Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 23 Toplam 31 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 13192021222324252627 ... SonuncuSonuncu
221 den 230´e kadar. Toplam 306 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart bmw 1200 gs,süper tenere,crossruner hangisi

Alıntı İsmail Hakkı Erdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali kardeşim ,motoruna iyi günlerde bin ,keyifli ve sorunsuz seyyahatler yapmanı içtenlikle dilerim. . Ben bu konuyu ''Marka Tartışmasına '' taşımak için yazmadım. Çok gezen ,uzun geziler yapan biri olarak deneyim ve görüşlerimi yazmak istedim. Buna katılan yada ,katılmayan olabilir.Herkesin görüşlerine saygılıyım. Asıl olan bindiğimiz motordan keyif almamızdır. Kim hangi motorla mutluysa ,o motor onun için en iyi motordur
    Hakkı abi ben telaffuzuna takıldım. Yani sibop ayarı kavallı-piyanolu sistemlerde mutlaka bakılması gereken bir ayardır. Kendi kendini yağ ile ayarlayan sistem olmadığı için böyle. Senkron da halatların kışlık yazlık durumuna göre, gerilen veya uzayan bir durum olduğu için o da kontrol edilmesi gereken bir ayardır. Dolayısıyla bu bir kontrol bakımı ise buna sorun demek doğru bir telaffuz mudur? 😊 Yani anlatmaya çalıştığım buydu. Bir de acaba farklı bir sorun varsa bileyim istedim sonuçta her ne kadar gs kullansam da çok eski değilim. Senin gibi uzun yol tecrübesi almış kişilerden öğrenilecek hatrı sayılır bilgiler olduğunu düşünüyorum.
    Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali, İsmail Abinin yazdıkları bmwnin kronik rahatsızlıkları genelde olur olmayanı nadirdir. sende yoksa çok kurcalanmamıştır. Senkron ve sübap ayarı zırt pırt elledikleri için bozulur. halbuki bıraksalar olmicak.
    Aslında her ikinizin de takıldığım yerleriniz telaffuzlarınız. Abi kronik soruna ben kendi anladığımdan örnek vereyim acaba ben mi yanlışım yoksa siz mi, bilemedim. Şimdi ikiye tek olunca şuan haklı siz görünüyorsunuz😊yediniz beni😊

Örneğin: F650GS in arka fren zayıflığı veya marş rublesi kronik bir sorundur. Bakımını yaparsın biraz sorun geç çıkar ama bana göre kroniktir. R1200gs lerde akü zayıflığı ve kirli hidrolik nedeniyle ( bana göre kronik sorun değil, kullanıcı hatası ama sonuç itibariyle bu kullanıcı hatalarına da bir tedbir alınmadığı için hep aynı hatayı veriyor) servo motoru arızası yani ABS arızası vermesi kronik bir sorun. Ekrana kocaman EWS hatası (immobilizer gibi bir sistem) ve benzin pompası hataları yolda bırakan çok kötü kronik sorunlar, arka flanş kronik sorun. Bunlardan benzin pompası ve flanşı aksiyona soktular ama abs yi çok nadir iyi niyet kapsamında değiştiriyorlar ama ews hatasını değiştirdiklerini duymadım. Onun da yöntemi antenin kabloları gevreyince su giriyormuş takip edip küf yapan kopan yerini onarınca düzeliyormuş vs vs..
    Yani tenerede de vardır İllaki kronik sorun. Ama zamanı gelince periyodik olan bakımlara sorun demek bana göre doğru bir telafuz olmuyor. Ayarı çok isteyen bir motosiklet denirse anlarım. Çünkü ayarsızlıktan yolda kalınmıyor, sadece fazla yakıt ve vuruntu yapıyor. İnşallah düzgün bir ifade kullanabilmişimdir. Niyetim tartışma veya kırmak zaten değil. Sizler benim büyüğümsünüz. Maksadımız Fikirlerimizi sunmak.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Bugün gs in km göstergesinde bir problem var olması nedeniyle kısa bir sürüş yaptım kendisiyle.
    ST mi daha çok sevmeye başladım.

