Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Emre Tekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Standart KTM 990 ADV'yi nasıl bilirsiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Henüz alma kıvamına gelmemekle beraber KTM 990 Adv ile ilgili hafiften kaşınma belirtileri gösteriyorum. Ama bu modeli hiç kullanmadım ve hemen hiç bilmiyorum desem yeridir. Kullanıcılardan da çok net bilgiler bulamadım internette.

Bilgilerinizi buradan paylaşırsanız çok sevineceğim.

En çok aklıma takılan sorular şunlar:
    - Boyum 1,81. TA'yı normal seleyle sıkıntısız kulalnıyorum. KTM bana uyar mı?
    - Kronik sorunları var mı? Debriyajla ilgili ciddi sorunlar yaşayan kullanıcılar olmuş ama işin detayını bilmiyorum. Hangi yıllarda o sorun var, fabrika düzeltti mi vs vs?
    - Yakıtı biraz cömertmiş galiba?
    - Ustası falan var mı? Parça bulunuyor mu, bakımları TA'ya göre çok mu pahalıdır?
    - ...ve aklıma gelmeyen, ama sizin paylaşmak isteyeceğiniz diğer şeyler.

Şimdiden çok sağolun katkılarınız için...

(Bu arada KTM 900 görünüyor başlıkta, düzeltemedim bir türlü )
    Konu Emre Tekin tarafından (01-09-2016 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

AEA'ın bir videosu vardı ktm990 adventure için çok hoşuma gitmişti. Sessiz sakin köşesinde duran ama sinirlendirince koydumuydu oturtan tiplere benziyor demişti 😂
    Çok bilgim yok faydalı olamayacağım ama çok iyi gittiğini biliyorum ver gazı ver gazı şeklinde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Maalesef AEA nin testleri "ooo tekere geliyor, iyi motor demek ki, KTM ise zaten iyidir" tadında oluyor maalesef. Gidişi duruşu virajı dediği gibidir muhtemelen ama test motoruyla etrafta gezip 50-100 km yapmak, ne yazık ki gerçekler için yeterli değil. Velhasıl diyeceğim o ki, arkadaşlarla crf ler klx ler ve hatta benim eski kadirgaya neler yaptık. Crf ve klx lere bisey olmadı, kadırga yolda bırakmadı ama KTM ler bunları test edeceğimiz kadar ayakta kalamadı. O KTM ler ile arazide hoplayip ziplayanlari sorarsanız, onlar tahmin etmeyeceğiniz kadar çok bakım yapıyorlar motorlarına. Başka türlü yaşamıyor alet. Ha derseniz ki benim arazide işim yok ki, aynı ekibin tasarladığı, aynı fabrikanın ürettiği alet derim. Çalışırken sürüşü güzeldir, ama madalyonun iki yüzü var....
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Ktm le ilgili bir çok şey duydum çok fazla şey duydum hatta ama hepsi duyduklarım olduğundan size bizzat şahit olduğum olayı anlatayım Türkiyedeki yetkili servis İstanbul Supermoto sizlere ktm kullanmamanoz için ellerinden geleni yaparlar Çalışanların birbirinden tutarsız onlarca cümlesiyle karşılaşırsınız
    KTM servise işiniz düşene kadar iyidir
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Hmmm... Sağ olun arkadaşlar.

TA'nın en sevdiğim özelliği asla yolda bırakmaması. Yaklaşık 5,5 senedir kullanıyorum, bir kez yolda kalmadım. Bu benim için çok önemli... Bence enduro denilen alet her şeyden önce güvenilir olmalı. Bunu öğrendiğim iyi oldu, teşekkürler.
    (Güzel de böyle diye diye TA'yı satamıyorum bir türlü, o da ayrı bir konu 2010'un Ocak ayından beri bende. Hayır b.k atacak bir şey de bulamıyorum ki motorda bahanem olsun.)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Emre transalp e alışmış adamı çok üzer KTM söyleyeyim. Na açıdan ? Yağ koy benzin koy giden bir motosikletin var. 990 sürmesi çok keyifli agresif görünümü sesi arazisi çok keyifli bir motosiklet ancak gerçek bir fantezi motosiklettir.. KTM 990 binmek için zamanın olması lazım servise tamire uğraşmak lazım. Elini üzerinden eksik etmemek lazım . Para lazım vs. İlk modellerinde debriyağ benzin kaynatma problemleri vardı sonra düzeltildi sanıyorum. eski KTM ler hassas makinaya sahip, yağı seçer benzini seçer ustayı seçer insanın burnundan getirebilir evden giyinip çıktığın güzel bir cumartesi sabahını ....

