Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Barış Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Çetin
    Marka
    Aprillia

Standart Bir Nitelikli Dolandırıcılık Hadisesi

Burada başımdan geçen bir hadiseyi anlatmak istiyorum ki insanlar bilsin ve dikkatli olsun. Forum kurallarını bilmediğim için isim vermiyorum. aslında isim ve şirket adı verecektim, sadece forum kurallarına hakim olmadığım için vermiyorum, maliyeye zaten şikayetimi yaptım, bir avukata danışıp savcılık işlerini de halletmem lazım.

Mayıs ayı başında, ofisten çıkıp eve dönüyorum, aynadan 100 metre boyunca 1 metre gerimden gelen mercedesi kesiyorum sürekli. ana yola bağlanırken önümdeki aracın sert fren yapmasıyla frenlere asılıyorum ve arkamdaki dingil duramayıp hafifçe arkadan dokunuyor. motor 280 kilo, dengeyi sağlayamıyorum ve motor sağa yatıyor. neyse olur böyle şeyler, topcase çizik, ayna camı, sinyal camı çatlağı, silindir koruma kırığıyla olay sonlanıyor. tutanak tutuyoruz. ve kabus başlıyor.

Sigorta şirketi sadece ilk aramalar hariç beni asla resmi numaralardan aramıyor, sadece cep telefonundan arıyor. 5 hafta boyunca, whatsapptan defalarca göndermeme rağmen; yok ruhsatın arka sayfasının fotoğrafını bu numaraya gönderin o gelmemiş, yok kaza raporunun fotosunu göndermemişiniz, gönderin 5 iş gününde hemen dosyanızı oluşturuyoruz diyerek vs vs vs diye dosya oluşturmuyor. ki whatsapptan okunduğunu görüyorum. neyse sabır çekiyorum ve şirketlerin bu işlerde ne kadar üçkağıtçı olduğunu bildiğimden çok üzerinde durmuyorum, motoru kullanmama mani bir durum yok sonuçta.

5nci hafta sonunda nihayet aranıyorum, dosyanız hazır eksper görecek sarıyere gidin diyor, ve motorunuza S... ustanın yerinde bakılacak biz borusanla çalışmıyoruz deniyor. fark ödemesi yapmayız deniyor. ki bmw ciler bu S... ustanın ne mal olduğunu bilir. bilmeyen varsa özelden mesaj atsın anlatayım. Hırsızın önde gidenidir. ancak motoru dükkanına bırakmam gereken bir durum olmadığı için kabul ediyorum. zira bu adamın dükkanına motor bırakılmaz.

yazmak çok uzun. bu gerizekalı beni dükkanına 1 ay boyunca götürüp getiriyor, 1 sefer topcase için, 1 sefer sinyal camı sinyal gövdesi için 1 sefer ayna camı için, 1 sefer ayna gövdesi için.

en son topcase için gittiğimde beni maslaktaki boyacıya götürüyor, orada son kalan silindir korumanın ne zaman geleceğini sorduğumda, borusana sövüp sayıyor, borusanın ne kadar berbat bir yer olduğundan bahsediyor. abi bende kavga ettim bu sabah yine oradaydım vs vs 2-3 güne geliyormuş abi diyor, zaten yılışık bir adam.neyse diyorum, meslek icabı hayatım bu usta denen adamlarla geçtiği için çok uğraşmıyorum. bir yandan işim başımdan aşkın.

neyse çok uzun yazamayacağım. silindir korumayı herifin sipariş bile etmediğini öğreniyorum. ancak sigortadan parasını bu şekilde aldı zaten diğer işlemler 300-500 tl lik işlem.

şimdi telefonlarını vs açmıyor. gidip dükkanını basmak da istemiyorum adam toplayıp, zira bu tür işlerle çok uğraşmam işim de başımdan aşkın. ancak bu adamın dükkanının karanlık ve üçkağıtçı bir yer olduğunu bilmeme rağmen motoru oraya mecbur olmamdan dolayı götürdüm.

yeterince uzun oldu, en son 2 kez anasından karısına geçen smsler attım.

en son not alınan 1200 tlye aynı işlemleri borusanda da yaptırabilirdim.

Isim
    Barış Çetin
    Marka
    Aprillia

nasıl olduğunu anlayamadım konu 2 kere açılmış, diğerini silmek mümkün müdür?