3. ahmet f senel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-10-2016),Arif Oral Unal (13-10-2016)

Enduroist Üye Onur Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Battal
    Motosiklet
    VFR 1200X Crosstourer
    Marka
    Honda

Aslan besleyen yemini düşünmezmiş derler

4 silindirli bir makine için 5-6-7 lt lerde seyreden tüketim verdiği keyfin yanında çok önemli değil

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

Ali, tabiki bu yazdığın konular ''Sorun veya kronik'' arızalar değil. Ben biraz '' Ehlikeyif '' bir adamım , ayarlarla uğraşmak ,bunu düşünmek işime gelmiyor. BMW ile ilgili bir benzetmem var ,patenti bana aittir BMW GÜZEL,ÇEKİCİ ,SEKSİ BİR HATUNDUR .HERKES ONUNLA BERABER OLAMAK İSTER ama KAPRİSLİ VE PAHALI ZEVKLERİ OLAN BİR HATUNDUR BAZEN İNSANI ÜZER
    2006 model 1200 GS lerin Kronik arızası Benzin pompası REGÜLATÖRÜ dür .büyük çoğunluğunda arıza yapmıştır ( benim bizzat şahit olduğum etrafımda 5 tane vardı) ,Birde ABS nin sorun çıkardığını duydum. Benzin regülatörü sol granajın altında Kestaneye benzer bir parçadır sanırım 150 euro civarındaydı !!
    ST nin kronik sorunu yok ,ne yaşadım ne duydum !! Tekrar ediyorum '' Marka tartışması '' yapmak değil amacım . ve yukardaki yazım da belirmiştim. HERKES HANGİ MOTORLA MUTLUYSA O MOTOR ONUN İÇİN EN İYİSİDİR . Tekerine taş değmesin
    Konu İsmail Hakkı Erdağ tarafından (14-10-2016 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

6. İsmail Hakkı Erdağ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (14-10-2016),Ali KORKMAZ (14-10-2016),MelihUlubilgen (14-10-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı İsmail Hakkı Erdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali, tabiki bu yazdığın konular ''Sorun veya kronik'' arızalar değil. Ben biraz '' Ehlikeyif '' bir adamım , ayarlarla uğraşmak ,bunu düşünmek işime gelmiyor. BMW ile ilgili bir benzetmem var ,patenti bana aittir BMW GÜZEL,ÇEKİCİ ,SEKSİ BİR HATUNDUR .HERKES ONUNLA BERABER OLAMAK İSTER ama KAPRİSLİ VE PAHALI ZEVKLERİ OLAN BİR HATUNDUR BAZEN İNSANI ÜZER
    2006 model 1200 GS lerin Kronik arızası Benzin pompası REGÜLATÖRÜ dür .büyük çoğunluğunda arıza yapmıştır ( benim bizzat şahit olduğum etrafımda 5 tane vardı) ,Birde ABS nin sorun çıkardığını duydum. Benzin regülatörü sol granajın altında Kestaneye benzer bir parçadır sanırım 150 euro civarındaydı !!
    ST nin kronik sorunu yok ,ne yaşadım ne duydum !! Tekrar ediyorum '' Marka tartışması '' yapmak değil amacım . ve yukardaki yazım da belirmiştim. HERKES HANGİ MOTORLA MUTLUYSA O MOTOR ONUN İÇİN EN İYİSİDİR . Tekerine taş değmesin

Hadi ya Abi. O sözün sahibi sen misin? Hep "çok doğru" demişimdir bu söze.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (14-10-2016),Arif Oral Unal (14-10-2016)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Sözler fenaymış İsmail abi😂 en kısa zamanda benim gs in başını örteyim kapansın. Yoksa çok can yakar😂 bir bana göstersin yeter😊 ben kaprisini kaldırıyorum o benim herşeyim. Zaten başucumda yatıyor. Aramız bir metre bile değil.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

İsmail abi size hususi olarak teşekkür etmek istiyorm. Süper tenere mi yoksa africa twin mi alayım derken sizin yorumlarınız ve benim çok beğendim motorumu dün (2014 ZE) teslim aldım ve yaklaşık 600 km civarında (tam emin değilim) yol yaptım çok memnun kaldım. İyi ki almışım iyi ki sizin yorumlarınızı değerlendirmişim. NC 750X ile mukayesesini bi ara yazacağım. Saygılarımla.

Sent from my iPad using Tapatalk

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Çok teşekkür ederim canım kardeşim. Allah size daha iyilerini nasip etsin. Kazasız belasız hep birlikte güzel günlerde kullanalım...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail abi size hususi olarak teşekkür etmek istiyorm. Süper tenere mi yoksa africa twin mi alayım derken sizin yorumlarınız ve benim çok beğendim motorumu dün (2014 ZE) teslim aldım ve yaklaşık 600 km civarında (tam emin değilim) yol yaptım çok memnun kaldım. İyi ki almışım iyi ki sizin yorumlarınızı değerlendirmişim. NC 750X ile mukayesesini bi ara yazacağım. Saygılarımla.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Fotoğraf da yüklerseniz doya doya bakarız😂

Sayfa 23 Toplam 31 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 13192021222324252627 ... SonuncuSonuncu