Ayrıca İstanbul da bir kaç servisi var ustaları burnundan kıl aldırmaz vs. vs. İyi bir ustan sağlam sinirlerin yok ise bu tip motosikletler son kullanıcıyı ne yazık ki üzüyor. (Yazdıklarım 950 / 990 ve 640/690 modelleri için geçerli yeni motosikletler 1050/1190/1290 gerçekten hakkını veren aletler)

KTM 990 alınır ama nasıl alınır. Şimdi benim Bağdat Caddesinde iconiq adında güzel cafem olsa, sabah onda gidip orada kahvemi içerek güne başlasam, Sen de ATLAS ve NG nin freelancer fotomuhabiri olsan kafana göre takılan mesela...ikimizin ortak arkadaşı Hikmet te Bostancı oto sanayinde muhteşem bir motosiklet özel servis sahibi yarı deli bir adam olsa... Alınmaz mı 990 hem de üç tane birden alınıp senin şu muhteşem yakın rotalar yardır yardır yapılır ama nerdeeee
    Konu omercem tarafından (02-09-2016 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

7. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ercan Çelen (02-09-2016)

Isim
    Emre Tekin
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emre transalp e alışmış adamı çok üzer KTM söyleyeyim. Na açıdan ? Yağ koy benzin koy giden bir motosikletin var. 990 sürmesi çok keyifli agresif görünümü sesi arazisi çok keyifli bir motosiklet ancak gerçek bir fantezi motosiklettir.. KTM 990 binmek için zamanın olması lazım servise tamire uğraşmak lazım. Elini üzerinden eksik etmemek lazım . Para lazım vs. İlk modellerinde debriyağ benzin kaynatma problemleri vardı sonra düzeltildi sanıyorum. eski KTM ler hassas makinaya sahip, yağı seçer benzini seçer ustayı seçer insanın burnundan getirebilir evden giyinip çıktığın güzel bir cumartesi sabahını ....

Ayrıca İstanbul da bir kaç servisi var ustaları burnundan kıl aldırmaz vs. vs. İyi bir ustan sağlam sinirlerin yok ise bu tip motosikletler son kullanıcıyı ne yazık ki üzüyor. (Yazdıklarım 950 / 990 ve 640/690 modelleri için geçerli yeni motosikletler 1050/1190/1290 gerçekten hakkını veren aletler)

KTM 990 alınır ama nasıl alınır. Şimdi benim Bağdat Caddesinde iconiq adında güzel cafem olsa, sabah onda gidip orada kahvemi içerek güne başlasam, Sen de ATLAS ve NG nin freelancer fotomuhabiri olsan kafana göre takılan mesela...ikimizin ortak arkadaşı Hikmet te Bostancı oto sanayinde muhteşem bir motosiklet özel servis sahibi yarı deli bir adam olsa... Alınmaz mı 990 hem de üç tane birden alınıp senin şu muhteşem yakın rotalar yardır yardır yapılır ama nerdeeee
    Valla uzun uzun yazmışsın, ne diyeyim ellerine sağlık! Güldürürken düşündüren cinsten hem de...

Ben mesajı aldım, hafta sonu TA'yı güzelce temizleyip cilalıyorum.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

KTM 990 alınır ama nasıl alınır. Şimdi benim Bağdat Caddesinde iconiq adında güzel cafem olsa, sabah onda gidip orada kahvemi içerek güne başlasam, Sen de ATLAS ve NG nin freelancer fotomuhabiri olsan kafana göre takılan mesela...ikimizin ortak arkadaşı Hikmet te Bostancı oto sanayinde muhteşem bir motosiklet özel servis sahibi yarı deli bir adam olsa... Alınmaz mı 990 hem de üç tane birden alınıp senin şu muhteşem yakın rotalar yardır yardır yapılır ama nerdeeee [/QUOTE]

Bu kısmı biraz açabilir miyiz? 😄

Sent from my iPad using Tapatalk