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Çok geçmiş olsun, en kötü olayınız bu olsun
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Gecmis olsun.

Kurallari bilmemekle beraber bence sigorta sirketi ve ustanin adi yazilmali, belki onlarinda diyecekleri vardir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Nihat Tekdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Nihat Tekdemir
    Motosiklet
    1200 GS Adv.
    Marka
    Bmw

Ben olayı pek anlayamadım açıkcası, biraz kopukluk var. Sarıyerdeki S.... ustayı tahmin ediyorum, zaten BMW ciler sayılıdır piyasada da sigorta sirketinde bokluk var. Ne demek borusanla çalışmıyoruz, yetkili servise yönlendirmek zorunda değiller mi? Geçmiş olsun bu arada.

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Geçmiş olsun, Siz yine de sms falan atmayın; haklıyken haksız duruma düşmek var...
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

gecmiş olsun mal yerine gelir can gelmez ancak sigorta firması ve tamirci isimlerini açıklayın ki müşteri memnuyeti önemlidir arkadaşlar ona göre davransınlar.birde tamirci sizden evrak almadan parayı tahsil edemez.bu durumlarda sigorta firmasına eksper geldiğinde proforma fatura vereceksiniz eksper araştıracak ve sigortaya rapor yazacak ona göre kabul ederseniz hesabınıza paranız yatacak.kabul etmezseniz mahkemeye kadar yolu var ve neticede paranızı siz alacaksınız sonra istediğiniz gibi tamir ettireceksiniz.
    Ustaların genel olarak bir huyu vardır para cebine girdiğinde o iş onun için bitmiştir.Siz siz olun ne derse desin usta yapılan iş bitmeden parça gelmeden parayı vermeyin.ama iş bitincede saniye geçmeden ödemeyi yapınki bir daha işiniz düşünce çabuk ve güzel yapsın.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    Barış Çetin
    Marka
    Aprillia

Alıntı Nihat Tekdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olayı pek anlayamadım açıkcası, biraz kopukluk var. Sarıyerdeki S.... ustayı tahmin ediyorum, zaten BMW ciler sayılıdır piyasada da sigorta sirketinde bokluk var. Ne demek borusanla çalışmıyoruz, yetkili servise yönlendirmek zorunda değiller mi? Geçmiş olsun bu arada.
    valla anlatmak uzun olduğu için her detayı yazmadım. hayır zorunda değiller, aradaki farkı ödememekte diretebiliyorlar, bunu da nette araştırıp görmüştüm. ayrıca dediğim gibi olayın bu duruma geleceğini tahmin etmiyordum. altı üstü sürüşe engel olmayan parçalar deyip üzerinde durmadım. yoksa zaten motoru bırakacak bir durum olsa oraya kesinlikle bırakılmaz.

sorun para falan da değil veririz parasını alırız, bu dolandırıcılıktır. sinir bozan konu bu. olaydaki sıkıntı benim döküman da alamamam. sadece kayıtlı whatsapp diyologları var.

Isim
    Barış Çetin
    Marka
    Aprillia

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun mal yerine gelir can gelmez ancak sigorta firması ve tamirci isimlerini açıklayın ki müşteri memnuyeti önemlidir arkadaşlar ona göre davransınlar.birde tamirci sizden evrak almadan parayı tahsil edemez.bu durumlarda sigorta firmasına eksper geldiğinde proforma fatura vereceksiniz eksper araştıracak ve sigortaya rapor yazacak ona göre kabul ederseniz hesabınıza paranız yatacak.kabul etmezseniz mahkemeye kadar yolu var ve neticede paranızı siz alacaksınız sonra istediğiniz gibi tamir ettireceksiniz.
    Ustaların genel olarak bir huyu vardır para cebine girdiğinde o iş onun için bitmiştir.Siz siz olun ne derse desin usta yapılan iş bitmeden parça gelmeden parayı vermeyin.ama iş bitincede saniye geçmeden ödemeyi yapınki bir daha işiniz düşünce çabuk ve güzel yapsın.
    dediğim gibi tufaya geldim, zaten sıra son silindir korumaya geldiğinde boşluğuma geldi, proforma taleplerini bir şekilde savuşturdu.
    ustaya iş bitmeden para verilmeyeceğini gayet iyi biliyorum zaten : )
    Konu Barış Çetin tarafından (21-08-2016 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.