki o da ediyordur. ikisi de kombine frenli ama tenere'de önce arkaya ve sadece arkaya basarsanız ön kesinlikle fren yapmıyor. CT'deki mantık biraz daha basınçlı kaplar olayı gibi, birinden birine basınca mutlaka diğerine de hidrolik basıncı iletiliyor.

CT'de trip1-trip2-odo-anlık tüketim-ortalama tüketim-termometre-motor hararet-vites göstergeleri var. bunlarda tüketim değerleri trip1-trip2 için ayrı ayrı ölçüm yapıyor.

tenere'ye gelince trip1-trip2-odo-anlık tüketim-ortalama tüketim-termometre-motor hararet-vites göstergeleri-menzil-kontağı kapatınca sıfırlanan bir timer mevcut 3 farklı ekranda 3er 3er bu bilgileri görebiliyorsunuz. bu üçlü kombinasyonu da kendiniz seçebiliyorsunuz.

sıfır km rakamları üç aşağı beş yukarı aynı, ancak CT ikinci elde kesinlikle daha çok değer kaybediyor.

bunun dışında tenere 320d gibi ct 330i gibi gidiyor. tenere her viteste yürüyebiliyor 3-4, ct'de devir rölantiye yaklaşınca küçük vites istiyor. sonuçta biri V4 diğeri düz iki silindir normal.

ct'de leovince egzoz vardı, sağlam kükrüyordu. tenere vız vız gidiyor egzozlu kullanmayı tercih ediyorum.

CT'nin final drive ve vites sesleri daha belirgindi tenere sanki zincirli motor gibi.

sonuç olarak: gidiş-yol tutuş-fren ct üstün, donanım-konfor-ekonomi olarak tenere"
    oğuz kardeşim çok faydalı bilgiler vermişsin teşekkürler..

13. burhan çolak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

oguzetuna (11-10-2016)

Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anaaaa koşun bu konuda kavga çıkar

bmw'nin artçı konforu iyidir. bir SuperTenere kullanıcısı olarak söylüyorum.
    süper tenere ile 1200 gs kıyaslanırsa artçı konforu arasında belirgin fark varmıdır ki.

Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı ali kaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burhan mrb artcın icin onerebilecegim tek secenek R1200 RT dir tek gecerim artcın kesinlikle cok rahat edecektir
    teşekkürler ..düşüneceğim bunuda..

Sayfa 20 Toplam 31 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 1016171819202122232430 ... SonuncuSonuncu